FC Hatvan - FC Eger-Tengely-Közmű 1 : 0 15:00

FC Hatvan - FC Eger-Tengely-Közmű 1-0 (0-0)
    NB II.-es labdarúgó-mérkőzés.
    Hatvan, 800 néző. V.: Kincses (Izing, Nagy L.).
    FC Hatvan: Nagy I. - Gombos, Kratofil, Szabados - Kata, Brezovszky, Gephard, Gohér, Balogh (Orovecz 60.), Zvara, Pálinkás (Tóth N. 88.). Edző: Fodor Imre.
    FC Eger: Molnár - Zentai - Nagy Gy. T., Holtner (Mont- vai 69.), Baranyai - Kádár (Hompoth a szünetben), Andrási, Márton, Telek - Markóczi, Nagy P. (Bajzáth a szünetben). Edző: Zsidai József.
    Gólszerző: Zvara a 62. percben.
    Sárga lap: Zvara a 25., Telek a 42., Gohér a 45., Gombos a 65., Montvai a 76., Zentai a 85., Hompoth a 87. percben.
    (A hét végén különböző mende-mondák keringtek az FC Hatvan körül a klub tragikus anyagi helyzetéről. Egyesek tudni vélték, hogy a csapat úgy adja kifejezését sajátos sérelmeinek, hogy nem áll majd ki a mérkőzésre, de szerencsére győzött a sportszerűség, így nem hiúsult meg a megyei randevú. Amíg a vendégek négy mezőnyjátékost is jelöltek tartaléknak, a hazaiaknál csak ketten ültek a kispadon.)
    23. perc: Nagy P. erőtlen gurítása nem okozott gondot a hazai kapusnak.
    24. perc: Markóczi lefutotta védőjét, elgurította a labdát Nagy I. mellett, de Gombos még a gólvonal előtt jókor tisztázott.
    29. perc: Zvara beadását Pálinkás fejelte kapura, Molnár azonban látványos vetődéssel húzta le a labdát.
    33. perc: Zvara erős lövése kerülte el a jobb felső sarkot.
    (A szünetben kettős cserét határozott el Zsidai József, miközben úgy vélekedett, hogy küzdenek ugyan a csapatok, de sok alaphiba csúszik a játékukba. Fodor Imre úgy ítélte meg, hogy egy gól eldönti a találkozó sorsát, s bízott abban, hogy a hatvaniak szerzik majd meg azt.)
    52. perc: Gyors hazai akció végén, közös erővel tisztázott Nagy Gy. T. és Molnár.
    57. perc: Egy meglőtt labda a védőkről Markóczi elé pattant, aki tiszta helyzetből a kapu mellé gurított. Nagy lehetőség volt a gólszerzésre.
    62. perc: Gyors hazai támadás végén Zvara kibújt a védők közül, s 12 méterről a bal sarokba lőtt, 1-0.
    80. perc: Bajzáth fejesét Nagy I. hatalmas bravúrral ütötte szögletre a léc alól.
    86. perc: Pálinkás elől az utolsó pillanatban vette fel a labdát Molnár.
    90. perc: Montvai távoli lövése szállt kapu fölé.
    Végig közepes színvonalú, küzdelmes mérkőzés jellemezte a két legrangosabb Heves megyei labdarúgócsapat találkozóját. Nagyrészt mezőnyjátékkal teltek a percek, a kapuk keveset forogtak veszélyben, de azért mindkét csapatnak adódott gólszerzési lehetősége. Ezek közül használtak ki a hatvaniak egyet, amivel megtörték az Eger öt hete tartó döntetlen-sorozatát. Megérdemelt a hazaiak győzelme, a tapasztalt és fiatal játékosok jól kiegészítették egymást, s méltán örültek sikerüknek. Bosszankodhattak viszont az egriek, akik hatodik alkalommal nem tudtak a kapuba találni. Az elmúlt hetekben a gólképtelenség is elegendő volt legalább az egy pont megszerzéséhez, most viszont már kevésnek bizonyult. Jók: Gombos, Gephard, Zvara, ill. Holtner, Nagy Gy. T.
    Ifik: 2-1.
    Fodor Imre: - Ha veszít egy csapat, azt is szokták mondani: ha nem látom, nem hiszem el. Ez nálunk most fordítva is igaz. Egyébként, minden játékosom dicséretet érdemel.
    Zsidai József: - A Hatvan jól használta ki a lehetőségét, sajnos mi elszalasztottuk azt.

Forrás: Heves Megyei Hírlap, 1997-10-13