Ujpest: Beneda — Fogl II., Szafka — Borsányi, Vilhelm I., Péter — Künsztler, Vilhelm II., Lutz III, Beisner, Szidon.
    Bástya: Acht — Beck, Horváth — Tóth, Véber, Simóka — Ábrahám, Varga, Vampetich, Busch, Solti.

2022.08.04, 20:43

Egyszerű, de eredményes játékkal biztosan győzött Ujpest a szegediek ellen

Ujpest: Beneda — Fogl II., Szafka — Borsányi, Wilhelm, Péter — Künstler, Wilhelm II.,
    Lutz III., Reisner, Szidon — Bástya, Acht — Beck, Horváth — Tóth, Wéber, Simóka — Ábrahám, Varga, Wampetics, Busch, Solti.

A végig fair mérkőzést a pálya körül sűrűn elhelyezkedett rendőrök asszisztálása mellett Ujpest csapata kezdi, de a kezdést a Bástyáéval azonos trikóban megjelent Boronkay bíró tíz percig tartó dressz cseréje előzi meg.
    Ujpest bevezető támadása után Ábrahám nagyszerűen keresztül játssza magát a védelmen. Veszélyes centerezése azonban a belső triónál kárba vész. Változatos játék után a 11-ik percben Reisnert Beck kornerre szereli, majd öt perccel később Wilhelm lövése pattan Horvátháról kornerre. Künstler ideális sarokrúgását Acht ököllel továbbítja a mezőnybe. A Bástya jut most eredménytelen kornerhez, majd Ujpest veszélyes támadásai után Busch pompás passzal szökteti Soltit, akinek magas beadása meleg helyzetet teremt Beneda kapuja előtt.
    A 28. percben Simóka faultja miatt megítélt szabadrugásból Fogl II. labdája Reisnertől Szidonhoz jut, akinek beadásából
    a szabadon álló Künstler hat méterről a kapu jobb sarkába védhetetlen gólt lő. (1:0).
    Ujpest gyors akciói előbb egy kornert eredményeznek, a 40-ik percben pedig a balszárny akciója után a Bástya védelmi hibájából a labda Künstlerhoz kerül, akinek beadásából
    Reisner közelről védhetetlenül a hálóba fejeli a labdát (2:0).
    Alighogy elkezdik a játékot, biztos helyzetben Lutz III. és Wilhelm egymásba futnak. Kapurúgás után Boronkay bíró tévedésből négy perccel hamarabb jelzi a félidő végét. A hiányzó négy percet a második félidő megkezdése előtt játsszák le a csapatok, de a Bástya egy veszélyes helyzete és Ujpest kornere újabb eredményt nem hoz. Ezután rögtön fordulnak a csapatok.
    A második félidő 6-ik percében a lefutó Szidont Horváth kornerre szereli. Néhány veszélyes, de gyengén befejezett Bástya-támadás után a 8-ik percben a Wéber hendszre miatt megítélt szabadrúgásból Fogl II. ötvenméteres lövése süvít el Acht kapuja felett.
    A 12-ik percben Künstler lefut, beadását Acht rávetéssel az utolsó pillanatban szedi le Lutz III lábáról, de a labdát nem tudja tartani, amiből korner adódik,
    Szidon sarokrúgásából Lutz III. újabb góllal végleg megpecsételi a Bástya sorsát. (3:0).
    Ujpest csapata a játék további részét teljesen uralja. Sorozatos támadásai sokszor hozzák veszélybe Acht kapuját és a 36 -ik percben Reisner egy érvénytelen offszájd gólt is szerez csapatának, míg a Bástya ellanyhult kísérletei csak ritkán jutnak a kapuig. A mérkőzés utolsó perceiben háromszor is nyílik alkalmuk a szegedieknek az eredményen szépíteni, de Wampetics lövéseit, illetve fejesét nem kíséri szerencse.