referee : Géberth Ferenc
  1. Nemzeti Sport: 3.500

2024.03.16, 19:57
    Budai „11”-Bocskai 3:0 (2:0)
    Kilenc emberrel játszott szünet után a Bocskai, de a meccs már az 1. félidőben eldőlt
    Góllövő: Rökk, Kárpáti I., Rökk
    Millenáris, 3500 néző, Bíró: Gébert.
    Budai „11”: Fábián — Wéber, Tőrös — Magda, Burger, Schuszter — Rökk, Sztancsik, Polgár,
    Kárpáti I., Czumpf.
    Bocskai: Varga — Vágó, Janzsó — Palotás, Moóre, Keviczky — Markos, Vince, Teleki, Magyar, Hevesi,
    A budaiak veszélyeztetnek előbb, de Janzsó kivágja a labdát. Ujra a budaiak támadnak, de Kárpáti I. lövése lepattan. A 7. pecben szögletrúgás helyett szabadrúgást ítél a bíró a debreceniek javára , Markos erősen mellé küldi a labdát. Nem sokkal később Sztancsik 25 méteres lövése alig megy fölé. (Taps.)
    Sok a hiba a játékban. Inkábba Bocskai támad ...
    A 15. perc hozza az első remek akciót. Teleki Magyarhoz játszik, az azonban elveszti a labdát, amely visszapattan Teleki elé. A center most
    hirtelen lő, nagyszerű a lövés,
    de Fábián szintén remekel. Vetődve védi szögletre a zúgó bombát. Sarokrúgás után újabb sarokrúgás, majd
    Hevesi kapufája fejezi be a Bocskai remek akcióját. A 16. percben hirtelen a Budai rohan le, Czumpf átjátszik a 16-oson alig belül álló Rökkhöz. Varga látja a veszélyt, de nagyon rosszul helyezkedve tesz lépést a csatár felé, közben
    Rökk ívelten küldi a labdát a kapura. A labda az üres hálóba esik. 1:0.
    A budaiak most fölényben játszanak, sorra futnak támadásaik. A 24. percben Sztancsik balról labdát kap, úgy tesz, mintha fejelne, de közben testtel Kárpáti I. elé teszi a labdát, az szabadon áll, céloz
    s lövése a kapufa alsó tövéről hálóba pattan. 2:0.
    A Bocskai válaszol, de Teleki az ötösön elrontja Markos beadását. Majd a harmadik szögletrúgásukat nem tudják kihasználni a debreceniek. A tulsó oldalon, a 31. percben a kiszökő Sztancsik vét nagy hibát, majd Polgár 25 méteresét Varga csak nehezen védi. Egymásután adódnak a meleg pillanatok a debreceniek kapuja előtt. Vágó csak nagynehezen szabadít fel. Azután újra jönnek a debreceniek, újra rontanak, a változatosság kedvéért most Magyar a hibát vétő s szólnak a Nemzeti hívek kereplői. A 36. percben Rökk futtában küldött lövése kap nagy tapsot. Három perccel később Polgár lövése surran mellé. Bocskai szögletrúgás (4:0) s Polgár szabadrúgása (16-osról) esemény még szünetig.
    Rögtön kezdés után Varga úszva, szépen védi Polgár bombáját, majd a 2. perc meghozza a budaiak első szögletrugását (1:4), Kárpáti I. azonban fölé fejeli. A szögletrugást hamar visszaadja a Bocskai, támad is rövid ideig, de minden eredmény nélkül. A 8. percben már újra a budaiak járnak elől két szögletrugással (3:5). A 10. percben szépen játszanak össze a budai csatárok, Sztancsik Czumpf elé ad, de az „öregnek” nagyon gyenge a lövése. Majd Varga lábbal rúg ki, a labda lecsúszik, Kárpáti I. ott terem, megvágja,
    az üres kapu lécéről pattan vissza a labda.
    A játék már nem olyan élénk, mint szünet előtt. Gébert bíró többet hibáz. Wéber vigyázatlanul ugrik be, úgy hogy Hevesi megsérül és pár percre ki is áll. A 23. percben a Bocskai támad s Wéber nagyon csúnyán belelép Telekibe.
    A közönség percekig tüntet. A Bocskai a pályán tiltakozik, mert a bíró nem állítja ki Wébert. Ellenben kiállítja Vincét, aki Wébert ellökte a fekvő Telekitől. A centert kiviszik s a Bocskai kilenc emberrel játszik. A bíró innen látszólag fejvesztetten vezeti a meccset. Az izgatott hangulatban fent a tribünön kezdenek meccset. A debreceniek most Magyar—Markos—Hevesi csatársorral játszanak s a hátrány ellenére még támadásra is futja az erejükből.
    A 30. percben szögletrúgáshoz jutnak a budaiak (4:5), látszólag nincs különösebb baj, Czumpf azonban szépen küldi be a labdát,
    Rökk felugorva élesen fejel az ellenkező sarokba. 3:0.
    Most sokat támadnak a budaiak, de a csonka Bocskai fáradtan is jól védekezik. A 33. percben Polgár mellé lő, majd egy kis mezőnyjáték következik. Markos most újra szélen játszik, vonalon túlviszi a labdát s
    fütty után lő hálóba.
    Majd a közönség derülésére Vágó a gólvonalon a budai csatárok orra előtt passzolgatja a labdát. A 41. percben Kárpáti I. lövését védi Varga, majd Rökk beadása után Sztancsik két (!) lépésről lő mellé. Teleki eddig a kapu mögött ült s most levezetik az öltözőbe. Vége már . .