Kispesti AC - Békéscsabai Törekvés MTE 5 : 1 16:00

2018.09.24, 12:49 (szerk.: 2018.09.24, 19:58)

Kispest - B. Törekvés 5:1 (2:1)
    Kispest, 1500 néző Vezette: Molnár Imre

Kispest: Mindszenti - Olajkár I, Szalay - Simonyi, Oljkár II, Herédi - Breier, Bozsik, Nemes, Puskás, Váraljai
    B. Törekvés: Andó - Schwarcz, Durst - Weiner, Marik, Vozár - Urda, Feith, Donáth, Szilasi, Krajcsó

A 8. percben Simonyi Nemeshez fejeli a labdát, ez fejjel a a lesen álló Puskáshoz továbbít és Puskás a hatos sarkáról a kifutó kapus fölött a balsarokba emeli a labdát. 1:0.
    A 22. percben Schwarcz gólhelyzetben buktatja Nemest. A 11-est Puskás laposan a jobbsarokba helyezi. 2:0.
    A gól után Nemes a jobbszélső, Bozsik a középcsatár. A csabaiak többet támadnak most.
    A 44. percben Szilasi előreadását a lesen álló Donáth az ugyancsak lesen álló Feithhez továbbítja s ez a leálló kispesti védelem mellett 10 lépésről a jobbsarokba lő. 2:1.

Szünet után ismét eredeti összeállításban játszik a kispesti csatársor.
    A 8. percben Puskás 20 méterről váratlanul lő s a labda a rosszul vetődő Andó hasa alatt a balsarokba jut. 3:1.
    Szögletek jelzik a Kispest fölényét. A 26. percben Olajkár II kézzel üti le a labdát, a túlsó oldalon Puskást kézzel rántják le, a játékvezető egyik esetben sem ítél büntetőt.
    A 32. percben Váraljai beadását Puskás 8 méterről laposan a jobbsarokba lövi. 4:1.
    A 42. percben Bozsik labdájával Puskás a félvonalról indul s hiába nyomják, lökik, a 11-espontról a balsarokba gurít. 5:1.
    Szögletarány: 7:2 (2:0) a Kispest javára.

5. Kispest 21 10 4 7 54:36 24
    ...
    12. B. Törekvés 21 5 4 12 35:62 14

Népsport 1946. április 05. (Arcanum DT)

Puskás és Olajkár II válogatott formában!

A Kispest csütörtökön nem tudott teljes csapatával kiállni a B. Törekvés ellen (Mészárost kellett nélkülöznie), mégis biztosan győzött.
    A csabaiak elejétől végig lelkesen küzdöttek, sőt a mezőnyben közel egyenrangú ellenfélnek bizonyultak, de csatársoruk tudománya a kispesti kapu közelében teljesen csődöt mondott.
    A kispesti támadósor még tartalékosan is sokkal veszélyesebb támadásokat vezetett. A legtöbb támadást Puskásra építette. A remek formában lévő balösszekötő be is bizonyította pompás játékával és öt góljával, hogy a válogatott csapatban van a helye.
    Egy kispesti szurkoló azért némi túlzással állapította meg a mérkőzés után:
    -Az eredmény: Puskás - Békéscsaba 5:1.
    Azért túlzás ez a megállapítás, mert a győzelemből nemcsak Puskás, hanem mások is kivették a részüket.

Mindszentinek nem volt sok dolga, néha azonban így is bizonytalankodott.
    A hátvédhármas és a mezőny legjobbja Olajkár II volt. Méltó társának bizonyult Szalay is. Olajkár I megfelelt, de gyorsabb balszélső erősen zavarba hozta volna.
    Simonyi-Semadovics szokott játékát nyújtotta. Herédi formája felfelé ível.
    A támadósor bizony - az öt gól ellenére is - döcögött.
    Breier egészen gyenge, Váraljai roppant félénk, Nemes egészen lassú volt ezúttal.
    Bozsik hasznosan játszott, bár sokszor hibázott. Puskás főleg a második félidőben játszott igen jól.

A csabai együttesben Andótól láttunk néhány szép védést, egy gólt azonban védenie kellett volna.
    A hátvédek közül Marik játszott jól. Schwarcz és Durst elég jól megoldotta könnyű feladatát.
    Weiner megbízható középhátvédben is, jobbfedezetben is, Vozár halványabb volt nála.
    A csatársor a csabai csapat Achilles-sarka. Szilasi és Feith a legjobb közülük, de nekik is csak a támadások felépítésére futotta az erejükből. Donáth alig tudott megmozdulni. Krajcsó ügyes játékos, de lassú. Urda egészen gyenge.

Molnár Imre játékvezető a dancsok, kezezések, főleg pedig a lesek elbírálásában kétségbeejtően gyenge volt.(Csak az előnyszabály alkalmazásában voltak jó meglátásai.)

A kispesti vezetők az eredménnyel elégedettek voltak. Szűcs Nándor szakosztályvezető mégis így beszélt, meglehetősen tárgyilagosan:
    -Még mindig vannak hibák a csapatban, a védelemben és a támadósorban egyaránt. A Vasas ellen ezeknek a hibáknak el kell tűnniük. Mindenesetre reméljük, hogy vasárnap már Mészáros is játszhat.

Huszár István, a B. Törekvés intézője így panaszkodott:
    -Hiába, négy tartalékkal játszottunk. Teljes csapattal más lett volna az eredmény. A Kispestnek nemcsak az első gólja volt les, hanem Nemes a 11-es megítélése előtt is lesen kapta a labdát.