Videoton FC Fehérvár - Zalahús-Zalaegerszegi TE FC 1 : 1 19:00

Székesfehérvár, 1998. május 16., szombat (tud.) - Labdarúgó NB I., 31. fordulójában:

Videoton FCF - Zalahús-ZTE FC 1-1 (1-0)
    Székesfehérvár, 3000 néző, V: Cserna

gólszerzők: Róth (28.), illetve Arany (71.)
    sárga lap: Györök (90.), illetve Kovács (18.), Tóth Z. (48.), Kámán (56.), Arany (60.)
    csere: Róth helyett Vancsa (62.), Waltner helyett Varga (86.), Schindler helyett Györök (88.), illetve Kovács helyett Tóth Z. (45.), Nagy A. helyett Kocsárdi (a szünetben), Kámán helyett Guti (89.)
    jók: Dvéri, Tóth A., Milinte, Waltner, illetve Vlaszák, Szabó I., Arany

Videoton:
    Milinte - Tóth A., Csordás, Schindler - Talapa, Takács, Urbonas, Dvéri, Schneider - Waltner, Róth

ZTE:
    Vlaszák - Nagy A., Szabó I., Filó - Szabó II., Kovács N., Arany, Csóka, Németh - Szőke, Kámán

Bátran kezdett a Videoton és a 8. percben már akár két góllal is vezethettek volna a hazaiak. A kitűnő lehetőségeket azonban nem értékesítették a hazai csatárok, igaz Vlaszák mindkét alkalommal remekül védett.

Kicsit kinyílt a ZTE védelme és a 28. percben egy gyors ellentámadásból Waltner emelt Róth elé, aki 16 m-ről kapásból kilőtte a jobb felső sarkot (1-0). A gól jótt tett a mérkőzésnek, mert a vendégek mozgósították tartalékerejüket és Milintének kellett több alkalommal bravúrral hárítani.

A 37. percben tovább növelhette volna előnyét a hazai együttes, Róth 7 m-ről, éles szögből a kapu mellé lőtt, majd Urbonas távoli bombáját ütötte ki Vlaszák a jobb alsó sarokból.

A 45. percben és a szünetben két cserét is végrehajtott Garamvölgyi Lajos, a vendégek mestere és ez fel is frissítette csapatát. Többet támadott ebben a játékrészben a vendégcsapat, és a 71. percben sikerült megszereznie az egyenlítő gólt, igaz védelmi hibából: Németh beadására Arany kitűnően érkezett és 10 m-ről, kapásból a kapu közepébe lőtt (1-1).

Küzdelmes, de csak közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a Videoton óriási lehetőséget szalasztott el, mert vezetése birtokában több alkalommal hibáztak csatárai. Összességében a döntetlen megfelel a játék képének.