III. Kerület FC - Nyírség-Spartacus FC 2 : 2 17:00

2019.02.18, 13:22
    Budapest, 1998. augusztus 16. vasárnap (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 4. fordulójában:

III. Kerület FC - Nyírség-Spartacus FC 2-2 (1-2)
    Hévízi út, 4000 néző, V: Vágner

gólszerzők: Kun (15.), Lendvai (70.), illetve Szatke (24.), Baranyi (27.)
    sárga lap: Lendvai (28.), Kun (75.), Schultz (90.), illetve Kirchmayer (39.), Kiss (44.), Szatke (78.)
    csere: Kecskés helyett Kovács (61.), Tordai helyett Vincze (65.), Bencze helyett Schultz (70.), illetve Gradinariu helyett Bessenyei (25.), Ács helyett Barna (45.), Kirchmayer helyett Capatina (80.)
    jók: Kun, Varga, illetve Göncz, Kirchmayer, Baranyi

III. Kerület:
    Lippai - Gáspár, Varga, Metzger - Sibaja, Kun, Tordai, Bencze, Kecskés - Lendvai, Vukovics

Nyíregyháza:
    Celeski - Ács, Szatke, Kiss - Gradinariu, Kondora, Nagy S., Göncz, Kirchmayer - Szabó A., Baranyi

A hatodik percben a III. kerület végezhetett el bal oldalról szögletet, a hosszú oldalon érkező Metzger közelről próbálkozott, de a labda a bal kapufa mellett hagyta el a pályát.

A 15. percben viszont megszületett a hazaiak vezető gólja. Egy baloldali beadást követően a középen érkező Kun 10 méterről, kapásból lőtt Celeski kapujának jobb felső sarkába (1-0).

A 24. percben egyenlített a vendégcsapat. Egy kapu előtti kavarodást a felfutó hátvéd, Szatke használt ki a legjobban, aki a Lippai kapusról kipattant labdát közelről a hálóba gurította (1-1).

A 27. percben már a Nyírség-Spartacus vezetett. Baranyi a bal oldalon futott el, kicselezte védőjét, majd a kivetődő kapus alatt a hálóba lőtt (1-2).

Az 56. percben Kirchmayer végezhetett el szabadrúgást középről, a kerületiek kapujától 25 méterre. Lövése kevéssel a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A 64. percben a hazaiak játékosa Sibaya szépen fordult le védőjéről, majd 16 méterről középről lőtt, a labda a jobb kapufa mellett ment ki.

A 67. percben Kirchmayer 23 méterről elvégzett szabadrúgása után Lippainak kellett kiütnie a jobb alsó sarok felé tartó labdát.

A 70. percben egyenlített a hazai csapat. A csereként beállt Kovács elment a jobb oldalon, középre gurított, labdáját Lendvai kilenc méterről a Nyíregyháza kapujába lőtte (2-2).

A találkozó hátralévő részében mindkét csapatnak adódtak még lehetőségei, de gól már nem született.