Budapesti VSC-Zugló FC - Vasas Danubius Hotels 1 : 2 15:00

2019.02.03, 13:59
    Budapest, 1998. október 3., szombat (MTI) - A labdarúgó Raab Karcher Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 10. fordulójában:

BVSC-Zugló FC - Vasas Danubius Hotels 1-2 (0-0)
    Szőnyi út, 3000 néző, V: Bukovics

gólszerzők: Bondarenko (77.), illetve Farkasházy (65.), Hámori (87.)
    sárga lap: Bajics (29.), Bondarenko (47.), Brovcsenko (49.), illetve Szilveszter (49.) Tóth (70.), Juhár (71.)
    piros lap: Farkasházy (80.), Bondarenko (90.)
    csere: Molnár helyett Csillag (19.), Bajics helyett Usvat (a szünetben), Szegletes helyett Polonkai (64.), illetve Maczó helyett Nyerges (a szünetben), Tóth helyett Herczeg (75.), Hámori helyett Gricajuk (90.)
    jók: Bondarenko, Usvat, illetve Juhár, Hámori, Pál

BVSC-Zugló:
    Koszta - László - Molnár, Bondarenko - Füzi, Resko, Bajics, Brovcsenko, Vincze - Kiss, Szegletes

Vasas:
    Végh - Mónos, Tóth, Juhár, Aranyos - Farkasházy, Szilveszter, Galaschek, Maczó - Hámori, Pál

Mintha még nem játszott volna egymás ellen a két csapat,ismerkedéssel, az erők felmérésével, unalmas mezőnybeli játékkal telt el az első 20 perc.

A 21. percben egy baloldali Vasas-szögletet követően Juhár az ötösről a bal kapufára csúsztatott, majd az ellentámadásból Szegletes jobbról, éles szögből a keresztlécre emelt. A két említésre méltó helyzet után alacsony színvonalú játszadozás folyt, rengeteg technikai hibával színesítve.

Vélhetően az edzői figyelmeztetés hatására élénkebben kezdtek a csapatok a második félidőt. A Vasas került mezőnyfölénybe, de igazi gólhelyzetet nem tudtak kialakítani az angyalföldi csatárok.

A 62. percben egy gyors ellentámadás után Usvat vezethette egyedül a Vasas kapujára a labdát, a játékos lövés helyett beadást választott, így a védők menteni tudtak. A 65. percben szabadrúgásból megszerezte a vezetést a Vasas. Farkasházy 20 méterről úgy lőtte a jobb alsó sarokba a labdát, hogy Koszta mozdulni sem tudott (0-1).

A 77. percben a többet támadó BVSC egyenlített. Usvat jobb oldali szöglete után Bondarenko fejelt hat méterről a jobb alsó sarokba (1-1). Két perc múlva Farkasházy kiállítása miatt emberelőnybe került a hazai csapat. Ennek ellenére a vendégek támadtak többet, s a 87. percben megszerezték a győztes találatukat. Pál passzolt pontosan Hámori elé, aki középről, 15 méterről a kimozduló Koszta fölött a jobb alsó sarokba emelte a labdát (1-2).

A találkozó utolsó percében Bondarenko megkapta második sárga lapját, ami kiállítással járt.

A második félidőben volt csak értékelhető a csapatok teljesítménye. A Vasas eredményesebb támadójátékával végül is nehezen, de megérdemelten harcolta ki a győzelmet.