Videoton FC Fehérvár - Vasas Danubius Hotels 2 : 2 17:00

2018.09.14, 21:03 (szerk.: 2018.09.15, 13:55)
    Az MTI nem jelzi Tóth András lapját, a Nemzeti Sport viszont igen.

2018.09.14, 21:03
    Székesfehérvár, 1999. június 16., szerda (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 34. fordulójában:

Videoton FC Fehérvár-Vasas Danubius Hotels 2-2 (0-0)

Székesfehérvár, 5000 néző, V: Bede
    gólszerzők: Kuttor (55.), Kozma (67., 11-esből), illetve Sowunmi (48.), Hámori (58.)
    sárga lap: Kiss (54.), Schindler (70.), Kuttor (77.), Kozma (89.), illetve Sowunmi (24.)
    csere: Szalai helyett Waltner (50.), Kiss helyett Györök (59.), Zsivóczky helyett Mester (66.), illetve Zombori helyett Szilveszter (a szünetben), Farkasházy helyett Nyerges (75.), Sowunmi helyett Koltai (85.)

Videoton:
    Milinte - Csordás, Kozma, Schindler - Szalai, Tóth Attila, Nagy L., Zsivóczky, Róth - Kuttor, Kiss

Vasas:
    Végh - Mónos, Juhár, Tóth András, Maczó - Farkasházy, Galaschek, Zombori, Aranyos - Sowunmi, Hámori

4. perc: Róth baloldali beadását kifejelték a védők, Kozma ismételhetett, de 14 m-ről kapu fölé lőtt.
    7. perc: Nagy L. beadását a kaputól 4 m-re Kuttor elől Aranyos az utolsó pillanatban mentette.
    10. perc: Sowunmi átadását Zombori 10 m-ről nagy helyzetben kapura lőtte, a labda egy védőn irányt változtatva vágódott szögletre.
    12. perc: Zombori indításával Hámori forgolódott a kaputól 14 m-re. Már úgy tűnt, elvesztette a labdát, amely azonban megállt a vízben. A csatár óriási gólhelyzetben kapu mellé gurított.
    29. perc: Szabadrúgáshoz jutott a hazai együttes, Kuttor legurított labdáját Róth 25 m-ről nagy erővel lőtte centiméterekkel a kapu fölé.
    41. perc: Kavarodás támadt a Vasas kapujánál, a kipattanó labdát Kiss 11 m-ről gólhelyzetben a kapu mellé lőtte.
    44. perc: Kuttor indításával Róth a bal oldalon egyedül törhetett kapura, de hosszan tette maga elé a labdát, így a kivetődő Végh hárított.
    48. perc: Galaschek indította a jobb oldalon Sowunmit, aki az alapvonal közeléből kapásból 10 m-ről Sándor-szögből óriási gólt lőtt a jobb felső sarokba (0-1).
    56. perc: Schindler vezette fel a labdát, lövését Végh még mentette, a kipattanó labdát végül Kuttor 6 m-ről fejelte a kapu közepébe (1-1).
    58. perc: Aranyos jól indította a teljesen szabadon hagyott Hámorit a jobb oldalon, aki 6 m-ről a kapu közepébe lőtt (1-2).
    67. perc: Egy előrelőtt labdánál a fejelni készülő Waltnert Tóth András a levegőben egy kicsit meglökte, amiért kicsit túl szigorúan Bede 11-est ítélt. Kozma a balra vetődő Végh mellett a kapu jobb oldalába lőtt (2-2).
    76. perc: Baloldali beadást követően Galaschek kapáslövése Tóth Attilától vágódott ki.
    89. perc: Nagy L. több csellel tört kapura, a kaputól 10 m-re azonban Tóth András felvágta. Bede ezúttal meglepetésre nem ítélt büntetőt, sőt, a reklamáló Kozma kapott sárgalapos figyelmeztetést.

A mindvégig óriási lelkesedéssel játszó Videoton mindig csak hátrányos helyzetből tudott egyenlíteni, és képtelen volt kiharcolni a győzelmet. A döntetlennel 29 éves elsőosztályú szereplés után a Videoton kiesett.