Vác FC-Zollner - Nagykanizsai Olajbányász FC 3 : 4 19:00

2018.09.13, 12:41
    Vác, 1999. augusztus 14., szombat (tud.) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 2. fordulójában:

Vác FC-Zollner - Nagykanizsai Olajbányász 3-4 (2-1)

Vác, 1500 néző, V: Kassai
    gólszerzők: Kasza (33.), Rob (44., 84.), illetve Horváth Gy. (37., 66.), Horváth Z. (64.), Panghy (77.)
    sárga lap: Nagy T. (87.)
    csere: Vojtekovszki helyett Ivitz (79.), Sipeki helyett Kádár (67.), Nyikos helyett Romanek (69.), illetve Farkas helyett Kiss I. (77.), Agics helyett Ugochukwu (60.), Svélecz helyett Markovics (52.)

Vác:
    Hámori - Nagy - Kovács P., Kasza, Boda - Vojtekovszki, Sipeki, Vén, Nyikos - Rob, Füle

Nagykanizsa:
    Kovácsevics - Pálfi, Panghy, Crnomarkovics - Farkas, Zahorecz, Agics, Svélecz, Horváth Z. - Horváth Gy., Kerekes

19. perc: Sipeki beadását Füle 3 m-ről a keresztlécre fejelte a rosszul kimozduló Kovácsevics kapus fölött.
    33. perc: Vojtekovszki szögletét követően a felszabadítani igyekvő Agics mellől, 5 méterről Kasza a kapuba fejelt (1-0).
    37. perc: Kerekestől Horváth Gy. kapott labdát, s a késlekedő váci védők mellett, 14 m-ről lőtt a bal alsó sarokba (1-1).
    44. perc: Füle előreadott egy labdát, az egymásra váró kanizsai védők között Panghy lyukat rúgott, Rob élt a váratlan lehetőséggel, néhány lépést tett, s 13 m-ről a hálóba gurított (2-1).
    64. perc: A váci kaputól 25 m-re szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. Horváth Gy. legurított Horváth Z.-nek, aki nagy erővel, félmagasan a kapu bal oldalába lőtt (2-2).
    75. perc: Horváth Gy. a büntetőterületen belül megforgatta Kaszát, majd Vojtekovszki mellett a bal sarokba lőtt (2-3).
    77. perc: Horváth Z. szögletét követően Panghy 8 m-ről a hálóba fejelt (2-4).
    84. perc: A vendégvédőkről kipattanó labdát Rob 16 m-ről a kapuba bombázta (3-4).

Az első félidőben még kihasználta technikai fölényét a Vác. A második játékrészre azonban feljavult a nagykanizsaiak játéka, rákényszerítették akaratukat a hazai csapatra. Ezzel a vendégek fennállásuk első győzelmét érték el Vácott.