MTK Hungária - Lombard FC Tatabánya 3 : 0 19:00

2018.09.13, 11:47 (szerk.: 2018.09.13, 17:11)
    Az MTI és a Nemzeti Sport szerint Tüske második sárgával kiállt a 74. percben.

2018.09.13, 11:46
    Budapest, 1999. augusztus 14., szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 2. fordulójában:

MTK Hungária FC-Lombard FC 3-0 (0-0)

Hungária krt., 4723 néző, V: Sápi
    gólszerzők: Ilea (54.), Halmai (62.), Illés (89.)
    kiállítva: Tüske (74.)
    sárga lap: Balaskó (22.), Komlósi (71.), Illés (80.), illetve Tüske (17., 74.), Süveges (52.)
    cserék: Balaskó helyett Ilea (a szünetben), Helder helyett Egressy (66.), Halmai helyett Elek (75.), illetve Kiprich helyett Kiss (62.), Kovács helyett Kozma (66.), Letenyei helyett Gonzales (66.)

MTK:
    Babos - Kuttor - Fehér, Komlósi, Szamosi - Madar, Erős, Illés, Halmai - Balaskó, Helder

Lombard FC:
    Gelei - Szabó, Mészöly, Szalma, Virág - Süveges, Letenyei, Kovács A., Tüske - Kiprich, Nagy S.

5. perc: Tüske a felezővonaltól indulva egyedül tört kapura, majd a hátrafutó védőktől szorongatva balról, 14 m-ről mellé lőtt.
    20. perc: Helder balról középre emelt, ahol Illés érkezett, de a középpályás 10 m-es fejesét Gelei könnyen hárította.
    24. perc: A kirobbanó Illést a vendégek kapujától 5 m-re Mészöly látványosan szerelte.
    35. perc: Helder játszotta tisztára magát a baloldalon, beadása Fehért találta egyedül, de a hazaiak hátvédje fölé fejelt. A következő MTK-támadásból is hasonló helyzet alakult ki a vendégek kapujánál, de most Helder beadásából Erős fejelt fölé 6 m-ről.
    54. perc: Fehér saját térfelén szerzett labdát, majd az oldalvonal mellett felfutva, több vendégjátékost kicselezve az alapvonal közeléből középre lőtt, ahol Ilea jókor érkezett, s 6 m-ről a Lombard kapujába pörgetett (1-0).
    62. perc: Helder 12 m-es lövését Gelei lábbal hárította, a labda Madar elé pattant, aki két lépes után jobbról, az alapvonalról középre ívelt, s a berobbanó Halmai 6 m-ről a léc alá fejelt (2-0).
    73. perc: Gonzales Kisshez passzolt, aki jobbról, 25 m-ről hatalmas lövést eresztett meg a labda alig került el a bal kapufát.
    89. perc: Madar ugratta ki Illést, aki 14 m-ről, laza bokamozdulattal lőtt Gelei fölött a hálóba (3-0).

A második félidei remek teljesítményével megérdemelt, biztos győzelmet aratott a bajnokcsapat, a lelkesen játszó újonc Lombard ellen.