Vasas Danubius Hotels - Haladás-Milos 2 : 0 19:00

2018.09.08, 17:00
    Budapest, 1999. augusztus 28. szombat (MTI) - A labdarúgó Professzionális Nemzeti Bajnokság (PNB) 4. fordulójában:

Vasas Danubius Hotels - Haladás-Milos 2-0 (0-0)

Fáy utca, 4000 néző, V: Sápi
    gólszerzők: Szili (86.), Kabát (89.)
    sárga lap: Sowunmi (31.), Juhár (35.), Aranyos (87.), illetve Flavius (30.)
    cserék: Szilveszter helyett Szili (46.), Zováth helyett Nyerges (77.), illetve Marginean helyett Bodor (66.)

Vasas:
    Végh - Farkasházy, Juhár, Tóth A., László - Szilveszter, Zováth, Galaschek, Aranyos - Sowunmi, Kabát

Haladás:
    Varga - Takács, Balassa, Horváth A., Flavius - Némethy, Nagy, Somfalvi, Simon - Marginean, Marin

15. perc: Tóth A. átadását követően Kabát egy szép csellel fordult le védőjéről, de 20 m-es ballábas lövését Varga biztosan védte.
    30. perc: Tóth A. lövésre szánta el magát, a labda megpattant a szombathelyi kapuvédő előtt, Varga nehezen hárított.
    46. perc: A csereként frissen beállt Szili ritka szép cselsorozat végén a 16-osról lőtt, Varga csak üggyel-bajjal hárított.
    48. perc: Szili pazar labdával indította Sowunmit, akinek éles beadásába belelépett egy vasi védő, és a visszavetődő Varga reflexmozdulattal tudott csak menteni.
    59. perc: Galaschek, Sowumni, Szili összjáték után a csereember csak centiméterekkel lőtt a jobbsarok mellé.
    69. perc: Aranyos keresztlabdája átszállt a védők feje fölött, Sowunmi teljesen egyedül vehette át, de 12 m-ről gyatrán a kapu előtt keresztbe lőtt.
    71. perc: Szili baloldali szögletét Tóth A. alig fejelte fölé az ötösről.
    86. perc: Szili végezhetett el baloldalról egy szabadrúgást, élesen középre csavarta a labdát, a szombathelyi védők és a kapus egymásra vártak, a labda pedig a bal sarokban kötött ki (1-0).
    89. perc: Szili, a mezőny legjobbja, ment el a jobb oldalon, s beívelését Kabát a jobb sarokba fejelte (2-0).

A Vasas mindvégig egykapura játszott a foggal-körömmel védekező Haladással szemben, és csak az utolsó öt percben sikerült feltörnie az addig hősiesen védekező vendégvédelmet.