Haladás-Milos - Vác FC-Zollner 2 : 3 19:00

2018.09.02, 16:08
    Szombathely, 1999. szeptember 25. szombat (tud) - A labdarúgó PNB 7. fordulójában:

Haladás-Milos - Vác FC-Zollner 2-3 (1-1)

Szombathely, 2000 néző, V: Szabó J.
    gólszerzők: Marginean (43.), Somfalvi (79., 11-esből), illetve Füle (37.), Vén (52.), Kasza (89.)
    sárga lap: Takács B. (40.), illetve Vitelki (24.), Kasza (79.)
    csere: Takács B. helyett Némethy (a szünetben), Tóth P. helyett Borbély Cs. (76.), illetve Füle helyett Rob (55.), Andrássy helyett Ivitz (85.), Vén helyett Sipeki (90.)

Haladás:
    Takács T. - Takács B., Balassa, Simon - Nagy Cs., Somfalvi, Horváth, Bodor, Tóth P. - Marginean, Halmosi

Vác:
    Szabó Cs. - Kasza, Kovács P., Kádár - Vojtekovszki, Bábik, Nagy T., Vén, Vitelki - Andrássy, Füle

15. perc: Somfalvi a jobb oldalon az alapvonal közeléből gurította vissza a labdát a jobbösszekötő helyén érkező Tóth P. elé, aki 10 m-ről a bal kapufa mellé lőtt.
    26. perc: Vén húzott el a bal oldalon, majd testcsellel becsapta Takács Bélát, így kecsegtető pozícióba került, de 16 m-ről elhamarkodottan a jobb alsó sarok mellé lőtt.
    37. perc: Andrássy futott el a jobb oldalon, majd a jobbösszekötő helyén érkező Füléhez továbbította a labdát, aki 14 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (0-1).
    43. perc: A bal oldalról kapu elé belőtt labdát Marginean szerezte meg, és 8 m-ről a jobb sarokba továbbította (1-1).
    52. perc: Vén végzett el szabadrúgást a Haladás kapujától mintegy 22 m-re. A felállított sorfal mellett bal lábbal nagyszerűen elcsavarta a labdát, a vetődő Takács T. nem tudta elérni a bal felső sarokba tartó lövést (1-2).
    65. perc: Tóth P. bal oldalról keresztbe ívelte a labdát, a jobbösszekötő helyén érkező Marginean 10 m-ről éles szögből kapura fejelt, de Szabó előrevetődve biztos kézzel hárítani tudott.
    79. perc: Némethy jobb oldalról beívelt szabadrúgása után a felugró Kasza kézzel ütötte el a labdát Balassa elől - 11-es! A megítélt büntetőt Somfalvi végezte el, aki a balra mozduló Szabó mellett a jobb alsó sarokba lőtt (2-2).
    89. perc: Baloldali váci támadás végén a laposan kapu elé belőtt labdára Kasza érkezett, és 6 m-ről a kapu bal oldalába lőtt (2-3).

A végig nagy lelkesedéssel küzdő és tervszerűbben játszó Vác Szombathelyen megszerezte első PNB-s győzelmét. A szombathelyiek hiába rohamoztak 70 percen keresztül, nem tudták feltörni az igen szívósan védekező vendégek védelmét. Nagy meglepetés született Szombathelyen.