Pécsi MFC - Vasas Danubius Hotels 1 : 3 17:00

2017.11.02, 14:20
    Pécs, 2000. augusztus 13. vasárnap (tud) - Labdarúgó NB I, alapszakasz, 4. forduló, B-csoport:

Pécsi MFC-Vasas DH 1-3 (0-0)
    Pécs, 2000 néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Márton (83.), illetve Simek (51.), Kabát (70. - 11-esből), Szili (80.)
    sárga lap: Palaczky (69.), illetve Szili (38.), Mónos (71.), Simek (75.)

Pécs:
    Matus - Kutas, Földvári, Dienes - Gálffy, Toldi, Sz. Tóth (Osztermájer, 75.), Palaczky (Gaál, 75.), Szekeres - Márton, Király (Szabó Zs., 57.)

Vasas:
    Kövesfalvi - Tóth A., Juhár, Pető - Mónos, Polonkai (Simek, 50.), Szili, László (Aranyos, 82.), Tóth N. - Kabát, Sowunmi (Pál, a szünetben)

45. perc: Márton kiugratta Királyt, a pécsi csatár azonban 6 méterről Kövesfalviba lőtt.
    51. perc: a bal oldalon Tóth Norbert beadott, Simek pedig az ötösről a kapu közepébe fejelt (0-1).
    69. perc: Palaczky buktatta Simeket a büntetőterületen belül, a megítélt 11-est Kabát értékesítette (0-2).
    80. perc: Pető átadása után Szili 10 méterről a jobb alsó sarokba helyezett (0-3).
    83. perc: Márton 25 méterről óriási gólt lőtt a kapu jobb oldalába (1-3).

A Vasas sokkal jobb volt, főleg a második félidőben játszott kulturáltabban ellenfelénél. A pécsiek 0-3 után kezdtek el hajrázni, ez azonban csak a szépítéshez volt elég.