Békéscsaba 1912 Előre SE - Vasas SC II 1 : 3 18:00

2019.01.11, 22:37 (szerk.: 2019.01.12, 09:04)
    Agresszívebbek voltak a vendégek

Váratlanul elszenvedte első vereségét a Békéscsaba 1912 Előre SE

Békéscsaba 1912 Előre SE - Vasas II 1-3 (1-3)
    Békéscsaba, Kórház utca, 500 néző

10. perc: Egy jobb oldali szögletet Villám visszafejelt és a jókor érkző Kornis közvetlen közelről lőtt a hálóba, 0-1.
    22. perc: Egy védőkről kipattanó labdát Tandari 30 méterről, óriási erővel ballal a jobb felső sarokba zúdított, 0-2.
    25. perc: Büntetőhöz jutottak a hazaiak, mivel Kiss a kitörő Sajbent csak fellökni tudta. A megítélt 11-est Pozsár higgadtan a bal alsó sarokba helyezte, 1-2.
    38. perc: Rebryk beadását Radulovic értékesítette atétovázó, kivetődő Harman alatt, 1-3.

A Vasas az első félidőben agresszivitásban felülmúlta a hazaiakat, így két védelmi hibából már a félidő vége előtt el is döntötte e találkozót.

Fordulás után a lilák megpróbáltak nagyobb sebességre kapcsolni, de az egész mérkőzés alatt támadásaik meddők voltak. Így a fővárosiak megérdemelten vitték el a három pontot.

Jó: Rubus, Miklya ill. Kornis, Popovics, Tandari, Rebryk.

Szarvas János: Agresszivitásban és játékban felülmúlt minket a Vasas, így megérdemelten nyertek.
    Kecskés Zoltán: Az elmúlt héten nagy pofont kaptunk otthon, amit sikerült egy sokkal jobb csapat ellen kiheverni. Örülök, hogy értékeink profi módon álltak a játékhoz.

2. Békéscsaba 10 7 2 1 26-13 23