Monori SE - Békéscsaba 1912 Előre SE 1 : 3 15:00

2019.01.11, 22:11 (szerk.: 2019.01.12, 09:02)
    A kitűzött célt teljesítették a lila-fehérek

Magabiztosan győztek Monoron a békéscsabai futballisták

Monor - Békéscsaba 1912 Előre SE 1-3 (0-1)
    Monor, 100 néző

20. perc: Pozsár az ellenfél térfelének közepéről, jobb oldalról szabadrúgást ívelt a kapu elé, amelyre Závoda remekül érkezett és a kimozduló kapust megelőzve a bal sarokba fejelt, 0-1.
    54. perc: Kajli lerántotta a kitörő Ladányit, s mivel volt már egy sárga lapja, így a második után a kiállítás sorsára jutott.
    74. perc: Závoda pontos átadásával Miklya kitört középen és a kivetődő kapusba lőtt, de a labda visszapattant elé és másodszor már nem hibázott, 0-2.
    88. perc: Závoda indította Miklyát, aki a jobb oldalról, a 16-oson belülről, 14 méterről a bal sarokba vágta a labdát, 0-3.
    89. perc: Csőke jobb oldalról élesen belőtt labdájára Bán érkezett és közelről, az ötösön belülről a kínálkozó helyzetet értékesítette, 1-3.
    90. perc: Bokros a kiállítás sorsára jutott, mivel szándékosan lekönyökölte Ladányit, akinak a szemhéja felrepedt.

Az első játékrészben a vendégek kezdeményeztek többet, aminek meg is lett a kézzelfogható eredménye. A vezetés nagyobb arányú is lehetett volna, ha a játékvezető nem fosztotta volna meg a békéscsabai csapatot egy szabályos góltól.

A második játékrészben még magabiztosabb volt a lila-fehérek játéka, így megérdemelten nyertek.

Jó: Csáki, Bán, Szőke ill. Závoda, Rubus, Miklya, Cseke.

Varga Károly: Talán túlzottan tiszteltük - ráadásul nem csak mi - a jó erőkből álló Békéscsabát.
    Szarvas János: Amiért jöttünk, teljesítettük, a cél a győzelem volt.

2. Békéscsaba 9 7 2 - 25-10 23