hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
  1. ksi.is: 333
  2. Népsport: 500
  3. nso.hu: 500

2017.02.12, 18:47 (szerk.: 2020.11.07, 17:38)
    1988. szeptember 14. szerda (MTI) - A szerdai labdarúgó bajnoki forduló után Mezey György szövetségi kapitány kijelölte az Izland elleni barátságos mérkőzésre (szeptember 21., Reykjavík) készülő keretet. A játékosok csütörtökön 11 órakor találkoznak az MLSZ-ben, majd Tatára utaznak, ahol hétfőig közösen készülnek. - A 19 tagu keret:

kapusok:
    Disztl Péter (Bp. Honvéd), Gáspár József (MTK VM), Petry Zsolt (Videoton)

mezőnyjátékosok:
    Sallai Sándor (Bp. Honvéd), Pintér Attila (Ferencváros), Mészöly Géza (Vasas), Keller József (Ferencváros), Szalma József (Tatabánya), Kovács Ervin, Kozma István (U. Dózsa), Fodor Imre (Bp. Honvéd), Csucsánszky Zoltán (Videoton), Kiprich József (Tatabánya), Hajszán Gyula (Rába ETO), Vincze István (Lecce), Gregor József (Bp. Honvéd) - a csapathoz Amszterdamban csatlakozik Nagy Antal (Yverdon), Róth Antal (Feyenoord) és Gyimesi László (Winterslag).

1988. szeptember 19. hétfő (MTI) - Hétfőn reggel a világbajnoki selejtezőkre készülő magyar labdarúgó válogatott repülővel elutazott Reykjavikba, a szerdai (17.30 ó) Izland - Magyarország barátságos mérkőzés színhelyére. Mezey György szövetségi kapitány 15 játékost vitt magával, Amszterdamban csatlakozik a társakhoz három külföldön szereplő labdarúgó, Gyimesi László, Nagy Antal és Róth Antal. A Budapestről elutazottak:

Disztl Péter, Gáspár József - kapusok,
    Sallai Sándor, Pintér Attila, Mészöly Géza, Keller József, Szalma József, Kovács Ervin, Kozma István, Nagy Tamás, Fodor Imre, Kiprich József, Hajszán Gyula, Gregor József és Vincze István - mezőnyjátékosok.

Az eredeti elképzelésekhez képest egy változás történt: a katonai szolgálatát töltő Csucsánszky Zoltán utazási okmányai nem készültek el, helyére utólag hívták be a pécsi Nagy Tamást.

A magyar válogatott szerdán 620. nemzetek közötti hivatalos mérkőzését játssza, eddig 326 győzelem, 131 döntetlen és 162 vereség szerepel a mérlegen, 1489 rúgott és 948 kapott góllal.

Izland másodszor lesz ellenfél, először májusban csaptak össze, akkor a Népstadionban Vincze I., Sallai és Kovács K. találatával 3:0 (1:0) arányban győzött a magyar csapat.

A találkozót svéd játékvezetői hármas vezeti, a 90 perc Bo Helen sípjelére kezdődik.

1988. szeptember 15. csütörtök (MTI) - Csütörtökön az MLSZ-ben találkoztak az Izland elleni barátságos labdarúgó mérkőzésre készülő magyar labdarú válogatott tagjai, majd rögtön Tatára utaztak, ahol hétfőig edzőtáboroznak. Both József, az A-válogatott edzője telefonon elmondta az MTI munkatársának, hogy szerencsére valamennyi játékos egészséges. A keret azonban mégsem teljes, mert Szalmára és Vinczére egyelőre katonai eskütétel vár, s csak ezután csatlakozhatnak a társakhoz.

A kerettagok csütörtök délután már 45 perces foglalkozáson vettek részt. A menetrend szerint pénteken kétszer gyakorolnak, szombaton délelőtt egy edzés következik, majd 16.30 órakor Tatán
    edzőmérkőzést játszanak a Tatabánya ellen. Vasárnap délelőtt csak azokra vár feladat, akik kevesebbet játszanak az előkészületi találkozón, a többiek úszni, gyúrásra mennek, a délutánt pedig mindenki pihenéssel töltheti.

A válogatott hétfőn - Amszterdamon keresztül - utazik Reykjavikba, a szerdai (17.30 ó) mérkőzés színhelyére. A holland városban csatlakozik a három idegenlégiós, Róth Antal, Nagy Antal és Gyimesi László. A szakvezető azt is elmondta, hogy Izlandra 18 játékossal kelnek útra, a keretbe meghívott három kapus közül az egyik itthon marad.

2. avatar: fgymat
    2011.06.26, 23:27 (szerk.: 2020.11.07, 17:35)
    1988. szeptember 21. szerda (tud) - Az Észak-Írország elleni világbajnoki selejtezőre készülő magyar labdarúgó válogatott szerdán Reykjavikban mérkőzött Izlanddal.

Magyarország - Izland 3:0 (3:0)
    Reykjavik, 500 néző, v: Helen (svéd)
    gólszerzők: Kiprich (3.p., 18.), Vincze I. (16.)

Magyarország:
    Disztl P. (Gáspár, 78.p) - Sallai, Nagy A. (Pintér, a szünetben), Róth (Mészöly, 78.), Keller - Kozma, Gyimesi (Gregor, a szünetben), Kovács E., Vincze I. - Kiprich (Fodor, 78.), Hajszán.

Izland:
    Sigurdsson - Thordarsson, Bergsson, Edvaldsson, Thorkelsson - Ormslev (Thorkelsson, 80.p), Sigurdur Jonsson, Saevar Jonsson, Gislason - Margeirsson (Davidsson, 60.), Gretarsson.

Már a harmadik percben vezetést szerzett a magyar válogatott. Hajszán jobboldali szögletére Kiprich lecsapott, s a jobbösszekötő helyéről, 10 méterről a kapu közepébe helyezett (1:0). A 16. percben Hajszán a baloldalról középre játszott, Kiprich becsapva a védőket tovább engedte a labdát, s az érkező Vincze I. 14 méterről a kapu jobboldalába lőtt (2:0). Két perccel később Kiprich kényszerítőzött Gyimesivel, s a visszakapott labdát 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtte (3:0).

Szünet után Mezey György szövetségi kapitány átszervezte együttesét, az első játékrészben könnyebb sérülést szenvedett Nagy A. helyére Pintér állt be, Gyimesit pedig az újonc Gregor váltotta fel. Bátrabban kezdtek a házigazdák, s az 50. percben tüzijátékot rendeztek a magyar kapu előtt. Előbb Margeirsson lövését mentette a gólvonalról Róth, majd Thordarsson előtt nyilt lehetőség, de az ötösről jócskán a kapu fölé lőtt. Válaszul Vincze 17 méteres lövése csattant a kapufán. Az 58. percben Margeirsson 14 méteres bombáját Disztl P. kiütötte, Saevar Jonsson 12 méterről ismételt, ám egy újabb kapusbravúr megmentette a magyar csapat hálóját a góltól. A hátralévő időben egyre több hiba csúszott be mindkét együttes játékába, végül unalmas játszadozással zárult a találkozó. Szigorúan betartva a taktikai utasításokat remekül kezdett a magyar válogatott. Higgadt adogatással, majd gyors ritmusváltással Kiprich és társai pillanatok alatt eljutottak az izlandiak kapujáig, s ezek a váratlan támadások igen gyorsan eredményre vezettek. Így már a 18. percben jóformán eldőlt a mérkőzés sorsa. A továbbiakban nyugodtan játszhatott a magyar együttes. A csúszós talajon a lelkes, ám nem eléggé képzett izlandi védőknek komoly gondot jelentett a kiismerhetetlenül mozgó, helyüket gyakran változtató vendégcsatárok megállítása.
    A szünet után azonban változott a játék képe, Vincze és társai halványabb teljesítményt nyújtottak, s csak Disztl bravúrjainak és az izlandi csatárok kapkodásának volt köszönhető, hogy nem módosult az eredmény.

Összességében a magyar csapat győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben.
    Jók: Disztl P., Róth, Gyimesi, Kiprich, illetve Thordarsson, Saevar Jonsson.

Szövetségi kapitányi nyilatkozatok:

Mezey György (Magyarország):
    - Küzdelmes mérkőzésen az első félidőben jól játszott csapatunk. A második játékrészben a sérülések miatt át kellett alakítanom a válogatott szerkezetét, s ekkor már gyengébben ment a játék.

Siegfried Held (Izland):
    - Az első 45 percben túlzottan laza védekezésünket három góllal büntette a magyar együttes. Ezután csapatom már nem tudott visszaállni arra a játékra, amellyel nemrég a Szovjetunió ellen döntetlent értünk el.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2009.01.08, 14:09 (szerk.: 2020.11.07, 17:28)
    Májusban Budapesten játszottunk az izlandi csapat ellen. Akkor magabiztos győzelmet arattunk és az akkor látottak alapján most sem kellett nagy izgalmakra számítani. Rendkívül kevés néző volt a helyszínen. Ezt megelőzően csak 1902-ben az első válogatott találkozónkon volt ilyen kevés ember a pálya szélén. Ráadásul itt Magyarországon, mint akkor, most sem láthattuk a találkozót, mert a televízió az olimpia miatt nem tudta megoldani a közvetítést.

Nagyon gyorsan vezetést szereztünk és húsz perc alatt már a végeredmény is kialakult. Ezután az eredmény megtartása és a válogatott erejének kipróbálása valamint a kísérletezés lehetett csak a cél.