Pécsi Munkás SC - Békéscsabai Előre Spartacus SC 1 : 1 15:00

2015.05.25, 21:01 (szerk.: 2021.09.19, 22:44)
    Pécs - Békéscsabai Előre Spartacus 1-1 (0-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Pécs, 8000 néző
    Vezette: Fekete Miklós (Plasek Gábor, Hazafi Miklós)
    Pécsi MSC: Bodnár László - Kónya Mihály, Márton Gábor, Czérna Sándor - Megyeri Károly (Nagy Tamás 84. p.), Turi Zsolt, Bódog Tamás, Bérczy Balázs - Lovász Ferenc, Czéh László, Lehota István Edző: Garami József
    Békéscsaba: Gulyás István - Bánfi János (Belvon Attila 73. p.), Fabulya György, Szenti Zoltán, Ottlakán Mihály - Mracskó Mihály, Csató Sándor (Pásztor József 57. p.), Csanálosi Miklós, Horváth László - Major László, Miklya Zoltán Edző: Vígh Tibor
    Gól: Lovász 52. p. ; Mracskó 74. p.
    Sárga lap: Bánfi 25. p. ; Turi 56. p. ; Czérna 59. p. ; Mracskó 59. p. ; Fabulya 68. p.
    Szögletarány: 7:4 (5:3)

A 12. percben adódott először a hazaiak előtt gólszerzési alkalom, amikor Megyeri jobbról jól adott be, Lovász az ötösön állva lőtt kapura, a kivetődő Gulyásról felpattant a labda, majd másodjára a békéscsabaiak portása szögletre ütötte a pettyest.
    Aztán már csak egy sárga lapos büntetést regisztrálhatott a krónikás, amikor a 25. percben Bánfi felvágta Lehotát, amiért kijárt a kártya a békéscsabai védőnek.
    A szünet után Márton megiramodott a felezővonalról, majd az alapvonalig vágtatott és betálalt középre, Túri viszont sokáig várakozott, így a védők fölszabadítottak előle.
    Az 52. percben előnyhöz jutottak a hazaiak, amikor Lovász kapott egy labdát a jobb oldalon, egészen a tizenhatosig nyargalt le, majd beívelt, és a rosszul kimozduló Gulyás mögött a labda a hálóba hullott, 1-0.
    Ezt követően a békéscsabaiak kapuvédőjét ápolni kellett, ugyanis egy pénztárgépcsík repült a pályára, ami eltalálta Gulyást.
    Az 56. percben Túrinak járt ki a sárga lap, miután szabálytalankodott a békéscsabaiak kapusával szemben.
    Hasonlóképp járt Mracskó, majd Czérna, akik kakaskodás miatt kapták a színes lapot.
    Növelhette volna előnyét a pécsi csapat, amikor Lovász faképnél hagyva a védőket egyedül tört be a kapu előterébe, ám az ötösről mellé lőtt.
    Megint villant a sárga kártya, amikor Fabulya visszarántotta a 68. percben Megyerit.
    Nem sokkal utána a 74. percben következett a békéscsabaiak egyenlítő gólja, amikor Pásztor bal oldalról szabadrúgást ívelt be, ám Márton röviden fejelte ki a labdát a 16-oson kívülre, Mracskó robbant rá, és mintegy 25 méterről óriási erővel rárúgta a labdát a kapura, ami úgy szállt be a bal felső sarokba, hogy közben Bodnár hozzáért, 1-1.
    Az utolsó negyedórában már egyik kapu sem forgott veszélyben igazán.

Az első perctől kezdve a békéscsabaiak arra törekedtek, hogy lelassítsák a hazaiak gyors támadásait, megszállták kapujuk előterét, és csak ritkán adtak alkalmat arra a pécsieknek, hogy Gulyást próbára tegyék. Így álmosan teltek a percek, kevés esemény zajlott a pályán.
    A fordulás után Garami edző fölrázta játékosait, nem véletlen, hogy egyre nagyobb elánnal rohamozták a békéscsabai kaput, és fölényüket hamar gólra is váltották.
    Mindenki el is könyvelte, hogy innentől számítva gólzáporos mérkőzést láthat, ám nem úgy történt, mivel a békéscsabaiak az idegenben jól megszokott kontrára építve egyszer-egyszer zavarba hozták Bodnárt. Olyannyira, hogy a kényelmeskedő pécsiek mellett Mracskónak sikerült egyenlítenie, ami pontot hozott a lila-fehéreknek.
    Erre nagy szükség is volt, hiszen ezt megelőzően öt mérkőzésen át csupa vereséget könyvelhettek el a viharsarkiak.
    Jó: Bodnár, Márton. Lovász, illetve Gulyás, Fabulya, Mracskó, Pásztor.

Nyilatkozatok
    Garami József: — Döntőnek bizonyult, hogy 1—0-ás vezetésünk után három gólszerzési lehetőséget kihagytunk.
    Vígh Tibor: — Ügy érzem, jól játszottunk, és megérdemelten szereztünk pontot. Remélem, kikapaszkodunk abból a gödörből, amelyben eddig voltunk.

5. Pécs 8 3 4 1 16-7 13
    ...
    14. Békéscsaba 8 2 1 5 7

Békés Megyei Népújság, 1989. október 2.
    Lovász örömmámorban, Gulyás pedig nem akar hinni a szemének. Márpedig a főszereplő, a labda mögötte a hálóban pihen.kép
    Túri (sötét mezben) nagy jelenetét próbálja eljátszani. Ezen a napon azonban ez sem sikerült neki.kép
    Foggal és körömmel - így védekezett Pécsett a Békéscsaba. Ezúttal Lovászt próbálták visszahúzni... (Fotó: Kóródi Gábor)

Dunántúli Napló, 1989. október 1. és 2.(Arcanum DT)