magyarfutball.hu

  1. mérkőzések
  2. statisztika
  3. stadionok
  4. csapatok
  5. edzők, játékosok
  6. belépőjegyek
  7. címerek
  8. fórum
Pontos idő: 2024.04.29, 14:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 19:26 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 17:46
Hozzászólások: 4725
Idézet:
Országos Takarékpénztár Sportköre: A Fások pályáján játszottam az ifi csapatukban, aztán átköltöztünk a Kondorosi úti pályára.


Idézet:
A Kondorosi úti pálya nem a HITEKA. Az OTP inkább Kondorosi utca- Szatmárhegy utca sarkon, vagy a Nyéki Imre uszoda helyén volt. Még megkérdezem a volt csapat társamat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.09.23, 17:38 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 17:46
Hozzászólások: 4725
Idézet:
Nyolcsávos, nemzetközi versenyek rendezésére alkalmas atlétikai pálya épül Szekszárdon, a 240 millió forint beruházással készülő létesítmény várhatóan két hónapon készül el.

A pálya alapkövét szerdán Horváth István (Fidesz), Szekszárd polgármestere, Bánki Erik (Fidesz), az országgyűlés sport- és turisztikai bizottságának elnöke, Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke és Gécsek Tibor Európa-bajnok kalapácsvető helyezte el.

Horváth István elmondta: a világítással ellátott létesítmény futó- és ugrószámokban, nehézatlétikai ágakban egyaránt otthont adhat országos és nemzetközi versenyeknek. A pálya azonban nemcsak a verseny-, hanem a szabadidősport célját is szolgálja majd. Megjegyezte, az országban kevés ilyen pálya van, ezért Szekszárd sportturisztikai értéke is nő.

Az atlétikai pálya építését a szekszárdi önkormányzat az Ollé-program keretében finanszírozza, a városnak húsz év alatt kell törlesztenie a beruházásra felvett, kedvezményes kamatozású kölcsönt.

Gyulai Miklós elmondta: vidéken nyolc hasonló atlétikai pálya van; bár Pécsett és Kaposváron nyolcsávos a pálya, a versenyekhez szükséges pályatartozékok viszont hiányoznak, ezek Szekszárdon rendelkezésre állnak majd. Hozzátette: egy 2000-3000 fős mobil lelátó felállításával korosztályos világversenyeket, csapat Európa-bajnokságokat is rendezhetnek Szekszárdon.

A szövetség elnöke nem tud most folyó, hasonló pályaépítésről. A szövetség elképzelése, hogy minden megyeszékhelyen legyen megfelelő, versenyekre alkalmas atlétikai pálya, ami jelenleg csak Szombathelyen, Zalaegerszegen, Győrben, Székesfehérváron, Debrecenben, Nyíregyházán, Miskolcon és Békéscsabán áll az atléták rendelkezésére.
Kommentálja ön is

forrás:
http://www.origo.hu/sport/egyeb/atletik ... ardon.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.09.16, 13:08 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.04, 14:25
Hozzászólások: 152
Idézet:
1955. augusztus 20.
- Megnyitották a St-i Vasas felújított pályáját.


Nógrád 1955. 08.21.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.08.28, 12:58 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
Csepeli Levente-pálya 1940/41-ben a Csepeli MOVE bérelte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.08.03, 21:03 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 22:47
Hozzászólások: 36
A Sárkány utca: 1946-ig Sárkány utcának hívták a mai Ady Endre utat, utána lett csak Szent Imre Herceg útja.

Csokonai út: jó kérdés, már korábban is láttam ezt, de nem jutottam semmire. A KAC mindig ott játszott ahol ma, Csokonai utca itt sztem nem volt. Van Csokonai utca Kispesten, de ő sajnos 100%-ban lakótelepesítve lett, a régi térképek pályát sehol nem mutatnak rajta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.07.03, 16:34 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
Amit tudtam javítottam. 1940-ben még megvolt a Sárkány utca?
Hívhatták még a Sárkány utcát Csokonainak is?
Találtam egy 1939-es sportnaptárt, lehet, hogy van olyan közte ami nincs beadva:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.06.03, 19:57 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
Régi pálya Isaszegen (ma már nincs Dányi út)
Kép

Ez lenne az? (Egyáltalán focipálya ez?)
http://maps.google.hu/maps?f=q&source=s ... 3&t=h&z=18


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.05.31, 20:31 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
kalapkoma írta:
fgymat írta:
Majd kicsit jobban utánanézek, ha lesz egy kis időm kigyűjtögetem a 40-es évekből, hogy hol játszottak. Csak az a gond, hogy legtöbbször nem írják a pályát, csak azt, hogy Pécs.
Egy biztosnak tűnik, a gyepet nem kímélhették 1948-ban a Verseny utcában, mert a füves pályát csak 1959-ben adták át.

ha vannak ilyen konkrét meccsek azt be lehetne adni a bajnoki menetrend/eredmények oldalra, így 800 év alatt beadnánk az összes meccset és lehetne látni pontos melyik pálya meddig volt használatban, mikor hogy hívták, ki hol játszott..


Remélem ezt viccnek gondoltad! :lol:
Mint írtam, legtöbbször nem írták meg a pálya nevét, csak a települést. Csak a budapesti csapatoknál lenne ez lehetséges, de erre nem vállalkozom... Egy csapatot átnézni egy-egy idényben az oké, de ezeket be is adni, arra nincs energiám és érdeklődésem. Majd ha az adott évi Nemzeti Sportot/Népsportot kiveséztem, feltöltöm és akkor megpróbálhatod beadni, hamar eltelik az a 800 év.... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.05.31, 20:01 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 17:46
Hozzászólások: 4725
fgymat írta:
Majd kicsit jobban utánanézek, ha lesz egy kis időm kigyűjtögetem a 40-es évekből, hogy hol játszottak. Csak az a gond, hogy legtöbbször nem írják a pályát, csak azt, hogy Pécs.
Egy biztosnak tűnik, a gyepet nem kímélhették 1948-ban a Verseny utcában, mert a füves pályát csak 1959-ben adták át.

ha vannak ilyen konkrét meccsek azt be lehetne adni a bajnoki menetrend/eredmények oldalra, így 800 év alatt beadnánk az összes meccset és lehetne látni pontos melyik pálya meddig volt használatban, mikor hogy hívták, ki hol játszott..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Beadásra/beazonosításra váró pályák
HozzászólásElküldve: 2010.05.31, 08:57 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.05, 23:40
Hozzászólások: 597
fgymat írta:
Majd kicsit jobban utánanézek, ha lesz egy kis időm kigyűjtögetem a 40-es évekből, hogy hol játszottak. Csak az a gond, hogy legtöbbször nem írják a pályát, csak azt, hogy Pécs.
Egy biztosnak tűnik, a gyepet nem kímélhették 1948-ban a Verseny utcában, mert a füves pályát csak 1959-ben adták át.


http://www.magyarfutball.hu/hu/stadion/ ... alakitasok

Erre írtam már, hogy át kéne írni a szöveget, mert 1959-ben a felújított gyepszőnyeget adták át, mert már előtte füves volt.
Azt, hogy már előtte füves volt az az ember mondta, aki azokban az időkben benne volt a sport vezetőségben egészen a 90-es évekig, van amikor az önkormányzatnál, volt, hogy kluboknák, most egyetemi előadó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 214 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség