magyarfutball.hu

  1. mérkőzések
  2. statisztika
  3. stadionok
  4. csapatok
  5. edzők, játékosok
  6. belépőjegyek
  7. címerek
  8. fórum
Pontos idő: 2024.04.29, 12:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.06.18, 00:41 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 22:59
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Kelenföld (hétköznap)
NNS írta:
Valaki olvasta a mai Nemzeti Sportot, hogy mégis hogy gondolják Fehérváron Carew és Larsson leigazolását?

szerintem NS kacsa.
Larsson amúgy már edző, Carew meg hati 20.000 fontos fizujáról tuti nem mondana le. Mondjuk én örülnék, ha tényleg ki tudna egy magyar csapat vásárolni egy válogatott támadót a Premier leagueből :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.06.17, 09:25 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2010.02.01, 02:48
Hozzászólások: 1867
Valaki olvasta a mai Nemzeti Sportot, hogy mégis hogy gondolják Fehérváron Carew és Larsson leigazolását?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.06.16, 07:40 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 07:45
Hozzászólások: 778
Ősztől indul az újabb sokadik reménykedés... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.06.15, 23:49 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 19:53
Hozzászólások: 157
Vasárnap este a Majna-parti Frankfurtban "public viewing"-oltam, vagyis a helyi tömeg részeként éltem meg a német-ausztrál meccset nagykivetítön a város egyik legnagyobb terén, többezres sál- és zászlóerdöben.

Egész életemben nem voltam senkire irigy, de most igenis haragudtam a mi "aranylábúinkra", akik az ilyen élményektöl (is) megfosztanak minket. Mégis csak más (lenne) "sajátjainknak" szurkolni nagy eseményen, mint csupán mások meccseit nézni és "végigszurkolni". Haragszom, mert a foci mégis más, mint egy teremsport vagy egy olimpia, amely ugyancsak képes elvarázsolni az embert. Örök élmény, amikor teszem azt, a 4-6-oson szorongva tudja meg az ember, hogy "megvan a harmadik arany" és futótüzként terjed a hír a villamoson, a kávézókban, a tereken, a parkokban stb.! De a foci mégis más kategória...

Az objektivitás kedvéért persze illik leírni, hogy a németek egészen jó alaphangulatot produkáltak és a laza 4:0 hatására elvétve még félig-meddig komoly szurkolásba is kezdtek. Dehát persze teljesen össze-vissza, szervezetlenül és sokszor a szokásos ötlettelen-egysíkú és primitív módjukon "szurkolgattak", állandóan ezeket a szörnyen idegesítö vuvuzelákat smárolva...
Dehát én "divatszurkoló" nem szólhatok egy szót sem, ha egy futball-fiesztára készülve csak egy ultrapólót kapok magamra és még csak szines paróka, mez, virágfüzér és nyolc sál sincs rajtam, mitöbb az arcomat sem vagyok hajlandó kifesteni (amit mellesleg már óvodáskoromban is dedós marhaságnak tartottam). Hogy miért kellene a magyar trikolórban vagy akármilyen más nemzet szineiben pompáznom, végképp nem tudom. A szurkolás és az ultra nem bohóckodásról és magamutogatásról szól, a válogatott meccsek pedig végképp nem a primitív önlejáratás alkalmai!

Az est fénypontja ennek értelmében nem is a meccsnézés és két számomra teljesen közömbös csapat összecsapása volt, hanem egy többórás beszélgetés az Ultras Frankfurt néhány húzóemberével és néhány bergamói ultrával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.06.14, 23:33 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2010.02.01, 02:48
Hozzászólások: 1867
A 2002-es "drukkballon"-ra emlékszik-e még valaki? Az később Magyarországot is megjárta, voltak válogatott meccsek ahol az LG osztogatott ingyen-drukkballonokat.
Ugye nem kell említenem hogy mennyire béka segge alatti volt a hangulat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.06.14, 23:31 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2010.02.01, 02:48
Hozzászólások: 1867
Amit egyébként nem értek: állítólag azért fújják hogy a saját csapatuk (azaz dél-afrika) hallja, érezze hogy velük vannak.
De akkor meg minek kell fújdogálni az összes többi meccsen is ahol nem a saját csapat játszik? Mert ugye ha mindenki fújja, akkor a játékos (attól most eltekintve hogy agyhasmenést kap), nem igen fogja tudni eldönteni hogy éppen ki dudál azaz ki "szurkol" érte.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.06.14, 23:28 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2010.02.01, 02:48
Hozzászólások: 1867
Az biztos hogy ez a hosszú vékony "hangszer" volt?
Én egy vastag, rövid fajtát ismerek, aminek a végén fólia is van, majd próbálok képet szerezni. De az közel sem képes olyan hangos és idegesítő hangot létrehozni mint a vuvuzela barátunk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.06.14, 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2010.05.31, 10:15
Hozzászólások: 1
A vuvuzelát most a Dél-Afrikában rendezett világbajnokság miatt mindenki az ország sajátosságának próbálja beállítani. Gondolom, mások is voltak rajtam kívül Lengyelországban bajnoki vagy válogatott mérkőzésen. Ott ugyanezt a trombitát fújta mindenki. Többek között 2003-ban Chorzówban, a Lengyelország-Magyarország EB selejtező mérkőzésen, amelyen 50 ezer néző volt, sokezren fújták ugyanezt a trombitát, melyet néhány zlotyért bárki megvásárolhatott a stadionnál az árúsoktól. Furcsálltam is, hogy mindezt eddig senki nem írta még, jelezve, hogy ez a trombita már régen elindult hódítóútjára, és régebben sem zavart senkit a játékban.
Lengyel trombita, vagy vuvuzela egyre megy. Az a lényeg, hogy szurkolók élvezik, jó hangulatot lehet vele teremteni, akit pedig ez zavar a játékban, azt más is zavarja. Jó VB-t kívánok mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.06.12, 10:29 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 22:59
Hozzászólások: 75
Tartózkodási hely: Kelenföld (hétköznap)
Idézet:
141 / M2DF / 2009-2010 / FA . sz FEGYELMI HATÁROZAT
Az FB a Somogyjád-Lábod mérkőzésen törtnt fegyelmi ügyben történő meghallgatások alapján megállapította, hogy Molnár Zoltán, lábodi ifjúsági labdarúgó alaposan gyanúsítható bűncselekmény – vipera viselése és tervezett használata – elkövetésével, ezért az ő játékjogosultságát 2010. 05.18-al felfüggeszti, a büntetőeljárás jogerős befejezéséig, illetve a jogerős határozat beszerzéséig.


Idézet:
164 / M2DF / 2009-2010 / FA . sz FEGYELMI HATÁROZAT
A FB Molnár Zoltánt a Lábodi Medosz SE labdarúgóját 2010.05.18.-tól 2010.06.10.-ig a labdarúgástól eltiltja. A bizottság döntésénél figyelembe vette, hogya labdarúgó elleni büntetőeljárás jogerős határozattal befejeződött.

http://www.slasz.hu/fegyelmihatarozatok/67/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Érdekességek, kuriózumok, anekdóták
HozzászólásElküldve: 2010.05.07, 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 17:46
Hozzászólások: 4725
Idézet:
Elővételben elfogytak a belépők, így akinek nincs jegye, ne is induljon el a stadionba, mivel a pénztárak bezártak.

Mint arról beszámoltunk, tegnap estig minden jegy elkelt a ma 19 órakor kezdődő DVSC-TEVA – Videoton rangadóra, így klubunk ma délelőttre újabb négyszáz tikettet nyomtatott. A plusz belépők azonban pillanatok alatt gazdára találtak, a kora délutáni órákban már nem lehetett jegyet kapni a találkozóra. Mindez azt jelenti, hogy zsúfolásig telt ház lesz, vagyis tízezer szurkoló tekinti meg a helyszínen a mérkőzést, mindössze a biztonsági zóna marad üresen.

Klubunk kéri, hogy aki elővételben nem vásárolta meg a belépőt, már ne is induljon el az Oláh Gábor utcai stadionba, mivel a pénztárak bezártak.

http://www.dvsc.hu/Lapok/hirek_hud.aspx ... lt_hu.aspx


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 91 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség