magyarfutball.hu

  1. mérkőzések
  2. statisztika
  3. stadionok
  4. csapatok
  5. edzők, játékosok
  6. belépőjegyek
  7. címerek
  8. fórum
Pontos idő: 2024.05.16, 00:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 233 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.27, 09:27 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2283
Még egy kiegészítés a kérdésekhez:
1945 BLASZ I. 3. csoport ( http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2369 ), MÁV Igazgatóság SE, (megjegyzés: visszalépett, mert fúzionált a Rákosrendezői Előrével), 47/48 BLASZ II. 1. csoport ( http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2595 ), MÁV Igazgatóság SE (megjegyzés: 1947.08.24. MÁV Igazgatóság + Rákosrendezői Előre). Most akkor mikor egyesültek? 45-ben vagy 47-ben? Ha csak 47-ben, miért léptek vissza 45-ben?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.27, 00:44 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2283
1. 49/50 NB III Nyíregyháza-Debreceni csoport ( http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2285 ), a Tiszalöki ÖMTE-nél a következő megjegyzés szerepel: volt Tiszalöki SzTE, új neve Tiszamenti Vízműépítők (Tiszalök). Az előző évben Tiszalöki SE néven szerepelt (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2157 ), 1949 őszén Tiszalöki MTE néven kezdte a bajnokságot (legalábbis a Népsportban így szerepelt), és év közben lett belőlük Tiszalöki ÖMTE.
2. 49/50 NB III Szolnok-Békéscsabai csoport (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2287 ), Tótkomlósi SzMTK-nál, a következő szerepel: volt Tótkomlósi MTK, új neve Tótkomlósi ÉDOSz. Tudomásom szerint a következő évben Tótkomlósi DISz volt a csapat neve, nem ÉDOSz. 1950 ősz NB III (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2297 )
3. 49/50 BLASZ II. 1. csoport (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2967 ), a Magyar Siemens-Reiniger SE előző évi neve a Siemens SC volt?
4. 49/50 Északnyugat LASZ (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/3005 ), a Mátranováki LK-nál a következő szerepel: új neve Mátranováki Tárna. Tudomásom szerint egyesült a Mátranováki MTE és úgy lett Tárna a neve. Az MTE volt a bányatelepi csapat.
5. 49/50 Északnyugat LASZ (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/3005 ), a Rau-aknai Tárnánál a következő szerepel: több kisebb bányászegyesülettel együtt Karancsvölgyi Tárna néven indult a következő bajnokságban, később Karancsaljai Tárna néven szerepel. Hogy lesz belőlük Karancsaljai Tárna, amikor már van egy ilyen nevű csapat (3. helyezett, Karancsalján)? Egyesülnek?
6. Ugyanabban az évben: Bocsárlapújtői Tárna, olt Bocsárlapújtői MTK, több kisebb bányászegyesülettel együtt Karancsvölgyi Tárna néven indult a következő bajnokságban. Ez azt jelenti, hogy – többek között – a Rau-aknai Tárnával is egyesültek?
7. 49/50 Középmagyar LASZ (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/3011 ), Jászapáti MTE, új neve Jászapáti DISz. Ez már az előző évi bajnokságnál is szerepelt megjegyzésként (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2865 ). Az valószínűleg elírás volt.
8. 49/50 BLASZ III. 1. csoport (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/3019 ), Zugló Albart, felkerült a II. osztályba. A nekem meglevő 1950 őszi Népsportban, a következő bajnokságban a III. osztály 8. csoportjában szerepelt (és nyert meg), vagyis nem került fel a II. osztályba.
9. 45 tavasz-nyár, Középmagyar Ker, Monori csoport (http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/3041 ), két Üllői csapat szerepel itt: Üllői Iparos (megjegyzés: a II. osztályban indult) és az Üllői MaDISz TE (megjegyzés: új neve Üllői DSÖK). Úgy tudom, hogy az ÜDSÖK, Üllői Iparosok Dal-, Sport- és Önképzőkörét jelenti, de ez az iparosok egyesülete volt. Hogy lehet, hogy a MaDISz viszi tovább ezt a nevet?
10. 45 Középmagyar ker. Érdi csoport. Nincs meg csak 3 résztvevő csapat neve, jó volna legalább a csoportban résztvevő csapatok számát megtudni, mert a bajnokság beadásánál akkor annyi üres sort kellene még hozzátennem.

Elkezdtem beadni a 45-ös bajnokságokat, mivel a fejlesztés folyamatban egyelőre, a nem végeredmény bajnokságokat, csak „nullásként” tudom beadni és egyelőre a sorrendet sem tudom befolyásolni. (Ha nullán kívül más helyezés is van (1, 2, 3), akkor még a 0 kerül előre, mint a legkisebb szám). Ahogy megvan a fejlesztés, javítom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.21, 18:24 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2283
gaborpapi-nak:
- Örülök, hogy egyetértettünk. Mivel van egy adott technikájú rendszerünk a bajnokságokhoz, mindig próbáljuk fejleszteni, finomítani. Ahol nincs végeredmény, ott ezt a rendszert használom. Kivéve persze, ha mondjuk csak egy meccs hiányzik, akkor szerepel az egész táblázat. Amikor pedig, mondjuk csak őszi eredmény van akkor csak a csapatok szerepelnek, a statisztikai adatok nélkül, az őszi eredmény pedig a forrásokhoz kerül, így azt is meg lehet tekinteni. A színjelölés az említett táblázatban is szerepel, (kieső nem volt, csak két feljutó), egyelőre azt még technikailag nem tudom megoldani, hogy ha 0-ás sorszámmal vannak beadva, akkor a feljutók fent, a kiesők lent legyenek, de remélem tudunk ez irányba fejleszteni.
- Vastagítás: A hozzászólás írásakor, a legelső „B” betűre kell klikkelni és a megvastagítani kívánt betűket a két bé közzé kell írni:
Kép
- Csepel Autó: Ehhez ismerni kell egy kicsit Szigethalom történetét. 1950-ig Tökölhöz tartozott Szilágyitelep, 1950-től önálló község, 1951-től a falu nevét Szigethalomra változtatták. A Csepel Autógyárról a következőt találtam: 1949-ben megalakult a NIK (NehézIpari Központ) keretén belül az autógyár a volt Dunai Repülőgépgyár szigethalmi telephelyén. Ahogy én látom a térképeken a gyár Szigethalom és Szigetszentmiklós között terült el a HÉV mellett. Közigazgatásilag Szigethalomhoz tartozott. Mivel ez egy gyári csapat volt valószínű, hogy a gyárban volt a csapat székhelye, levelezési címe, stb. mérkőzéseit pedig ettől függetlenül játszhatta a környék bármelyik pályáján.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.20, 14:16 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
fgymat-nak

A már felvitt táblázatokat böngészve nagy örömben volt részem. Az 1947/48. év Középmagyar LASz I.B. osztálya Rákosvidéki és Dunántúli csoportjában nem tudtam végeredményt közölni, csupán közbenső állást, vagy csak a résztvevőket. Ennek ellenére a táblázat helyén - és nem a lábjegyzetben - "0" helyezési számok után megjelentek a csoport csapatai!
Pontosan ezt szerettem volna korábban is elérni, mert úgy vélem, ha a csapatokat szerepeltetjük azokban az években is, melyekről nincs végeredmény, következtethetünk folyamatos működésükről, esetleges osztálycseréjükről, fúziójukról, vagy éppen megalakulásukról.
Köszönöm, hogy megértetted a kérésem. Nyilván, a többi táblázatok is ennek megfelelő szerkesztést kapnak. Jó lenne, ha az ilyen "0"-ás táblázatokban is - ha tudjuk - a hagyományos eltérő háttérrel jelölnéd a feljutó vagy kieső csapatokat.
Még nagyobb kedvet adtál a munkámhoz!
Más.
Remélem eljutunk előbb-utóbb a II. világháború előtti bajnokságok felviteléhez is. Ezekben az időkben - különösen a fővárosi egyesületeknél - az amatőr csapatok jelölése kizárólag rövidített formában (pl. FTC, BLK, TTC stb.) fordult elő. A jobb tájékozódás érdekében természetesen a teljes nevükön fogom szerepeltetni azokat, és szeretném a kezdőbetüket vastagítva kiemelni. De sajnos, mindezidáig nem jöttem rá, hogy milyen módon tudnám a megadott formázásokat alkalmazni. Ha akad egy kis időd, légy szíves segíts rajtam. Persze, ráér.
Végül, visszatérek a Csepel Autó témához. Elérkeztem az 1950. őszi táblázatokhoz, eredményekhez, és itt találkoztam először története során az autógyár nevével, mégpedig a Pestvidéki LASz III. osztályában. És az első évben mérkőzéseit Szilágyitelepen játszotta!
Egyik fórumozónk említette ezt a települést, ahol annak idején megállt a HÉV. Melyik községhez tartozott (vagy tartozik) ?
Bővebbet rövidesen közlök a szerepléséről.

gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.18, 15:46 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
fgymat részére (is)

Pótolom a hiányzó válaszokat, illetve a módosításokat:

ad 5./ Módosítás: Tévedés a részemről, hiszen ebben a bajnoki évben még nem írták ki a Tartalékbajnokságot. A helyes csapatnév Csepeli MTK II. (Nyílván a többi csapatnál is szükséges a módosítás.)

ad. 8./ A helyes csapatnév : új neve Karancsaljai Tárna. Bocs. A sok Karancs-csapatba belezavarodtam.

ad. 12./ Kiegészítés: Tovább kutattam a birtokomban lévő anyagok között, és nagy valószínűsége van annak, hogy a Debreceni VAOSz SE 1949. nyarán beolvadt a Debreceni Előrébe (Pl. azonos nevű játékosok játszottak a két csapatban 1949 tavaszán, ill. őszén.) Egyik másik hír, hogy a VAOSz-t, mely a Városi Alkalmazottak Országos Szövetségének a rövidítése, 1949-ben összevonták a Közalkalmazottak Szabad Szakszervezetével. Javaslom, fogadjuk el ezt a verziót, talán lesz nálunk okosabb debreceni fórumozó, aki többet tud erről az évről.

Azt hiszem, minden kérdésre adtam választ, még ha maradtak is bizonytalanságok.

gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.17, 23:06 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.05, 23:40
Hozzászólások: 597
Akkor a Somogyi Jószerencsét a Somogyi Bányász névváltozása, mert ez a Pécs-Somogy bányász csapata volt. Egyébként Pécs-Somogy most is meg van, bányász házak vannak itt és persze a bánya (amíg be nem temették), nem volt önálló település tudomásom szerint, mindig Pécshez tartozott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.17, 18:58 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2283
gaborpapi írta:
fgymat-nak

Megkaptam az 1948/49. bajnoki évhez kapcsolódó kérdéseidet.
Természetesen tételesen meg fogok válaszolni rájuk, addig is türelmedet kérem.
Egyáltalán nem bánt, hogy észrevételeket tesztek, sőt! Eddig magamban töprengtem egy-egy számomra is bizonytalan kérdésen, végre van partnerem ebben.
Egy személyes kérdés Hozzád: a felhasználói név takar valami kötődést egy kelet-magyarországi városhoz? Ha igen, még jobban vigyázok e terület adatainak hitelességére.

gaborpapi


Természetesen van közöm hozzá: Fehérgyarmaton töltöttem életem első 25 évét, de most már kicsit messzebb élek Szatmártól. Táblázatok pedig hadd jöjjenek, ahogy időm engedi (munka után, meg ha minden igaz 10 nap múlva szabadságon) mindent felrakok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.17, 17:29 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
fgymat-nak

A feltett kérdésekre válaszolok.

ad. 1./ A KAOE (Kereskedelmi Alkalmazottak Országos Egyesülete) az I. világháború előtt alakult, a háború alatt nem működött, de 1919-ben újraalakult. Labdarúgó szakosztálya sohasem volt erős, jobbára a BLASz alacsonyabb osztályaiban szerepelt. A II. világháború után az 1945. tavasz-nyári bajnokságban a BLASz II. osztály 3. csoportjában 7., a következő évben ugyanitt 10. A Ferencvárosi Barátsággal történt egyesülés csupán egy évig hosszabbította meg a klub életét, mert 1947.08.24-én a Gyapjúmosóba történt beolvadásával megszünt.
A KAOE egyébként országos hírű egyesület volt, sikereit azonban más sportágakban érte el. Jelentős erőt képviseltek kézi-, kosár- és röplabdásai.
A sportmozgalom szakszervezeti alapokra való átszervezése egyik állomása volt a későbbi Vörös Meteor SE, a kereskedelmi és pénzügyi dolgozók szakszervezete csapatának létrehozása. Első lépésként a KAOE egyesületet 1948.02.26-án a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezete alá vonták. Ezt megelőzően az MTE a MMUE bekebelezésével a Magyar Magánalkalmazottak Szabad Szakszervezetének egyesülete lett. (Ebben az időben már az MTE-nek sem volt labdarúgó szakosztálya.) Végül 1950.01.16—án a két szakszervezeti egyesület egyesült, létrehozva a Vörös Meteor SE-t.
Egyébként a Bp. Vörös Meteor lesz az a csapat mely később egyesült az Egyetértés SC-vel. (Remélem, eljutunk odáig is.

ad. 2./ Helyesebb lett volna ezt írni: a Bp. Gyárépítők átvette a Zuglói AC-ot. Nyílván az átvétel előtt a Gyárépítőknek nem volt csapata. A BLASz I. osztályban szerepelt, majd 1950.08.11-én fúzionált a Budafoki MTE NB II-es csapatával Bp. Gyárépítők MTE néven. Tehát csak egy Gyárépítők volt Budapesten.

ad. 3./ A Wekerletelepi SC szintén régi egyesület. A II. világháború után Wekerletelepi MTE, majd Wekerletelepi SC Barátság, azt követően eredeti néven szerepelt.1949.09.06-án átvette a Férfiruhaipari NV. 1951-től már Vörös Lobogó Férfiruhagyár a csapat neve – WSC nélkül.
1956.12.09-én újjáalakult a WSC, 1957.04.20-án a XIX.ker. Tatarozó Építőkkel fúzionált WSC Építők néven., majd két éven keresztül Kispest-Wekerletelepi SC név alatt szerepelt a Budapest-bajnokságban. 1960 és 1970 között a Póstajavító vette szárnyai alá és lett Póstajavító WSC. További sorsáról nincs ismeretem. A Jacquard-dal – szerintem – nem lépett kapcsolatba.

ad. 4./ A Külső-Ferencvárosi MTK egészen 1950. április 4-ig szerepelt – a Népsport korabeli számai szerint – ezen a néven a BLASz I. osztályban. Április 14-én már ugyanitt a Pénzügyőrök SE neve található, és április 21-én már a Pasaréti úti pályán játszik.
A másik vonal: 1950.03.26-án az NB III Lénárt-csoportjában szereplő Pénzügyi Közalkalmazottak SE (PKaSE) nevét Pnzügyi Dolgozók SE-re (PDSE) változtatta, majd 10.27-én lett Pénzügyőri SE. Mind a PkaSE, mind a PDSE hazai mérkőzéseit a Pasaréti úton játszotta.
Végül is talán csak a BLASz I. osztályú helyért ment bele a Pénügyőrök SE a KFMTK-val való fúzióba. (A következő évben a Pénzügyőrök II csapata szerepelt itt.)

ad. 5,/ Mert a Csepeli MTK II a Tartalékbajnokságban szerepelt.

ad. 6. / Sajnos, ez hiba. A Budai Házfelügyelők a BLASz III. o. I. csoportjában lévő VII.ker. Házfelügyelőkkel egyesültek Bp. Házfelügyelők SC néven. Az eleje helyes.

ad. 7./ A Tolnai DSE a Tolna vármegyében lévő Tolna (akkor még) nagyközség csapata, a Somogyi Jószerencsét SE pedig a pécsi járásban, ma már nem létező bányászközség Mecsekszabolcs és Vasas között.

ad. 9./ A hivatkozott fúzió az adott napon létrejött. A Keszthelyi Haladás jóval később az ottani egyetem (vagy főiskola) csapata volt. Majd ide is elérünk egyszer!

ad. 10./ Homok Tiszaföldvár része volt, nevét most már vsak a r. kat. templom és a vasútállomás őrzi. A Dél-Magyarországi LASz II. osztályának Hódmezővásárhelyi csoportjából került ide. (Ezért kell nekem az alacsonyabb osztályokat is leadni…)

ad. 11./ Sajnos, a forrásból is hiányzott, vagy olvashatatlan volt. De a helyezés és a pontszám jó.

ad. 12./ Itt egyelőre bizonytalanságban vagyok. Az biztos, hogy a Debreceni VAOSz SE-ből Debreceni Előre lett. A többiről talán később többet fogok mondani.

ad. 13./ A helyes csapatnév: Kunszentmiklósi EPOSz.

A 8. és 12. kérdésre rövidesn visszatérek.

Nem sokat fogsz pihenni, mert megy a többi táblázat !

gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.17, 09:44 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
fgymat-nak

Megkaptam az 1948/49. bajnoki évhez kapcsolódó kérdéseidet.
Természetesen tételesen meg fogok válaszolni rájuk, addig is türelmedet kérem.
Egyáltalán nem bánt, hogy észrevételeket tesztek, sőt! Eddig magamban töprengtem egy-egy számomra is bizonytalan kérdésen, végre van partnerem ebben.
Egy személyes kérdés Hozzád: a felhasználói név takar valami kötődést egy kelet-magyarországi városhoz? Ha igen, még jobban vigyázok e terület adatainak hitelességére.

gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.17, 05:53 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2283
Golyó írta:
A Somogyi Jószerencsét SE nem lehet a pécsi Somogyi Bányász névváltozása, mert a Jószerencsét bányász köszönés volt. De ez csak feltételezés.

http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/1865


Nem hiszem, mivel amiről írtam az 1949-ben megszűnt (hacsak nem jogelőd volt).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 233 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség