magyarfutball.hu

  1. mérkőzések
  2. statisztika
  3. stadionok
  4. csapatok
  5. edzők, játékosok
  6. belépőjegyek
  7. címerek
  8. fórum
Pontos idő: 2024.04.29, 16:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 233 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.02, 11:23 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
Válaszok a feltett kérdésekre:

ad 1. A Csepel Autó az 1950/51. telén átvette a Dunaharaszti MTK megyei I. osztályú jogát (vagy fúzionált vele), és itt játszott 1960 végéig biztosan. Ezt az akkori Népsport tudósításai bizonyítják. 1962/63-tól már Szigetszentmiklóson tartotta mérkőzéseit. Nincs tudomásom róla, hogy Szigethalmon lett volna otthona.

ad 2. Jól tudjátok, a Nyíregyházi Dolgozók „Szabolcs” SE a helyes név. Bocs.

ad 3. Fogalmam sincs, honnan vettem ezt a nevet? Visszamentem 1922/23-ig, itt találkoztam először a Duna G(őz)H(ajózási)Társaság Villamostelepi Atlétikai Clubja névvel. Közben átmenetileg változott volna? Egyelőre maradjunk a Ti véleményeteknél.

ad 4. Egy kis Szürketaxi-történet:
1946.07.11. Népsport: Megkezdte működését a Szürketaxi FC
1947.08.19. Népsport: A Szürketaxi beolvadt a MOGÜRT SC-be.
1948.02.18. Népsport: A Szürketaxi kiválik a MOGÜRT SC-ből
1949.05.23. Népsport: A MOGÜRT SC továbbiakban Autótaxi SE néven szerepel.
Az, hogy az Autótaxi SE volt, vagy SC, mindkettő elképzelhető. Az újságírókban sem lehet 100 %-ig megbízni. Később Előre Autótaxi SK lett.
Arról sem tudok, hogy a Szürketaxi a MOGÜRT-ből való kiválása után nevet változtatott-e, vagy megszünt, vagy új nevet vett fel. Valószínüleg az államosítás után vonták össze a taxis cégeket „Autótaxi” név alatt.
Valóban, pongyolán fogalmaztam, mert a következő évet a MOGÜRT nem Autotaxiként kezdte, hanem így fejezte be.

ad 5. 1945.04.30. Népsport: Előre SC lett a BSzKRT SE-ből. Szerintem SC volt egészen 1950.07.21-ig, amikor is megalapították a Közlekedési és Szállítási Vállalatok sporttegyesületét az „Előre SE”-t. (Ekkor fúzionált a Teherfuvar MSE és az Előre SC.) Mint központi egyesület fennmaradt 1955 elejéig, amikor a Lokomotív SE-vel és a Postás SE-vel Törekvés SE néven összevonták. De az NB II-ben már 1951-ben Bp. Előre SK néven szerepelt (pl. Népsport1951.05.03.).
Tudni kell, hogy az 1950-es évek elején a magyar sport szervezete jelentős átalakuláson ment át:
1951. január 29-i ülésén a SzOT elnöksége döntött az egységes rendszerű szakszervezeti egyesületek felállításáról. Ekkor születtek meg a különböző SE-k, melynek alapszervei voltak a sportkörök. A bajnokságokban a szakszervezeti SE-k nem vettek részt, ők csak irányítói voltak az alájuk tartozó sportköröknek (pl. Bp. Kinizsi SK, Győri Vasas SK, Dorogi Bányász SK).
Később a forradalom után, 1956.12.05-én közölte a „Sport”, hogy újjáalakult az Előre SE. Úgy tudom, Nektek erről a klubról részletes történetetek van, nyílván azt kell elfogadni.

ad 6. A Békéscsabai SzSE a helyes név, ebből lesz 1951.02.06-án Békéscsabai Építők SK

ad 7. Azonos. Néha a helységnevet zárójelbe teszik, néha a klub neve elé.

További jó böngészést, biztos vagyok benne, hogy lesz még észrevételetek, amit őszinte örömmel várok

gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.10.30, 15:33 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
gaborpapi-nak:

A táblázatok beadása közben felmerült egy pár kérdés, ha tudsz válaszolná rá?
1. Az 1967-es Pest megyei bajnokságban szerepel egy Csepel Autó (Szigetszentmiklós) nevű csapat. Tudomásunk szerint a Csepel Autó Szigethalmon volt. Rosszul tudjuk vagy ez egy másik csapat?

2. Az 1947/48-as NB II Keleti csoportjában a Nyíregyházi MADISz-hoz a következő megjegyzést írtad: új neve Nyíregyházi „Szabolcs” MTE. Tudomásunk szerint Nyíregyházi Dolgozók Szabolcs SE-re változtatták a nevét (Népsport 1948.08.31). Rosszul tudjuk?

3. Az 1946/47-es NB II Nyugati csoportjában a Pécsi Dinamó Villamostelepi AC-hoz a következő megjegyzést írtad: volt Dunántúli Vívó és Atlétikai Club. Tudomásunk szerint a DVAC-ot soha nem hívták Vívónak, szerintünk a régi neve Dunagőzhajózási Villamostelepi Atlétikai Club. Van valamilyen forrásod erre a névre?

4. Az 1947/48-as NB I a MOGÜRT-hoz azt írtad: 1948. 03. 17-én visszalépett, tavaszi eredményeit örölték, a következő évben Autótaxi SC néven indul az NB II-ben. A 48/49 szezonban MOGÜRT néven indultak az NB II-ben, Autótaxi nevet csak május végén vették fel és a Népsport szerint Autótaxi SE-re változtatták a nevüket. Még egy kérdés a MOGÜRT-ról: Van valami közük a 46/47 BLASz III-ban szereplő Szürketaxi csapatához? Csak azért, mert a háború előtt a profi Szürketaxi amatőr csapatát hívták Autótaxinak.

5. 1945 és 1947 között a BKV Előrét, Előre SC-ként említed, 47/48-tól Előre SE-ként. Tudomásunk szerint 45 és 54 között Előre SE volt a neve. Lehet, hogy rosszul tudjuk? Sokan keverik az SC, az SE-vel, mert 1957 óta így hívják.

6. Az 1947/48-as NB II Déli csoportjában a Békéscsabai Előréhez a következő megjegyzést írtad: fúzionált a Csabai Ak-kal Békéscsabai SzDSE név alatt. Mi úgy tudjuk, hogy az Előre MTE, a Csabai AK és a Békéscsabai Textiles SE egyesült, új név pedig Békéscsabai Szakszervezetek Sport Egyesülete lett. Van erre valamilyen forrásod?

7. Az 1945/46-os bajnokság Középmagyar LASz Szolnokvidéki csoportjában szereplő Martfűi Cikta, azonos-e a Déli LASz Északi csoportjában szereplő Cikta (Martfű) csapatával?

Ha bármilyen információd lenne ezekre a kérdésekre, az köszönettel vennénk. Mivel az 1945 után a csapatoknál rengeteg a homályos folt, rengeteget segítettek az adataid.

A táblázatok fokozatosan, ahogy időnk engedi felkerülnek az oldalra. A már felkerülteket töröljük a hozzászólásokból, aki keresné, megtalálja azokat a Statisztika menü (http://www.magyarfutball.hu/hu/statisztika ) alatt, kiválasztva a keresett évet.

Köszönjük az eddigi segítséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.10.30, 13:30 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
Módosítás !!

Október 29-én leadott anyagba sajnálatos hiba csúszott be:

Az 1947/48. NB II Keleti csoportjában tévesen jelent meg, hogy az Autótaxi SC visszalépett. Egyáltalán el sem indult, a Keleti csoport eleve 13-as létszámmal startolt, mivel innen két együttes került fel az NB I-be az ismertetett okok miatt. Mivel az MLSz végső döntése az NB II sorsolása után született meg, a mezőnyt senkivel sem töltötték fel.
Elnézést kérek, és kérem módosítani.

gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.10.28, 13:35 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
balazs74-nek

Becsülöm igyekezetedet, hogy elszántad Magad községet futballtörténetének megírására. Nem tudom, hol próbálkoztál anyaggyűjtéssel, de van néhány tippem:
Keresd meg a Hozzád legközelebb eső város (Monor) könyvtárát, talán vannak régi megyei lapok (1956-1990?-ig "Pest Megyei Hírlap), abban találsz alacsonyabb osztályú bajnokságokról is táblázatokat.
Ha itt nincs, Cegléden biztos akadsz megyei lapokra, sőt ceglédi kiadásúakra is.
Végső esetben érdemes elmenni Bp-re az Országos Széchenyi Könyvtárba (www.oszk.hu), ott nagy a kínálat mikrofilmekben.
Ha találok adatokat Úri labdarúgásáról, természetesen leadom.
Sok türelmet és kitartást e nemes célok eléréséhez.

gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.10.27, 15:19 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 17:46
Hozzászólások: 4725
Ha neked volna nálunk még nem lévő, azt is küldhetsz:
http://www.magyarfutball.hu/hu/csapat/957/bajnoki-mult


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.10.27, 10:32 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.12, 11:03
Hozzászólások: 6
Nagyon szépen köszönöm az eddigi Pest megyei bajnokságok végeredményének feltöltését. Sok érdekes dolgot találtam benne. Nagyon jó. De nekem inkább az alsóbb osztályok érdekelnének jobban. II., III., IV., vonal. A körzeti bajnokságok. A falum futball történetét szeretném összerakni. Több felé érdeklődőm. A falum neve: Úri, a csapat neve Úri KSK. 1929-ben alapították.
Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.10.18, 08:51 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.12, 11:03
Hozzászólások: 6
Köszi a segítségeteket. Várom a tabellákat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.10.15, 20:08 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 07:45
Hozzászólások: 778
balazs74 írta:
Helló.
Konkrétan Pest megye bajnokságai érdekelnének. A legalsó osztályoktól kezdve. Ami fent van azt már megtaláltam. Köszi.


szia

Én tudok neked segíteni. A 90-es évekből vannak alsóbb osztályú tabelláim is Pest megyéből. A megye I. osztály fenn van az összes rendelkezésünkre álló tabella. Jópár megye II-es is. Ha jó úgy neked elkezdem őket feltölteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.10.15, 15:31 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
balazs74 írta:
Helló.
Konkrétan Pest megye bajnokságai érdekelnének. A legalsó osztályoktól kezdve. Ami fent van azt már megtaláltam. Köszi.


Helló.
Konkrétan minden nekünk meglevő bajnokság fent van és ezek szerint megtaláltad. Ha új táblázatokhoz jutunk, akkor azt is fel fogjuk rakni. Ha nincs kedved ezt kivárni próbálkozz meg valamelyik budapesti nagyobb könyvtárral, biztos tudnak segíteni. Szívesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.10.15, 09:20 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.12, 11:03
Hozzászólások: 6
Helló.
Konkrétan Pest megye bajnokságai érdekelnének. A legalsó osztályoktól kezdve. Ami fent van azt már megtaláltam. Köszi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 233 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség