magyarfutball.hu

  1. mérkőzések
  2. statisztika
  3. stadionok
  4. csapatok
  5. edzők, játékosok
  6. belépőjegyek
  7. címerek
  8. fórum
Pontos idő: 2024.04.29, 15:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 233 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.09, 15:07 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 17:46
Hozzászólások: 4725
Idézet:
Hiányolom viszont az általam elküldött táblázatokban egyes csapatok neve után zárójelben szereplő "k" (kiesett) és "ú" (újonc) betük meglenenítését. Ez nem kíván program-módosítást, és mégis folyamatában lehet követni a csapatok szereplését osztályváltáskor is.
Különösen az általam előbb említett éves csapateredmények összesítésénél mutatna jól.

Tervbe van véve, hogy a csapatok bajnoki múlt oldalán oldalán is lehessen látni, ha valamelyik csapatot színnel jelöltük. Ha kiesett, akkor piros, ha feljutott, akkor zöld.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.09, 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
A Csillaghegy-Nagybátony témához:

Természetesen a csapatnak semmi köze a Nagybátonyi Bányászhoz, vagy annak névváltozataihoz.
A két világháború között már működött a Nagybátony-Újlaki Egyesült Iparművek RT, melynek - többek között - téglagyárai voltak Újlakon, Csillaghegyen. Utóbbi téglagyár csapata a fent nevezett. Később majd meglátod, Csillaghegyi Építők néven szerepel.

A "33" FC témához:

Mindkét történet helyes, csak különböző időpontban.
A "33" FC 1949 őszén valóban a Ganz-villannyal fúzionált, rövid időn belül az új egyesület nevéből eltünt a 33 FC.
1956. dec.4-én társadalmi egyesületként újjáalakult a Harihárom, majd átvette a Budai Kinizsi (akkor ezen a néven játszott a Kinizsi Dohánygyár) futball szakosztályát, és 33 FC néven végigjátszotta 1957 ztavaszán az NB III-ba jutásért folyó osztályozót. Itt csoportmásodikként feljutott az 1957/58 évi NB III Budapesti Északi csoportba. 1957. október 22-ig ezen a néven szerepel a Népsport híreiben, eredményeiben. A Dohánygyári "33" FC névvel mindössze 8 napon keresztül találkoztam, majd 1957.október 31-én közölte a Népsport: A Kinizsi Dohánygyár "33" FC a jövőben Kinizsi Dohánygyári SK néven szerepel.

Javaslat a tabellák tartalmasabb tételéhez:

Ha már megkérdeztetek, elmondom, hogy nagyon áttekinthetőnek tartom a tabellákat. A sorok jól elkülönülnek, és külön jelezve vannak azok a csapatok, melyek történetéről valami anyag felkerült. Nyíilván az okos számítógépes program gyűjti össze az egyes csapatok szereplését a különböző években.
Hiányolom viszont az általam elküldött táblázatokban egyes csapatok neve után zárójelben szereplő "k" (kiesett) és "ú" (újonc) betük meglenenítését. Ez nem kíván program-módosítást, és mégis folyamatában lehet követni a csapatok szereplését osztályváltáskor is.
Különösen az általam előbb említett éves csapateredmények összesítésénél mutatna jól.
A mostanában átküldött táblázatoknál elkerülhetetlenül sok a lábjegyzet (sok volt a fúzió, névváltozás) Ezt még tetézitek azzal, hogy az esetleges büntetőpontokat is leviszitek ide. Egyszerűbbnek tartom, ha a csapat eredménysorának a végén szögletes zárójelben jelennének meg a levonások. Pl. így: [-2]

A következő két bajnoki évben még sok lesz a névváltozás stb, de aztán jelentősen megritkulnak.

Sok erőt és türelmet az anyag gépreviteléhez!

gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.08, 23:08 
Offline

Csatlakozott: 2010.04.01, 19:03
Hozzászólások: 6
Tisztelt gaborpapi!

Én azt szeretném kérdezni tőled, hogy a forrásaid megemlítik-e, hogy a 49-es Blasz 3. csoportjában a Csillaghegy-Nagybátony hogy jött létre? Nem elírás ez véletlenül?
Én adtam be a Nagybátony klubtörténetét, de én semmiféle forrásban nem találkoztam ezzel, sőt most hallok róla először. Ha viszont ez igaz érdekelne, hogy egy nógrádi bányászcsapat miért egyesül egy budapesti csapattal, egyáltalán milyen közös pont volt a két klub életében?

Válaszaidat előre is köszönöm.

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.07, 12:09 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
gaborpapi írta:
fgymat-nak

A Martfűi Cikta-ügy

Az képtelenség, hogy a Martfűi Cikta az 1945/46. évben egyszerre két alszövetség bajnokságában vett részt. Földrajzi elhelyezkedésénél és történeti múltját tekintve a Középmagyarországi LASz tagja volt ebben az évben is.
A Déli LASz-ban közölt táblázatot a Csongrád Népe c. lap 1946. 07. 14-i számából ollóztam ki, melyhez az Orsz. Széchenyi Könyvtárban jutottam. Mivel ott kézzel másoltam, feltehetően itthon félreolvastam a nevet. A legnagyobb valószínűség a helyes csapatnév: Csongrádi Tisza SE. Ennek a csapatnak az alakulásáról a Népsport 1945. 08. 28-án túdósított, ami a hírek továbbításának akkori sebességét tekintve
akár 1 héttel korábbinak is tekinthető. A vidéki bajnokságok 1945. szeptember közepén indultak, egész biztos a csapat nevezését elfogadták. Javaslom a helyesbítést ezek figyelembe vételével végezzétek.
Sajnos, nem áll módomban a Széchenyi Könyvtárba most felmenni, ha valaki ráér közületek, utána nézhet az igazságnak.
Sajnálom, hogy hiba csúszott be a táblázatba, de örülök, hogy ilyen kontroll áll a rendelkezésemre.
gaborpapi



Pont ezért vagyunk, hogy ilyeneket észrevegyünk! Jelenleg én foglalkozok ezekkel a táblázatokkal és mivel elégé érdekelnek is a csapattörténetek, lesz még egy-két kérdésem. Sok oldalon, forrásban (nem a Tiedben) számomra is nyilvánvaló hibák vannak, remélem, hogy a Te segítségeddel sikerült tisztázni. Gondolok itt arra, hogy a tabella alapján tudtam meg a 33 FC sorsát (egyesült a Ganz-villannyal), de sok helyen keverték a Dohánygyárral.

Köszönjük a segítségeket és még jelentkezem a kérdésekkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.07, 11:32 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
fgymat-nak

A Martfűi Cikta-ügy

Az képtelenség, hogy a Martfűi Cikta az 1945/46. évben egyszerre két alszövetség bajnokságában vett részt. Földrajzi elhelyezkedésénél és történeti múltját tekintve a Középmagyarországi LASz tagja volt ebben az évben is.
A Déli LASz-ban közölt táblázatot a Csongrád Népe c. lap 1946. 07. 14-i számából ollóztam ki, melyhez az Orsz. Széchenyi Könyvtárban jutottam. Mivel ott kézzel másoltam, feltehetően itthon félreolvastam a nevet. A legnagyobb valószínűség a helyes csapatnév: Csongrádi Tisza SE. Ennek a csapatnak az alakulásáról a Népsport 1945. 08. 28-án túdósított, ami a hírek továbbításának akkori sebességét tekintve
akár 1 héttel korábbinak is tekinthető. A vidéki bajnokságok 1945. szeptember közepén indultak, egész biztos a csapat nevezését elfogadták. Javaslom a helyesbítést ezek figyelembe vételével végezzétek.
Sajnos, nem áll módomban a Széchenyi Könyvtárba most felmenni, ha valaki ráér közületek, utána nézhet az igazságnak.
Sajnálom, hogy hiba csúszott be a táblázatba, de örülök, hogy ilyen kontroll áll a rendelkezésemre.
gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.05, 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
gaborpapi-nak:

Köszönöm a válaszokat, a Szürketaxi csapatát pedig beadtam.

Martfű:
1945/46-os szezon volt. A két problémás táblázat (alatta látod az általad írt forrást):
Déli LASz I. osztály, Északi csoport, 7. helyezett Cikta (Martfű)
http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2413
Középmagyarországi LASz I. osztály, Szolnokvidéki csoport, 5. helyezett Martfűi Cikta
http://www.magyarfutball.hu/hu/bajnoki-vegeredmeny/2397

Nekem csak azért furcsa, mert egy idényben két különböző bajnokságban szerepeltek volna?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.05, 18:20 
Offline

Csatlakozott: 2010.10.08, 14:41
Hozzászólások: 55
Válaszaim az új (régi) kérdésekre:

ad 1. Az 1962-es szétválás, vagy a Dunaharaszti MTK újraalakulása
igaz. A többihez nem tudok hozzászólni, én máshová jártam
suliba.
ad 4. A Zuglói MaDISz TE 1946. 09.01-én a Népsport szerint beolvadt
a Magyar Országos Gépkocsi Üzemi RT (MOGÜRT)-be. Az ú.n.
pártegyesületek ebben az időben kezdtek gazdaságilag
ellehetetlenedni, keresték a fúzionáló partnereket. A MaDISz TE
egyesületek 1948 tavaszán egyébként teljesen eltüntek a
sportmozgalomból (a többi párt csapataival együtt). Valószínüleg
én értelmezem félre, hogy a Zuglói MaDISz csapatát külön
kezelitek.
Az Autótaxi SC 1973 nyarán esett ki az NB III-ból, majd a
következő évben a Budapest-bajnokság I. osztályából is.
Liftezett az I. és II. osztály között 1979 nyaráig. Ebben az
évben már FŐTAXI SC néven szerepelt, és az I. osztály utolsó
helyezettjeként esett ki a II. osztályba. Itt játszott az
1986/87. bajnoki év végéig, ekkor valószínüleg a III. osztályban
folytatta, de további információk nem állnak rendelkezésemre.
A Szürketaxi FC 1932-ben alakult, és az akkori Profi II. Ligában
indult. Az NB I-be 1937 nyarán került fel, és itt szerepelt 1940.
nyarán bekövetkezett megszünéséig.
Az Autótaxi SC ugyancsak 1932-ben alakult, a BLASz V.
osztályában kezdte szereplését. Évente 1-1 osztállyal feljebb
találjuk, 1935/36-ban már a BLASz II. osztály tagja. Itt játszott
1940 telén bejelentett megszünéséig. A Szürketaxival
kísértetiesen megezógyező történetük talán nem véletlen. (profi-
amatőr alakulat)
ad 7. Nem tudom, melyik évről írsz? Az általam eddig leadott 1946/47
és 1947/48 években a Martfúi Cikta I. csapata a
Középmagyarországi LASz I/B osztályában, a II. csapata a
KLASz II. osztályában szerepelt. Az I. csapat 1948 nyarán kerúl
be – egy osztályt átugorva – az új NB III-ba.

gaborpapi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.02, 18:32 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 17:46
Hozzászólások: 4725
A Szigethalmi autógyár amúgy elég nagy. 8 évig jártam suliba Szigetszentmiklósra, a HÉV vonalon még Szigetszentmiklósnál is bőven tart (Szigethalom-Szigetszentmiklós Gyártelep- József Attila Telep)
Ez az egész a gyár területe:
http://maps.google.com/maps?f=q&source= ... 1&t=h&z=15

Saját pályáról nem tudok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.02, 15:04 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
Köszönjük szépen a minden igényt kielégítő válaszokat!

A még nem tisztázott kérdésekkel kapcsolatban:
1.Csepel Autó: Szigethalmot a Te forrásod 1951-es Pest megye, Déli csoportjában olvastam (be is másoltam az adott év táblázatához). Mivel a Csepel Autógyár Szigethalmon volt, lehetséges, hogy itt volt a klub székhelye és a meccseiket játszották előbb Dunaharasztiban, később Szigetszentmiklóson. A Dunaharaszti MTK, ha egyesült is vele 1962-re már biztosan szétváltak, mert mindkét csapat önállóan szerepelt.
4. MOGÜRT: Mindig tudtam, hogy ez a MOGÜRT-Taxi történet hihetetlenül bonyolult (sok fórumon mindenfélét hallottam), most ez a Te segítségeddel kezd tisztázódni.
- Zuglói MaDISz-MOGÜRT-Autótaxi önálló klub 1945-től 1973-ig biztosan megvoltak
- Szürketaxi 1946-tól működik összeolvad, szétválik. Vajon jogutódjai voltak a háború előtti NBI-ben is szerepelt Taxinak (Szürketaxi, Taxisok, Autótaxi néven is szerepeltek)?
Jelenleg nálunk egy csapatként, a FŐTAXI név alatt szerepelnek. Vajon melyik csapatnak a jogutódjai? Egyáltalán jogutódok-e? Lehet, hogy a FŐTAXI egy harmadik csapat volt?
7. Martfűi Cikta: Azért kérdeztem, hogy azonosak-e, mert ugyanabban az idény két különböző osztályban szerepelnek, lehetséges, hogy az egyik a második csapat volt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Bajnoki tabellák
HozzászólásElküldve: 2010.11.02, 13:05 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2010.02.01, 02:48
Hozzászólások: 1867
Egyébként ha bármi ötlet, javaslat van hogy hogyan tudnánk még átláthatóbbá, használhatóbbá tenni a statisztika részt, nyugodtan szólj!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 233 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség