magyarfutball.hu

  1. mérkőzések
  2. statisztika
  3. stadionok
  4. csapatok
  5. edzők, játékosok
  6. belépőjegyek
  7. címerek
  8. fórum
Pontos idő: 2024.04.29, 17:42

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.08.20, 18:00 
Offline

Csatlakozott: 2010.08.20, 17:27
Hozzászólások: 14
Még egy bizonyíték:
http://www.nemzetisport.hu/magyar_valog ... _szentelye

Az NS saját adatbázisában is 45 000 szerepel ezek szerint.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.08.20, 17:49 
Offline

Csatlakozott: 2010.08.20, 17:27
Hozzászólások: 14
Egyrészt a Fradi-krónikás Nagy Béla adatai között is 45 000 szerepel, és azért ő nem a netről szedte az információkat...
Másrészt pedig nem is olyan régen az NS-ben jelent meg egy jegyzet Sinkovics G. által, és abban ő konkrétan megemlíti, hogy "...amikor 45 000-en voltak a Népstadionban a BVSC-Fradin".

Szóval szerintem nem túlzás az a 45.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.08.14, 21:12 
Offline

Csatlakozott: 2010.08.14, 20:52
Hozzászólások: 1
Üdv!

Ama bizonyos 1996-os BVSC-Ferencváros meccsen valóban 45.000-en voltak, és ezt nem csak onnan tudom, hogy kint voltam :) (akárcsak a 2 héttel késöbbi MTK elleni meccsen, amelyen valóban 6.000 néző volt). Van a mérkőzésről sajtó anyagom, amelyben 45.000 néző van feltüntetve, és arra hivatkozni, hogy a DVSC meccsein 42.000-en voltak nem hiteles, mivel 96'-ban még nem voltak székek felszerelve, a "pados" Népstadion befogadó képessége pedig 83.000 fő volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.07.16, 21:26 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 19:53
Hozzászólások: 157
Nem emlékszem olyan újságcikkre, melyben 45.000-es számot írtak volna. A 35-öt felváltó 45 ezer az utóbbi években terjedt el, elsősorban a neten.

A valóság megállapításához ez a kép nyújhat némi segítséget:
http://i654.photobucket.com/albums/uu26 ... kavato.png

Hozzászólásomban volt némi irónia, ugyanis változatlanul (ön)becsapásnak tartom, ha egy klub vagy egy újságíró ilyen felelőtlenül kerekíti felfelé a nézőszámokat és így hamis legendákat szül.

flex írta:
Halló.A korabeli újságok írtak 45 ezret a BVSC-Fradira.Ha azt nézzük,hogy a DVSC BL meccsein 42 ezren voltak,akkor elképzelhető a 45.Úgyanúgy a felső karéj alsó része volt megnyitva és akkor még nem székek,hanem padok voltak........
AMiUtunk írta:
1995/´96-ban, az utolsó fordulóban a Sport szerint 6.000-en voltak kint a Fradi-Metszettfarkú TK-n. A zöld-fehér kanyarban egy "Hol vagytok, divatfradisták?"-kiírás volt látható, utalva az előző fordulóra, amelyben a Fradi a BVSC ellen a Népstadionban 35.000(!) néző szeme láttára lett bajnok. Ma már 45.000-et emlegetnek... Holnap 50 ezer, holnapután 80 ezer, késöbb 125 millió lesz??? (...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.07.16, 14:58 
Offline

Csatlakozott: 2010.07.07, 14:46
Hozzászólások: 1
Halló.A korabeli újságok írtak 45 ezret a BVSC-Fradira.Ha azt nézzük,hogy a DVSC BL meccsein 42 ezren voltak,akkor elképzelhető a 45.Úgyanúgy a felső karéj alsó része volt megnyitva és akkor még nem székek,hanem padok voltak........
AMiUtunk írta:
1995/´96-ban, az utolsó fordulóban a Sport szerint 6.000-en voltak kint a Fradi-Metszettfarkú TK-n. A zöld-fehér kanyarban egy "Hol vagytok, divatfradisták?"-kiírás volt látható, utalva az előző fordulóra, amelyben a Fradi a BVSC ellen a Népstadionban 35.000(!) néző szeme láttára lett bajnok. Ma már 45.000-et emlegetnek... Holnap 50 ezer, holnapután 80 ezer, késöbb 125 millió lesz???

Ennek a nézőszámos dolognak nem sok értelmét látom, mert a források többsége nem hiteles. Annak ellenére, hogy a Fradinál, Újpestnél, Györött, Székesfehérváron stb. megadják a pontos, hivatalos nézőszámokat (a fizetőkbe beleszámolva az összes otthon maradt bérletest, a szertárost és a szögletzászlókat is, de megadják a hivatalos számokat), a sajtóban mégis általában a hasraütéses, gyakran nagyon vad kerek nézőszámok jelennek meg.

"7.000" szolnoki a múlt heti bajnokavatón a 3/4-ig üres stadionban, "12.000" győri tavaly a Vasas elleni a majálissal egybekötött ingyenes belépéssel, 8.500 vagy akár "12.000" néző a Hali-ZTE-n és ZTE-Halin, mindenhol konstans 3.000 néző a Fradi másodosztályú évei során függetlenül attól, hogy valóban 1.500 vagy 4.000 körüli volt-e a tényleges nézőszám... Mindez nagyon a régi időket idézi, amikor az NB II-be feljuott Szolnok mindig 3.600 és a Kaposvár általában 1.800 néző előtt játszott télen-nyáron, hóban-sárban-fagyban. Mindig...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.06.16, 20:19 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
Nálam az a Komló, amelyik az 50-es években csak 57/58-ban volt első osztályú és egyből kiesett – az kiscsapat. (Komló a 70-es években volt a csúcson, 2 MNK döntő, KEK indulás)

Az a Dorog, amelyik 57-től 61-ig a következő helyezéseket érte el: 9, 11, 11, 10, 12 (mindezt 14 csapatból) – az kiscsapat.

A konkrét esetben ráadásul nem a teljesítmény, hanem nézőszámról volt szó. Korántsem hiszem, hogy az 1960-ban 10.000 lélekszámú Dorogról meg lehetett tölteni egy Népstadiont (ráadásul a hazai meccsein 3-4.000 nem volt több néző, a Komló kb. ugyanez volt).

Nem azért voltak az 1950-es évek végén a Népstadionban 60-70-80 ezren egy meccsen, mert az ellenfél a Komló vagy a Dorog volt és nekik hatalmas „táboruk” volt, akik elkísérték őket idegenbe, hanem mert még volt foci, nem mutatott mindent a tévé és egy dupla mérkőzésre ennyi ember volt kíváncsi a Vasasra, Fradira, Honvédra.

És végezetül: azt írtam, hogy elméletileg lehetséges a nagyobb nézőszám, csak még nincs rá bizonyítékunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.06.16, 00:14 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 19:53
Hozzászólások: 157
Na na, sem a Komló, sem a Dorog nem volt kiscsapat az ötvenes években! A komlói csapat pont 1957-ben érte el addigi legnagyobb sikerét az NB I-es feljutással. Dorogon pedig az NB I-es sikereken felbuzdulva kb. akkor alakult az a tábor, amely a ´70-es és ´80-as években kinötte magát a híres, mindenhova utazó táborrá. A ´80-as évek egyik legjobb és legnagyobb vidéki tábora volr a dorogi, a legendás motorosokkal az élen. A rendszerváltás körüli visszaesést a ´93-ban alakult ultrák (DTU) fogták meg és a szervezettségnek köszönhetöen sok helyre ismét buszokkal utaztak idegenbe... Ma az NB II-ben összesen nem túrázik annyi ember, mint ahány dorogi kelt útra a ´90-es években az idegenbeli meccskre.
Valószinüleg nem a komlói és dorogi megszállás miatt volt 50-60 vagy akárhány ezer ember a Népstadionban, de mindkét helyen akkor csapat is, tábor is volt. Egy BVSC-nél ez soha nem létezett (siker a pályán), soha nem alakult ki (tömeg a lelátón) és nem ez a csapat volt az az ellenfél, amely tízezreket vonzott...

Kiegészítésként még annyit, hogy amikor régebben én is a nézöszám büvöletében éltem és az "az ominózus négy-vagy ötjegyü szám" majdnem fontosabb volt a meccs eredményénél, átlapoztam néhány száz Sportot a ´70-es és ´80-as évekböl. Mivel a vastagon fogó újságírói tollak és a pontatlan nézöszámok már akkor is zavartak, és akkoriban (1997-2000 körül) nem volt ritka Diósgyörött vagy az Üllöi úton a 10-12-15 ezer nézö, inkább csak az arányokra összpontosítottam. Arra voltam kíváncsi, hogy NB I-en belül és az egyes bajnoki osztályok számai hogyan viszonyulnak egymáshoz és hogyan változnak...
Szembetünö volt, hogy a négy nagy budapesti csapat és az MTK között mindig óriási ür tátongott. Ugyanígy nagyságrendekkel maradt el a többi pesti kiscsapat a 4 nagytól. Bár, Újpesten és a Vasasnál már akkor íjesztöen alacsony nézöszámok is elöfordultak... Vidéken nem fedeztem fel egységes, állandó trendet. A Vidi, a Györ, a DVTK, a Haladás mindig jó számokat produkált, a Pécs, a Kaposvár,a Debrecen stb. általában kevesebbet... Az NB II-ben akkor is voltak párszáz nézö elött játszott meccsek, de még ott is a négyjegyü nézöszámok voltak egyértelmü túlsúlyban. Röviden ennyi. Sajnos nincsenek jegzeteim róla és idövel sajnos összemosódnak az infók.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.06.12, 12:15 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.04, 14:25
Hozzászólások: 152
Igen, emlékszem Ez a kettős rangadó dolog elég megmosolyogtató volt már akkor is, így mai mércével nézve meg elképzelhetetlen. Ma 4 csapat nem tudna bevinni a Stadionba 25.000 nézőt, s lehet, hogy sokat mondtam...
A Veszprémi LC meg felüdülést jelentett akkortájt, elég nagy volt a fővárosi dominancdia, talán a Volán helyett jutottak fel. Veszprémben nem voltam meccsen, csak vendénként láttam őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.06.12, 07:29 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 08:47
Hozzászólások: 2282
AMiUtunk írta:
Giovanni írta:
AMiUtunk írta:
a Fradi a BVSC ellen a Népstadionban 35.000(!) néző szeme láttára lett bajnok.


Valóban, szerintem ez volt a BVSC minden idők no1 nézőszáma:
http://www.futball-adattar.hu/nb_meccs. ... cs_id=5705


Tuti! A BVSC bajnoki múltját átfutva nagyon úgy tűnik, hogy a klub fennállása során aligha játszhatott másik, ilyen nagy befogadóképességű stadionban ilyen nagy téttel rendelkező meccset.
Nem tudom, emlékszik-e még valaki arra az eszetlen kísérletre, amikor a ´90-es évek derekán fel akarták éleszteni a népstadionbeli kettős rangadókat egy BVSC-Veszprém és talán Vasas-Fradi-párosítással. A már akkor is vastagon felfelé kerekítő Nemzeti Sport 500 nézőt írt az első meccsre és 10.000-et a Fradi-meccsre... Talán 1992/´93 tavaszán lehetett, amikor még NB I-es volt a Veszprém (talán Veszprem LC). Ha jól emlékszem, 0:0-ára végződött "álomfocit" (álmosító? focit) láthatott a duplapluszóriási tömeg...

Most látom, hogy az 1992/´93-as táblázatot pontosítani kellene: ősszel tuti BVSC-Novép volt a csapat neve, tavsszal váltott BVSC-Dreher-re. Néhány évvel később pedig BVSC-MávTranssped is volt. Egyik sem szerepel a bajnoki múltban.


Kicsit pontosítanék: Elméletileg BVSC meccsen lehetséges, hogy volt 35 ezernél több néző, az 1958/59 és az 1959/60-as szezonokban az NBI-ben szerepelt. Ebben az időben már léteztek a Népstadionban a kettős mérkőzések.
1958.12.07. Népstadion: FTC-BVSC 1-3
1959.05.16. Népstadion: BVSC-FTC 0-0
1959.11.15. Népstadion: FTC-BVSC 5-1 (elég rossz minőségű az újság, 30 vagy 80 ezer nézőt írtak http://www.ftcbk.eu/2009/02/28/1959xi15-ftc-bvsc-5-1/ )
1960.06.07. Népstadion: BVSC-FTC 1-4

Bizonyíték, hogy nem csak nagycsapatok ellen volt a Fradinak sok nézője: 1957. augusztus: FTC-Dorog 60.000, 1958.augusztus: FTC-Komló 60.000. Vagyis elméletileg lehetséges a nagyobb nézőszám, csak még nincs rá bizonyítékunk. (Sőt az Újpest Megyeri úti pályája ebben az időben 40 ezer körüli férőhelyes, akár itt is lehetett több néző).

Névváltozások:
- 92/93-as szezont javítottam
- BVSC-MávTranssped nem később, hanem előbb volt: 90/91-es szezon, még a másodosztályban


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: kimagasló nézőszámok
HozzászólásElküldve: 2010.06.12, 02:07 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 19:53
Hozzászólások: 157
Giovanni írta:
AMiUtunk írta:
a Fradi a BVSC ellen a Népstadionban 35.000(!) néző szeme láttára lett bajnok.


Valóban, szerintem ez volt a BVSC minden idők no1 nézőszáma:
http://www.futball-adattar.hu/nb_meccs. ... cs_id=5705


Tuti! A BVSC bajnoki múltját átfutva nagyon úgy tűnik, hogy a klub fennállása során aligha játszhatott másik, ilyen nagy befogadóképességű stadionban ilyen nagy téttel rendelkező meccset.
Nem tudom, emlékszik-e még valaki arra az eszetlen kísérletre, amikor a ´90-es évek derekán fel akarták éleszteni a népstadionbeli kettős rangadókat egy BVSC-Veszprém és talán Vasas-Fradi-párosítással. A már akkor is vastagon felfelé kerekítő Nemzeti Sport 500 nézőt írt az első meccsre és 10.000-et a Fradi-meccsre... Talán 1992/´93 tavaszán lehetett, amikor még NB I-es volt a Veszprém (talán Veszprem LC). Ha jól emlékszem, 0:0-ára végződött "álomfocit" (álmosító? focit) láthatott a duplapluszóriási tömeg...

Most látom, hogy az 1992/´93-as táblázatot pontosítani kellene: ősszel tuti BVSC-Novép volt a csapat neve, tavsszal váltott BVSC-Dreher-re. Néhány évvel később pedig BVSC-MávTranssped is volt. Egyik sem szerepel a bajnoki múltban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség