magyarfutball.hu

  1. mérkőzések
  2. statisztika
  3. stadionok
  4. csapatok
  5. edzők, játékosok
  6. belépőjegyek
  7. címerek
  8. fórum
Pontos idő: 2024.04.26, 07:53

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2021.07.01, 12:54 
Offline

Csatlakozott: 2021.07.01, 12:39
Hozzászólások: 1
Helló mindenkinek, én is nagyon szeretem a magyar futballt, és kétségbeesetten drukkoltam a srácoknak az euróban! Úgy harcoltak, mint az oroszlánok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2016.05.08, 07:14 
Offline

Csatlakozott: 2014.08.18, 20:42
Hozzászólások: 1403
Mondta Muszbek

A drukkerek száma egyre nő, csak a nézőszám csökken folyamatosan.

Ez most a fociról fog szólni. Illetve: dehogy arról… Káoszelmélet rulez!

„Nagyon helyes dolog az, hogy az ultrákat kiszorították a stadionokból” – mondta a felvidéki Pátria Rádiónak adott interjújában Muszbek Mihály sportközgazdász, a Magyar Labdarúgóliga egykori vezetője. Muszbek csupán azt felejti el, hogy az ultrákkal együtt a szenvedélyt és a hangulatot is kiszorították a stadionokból, így aztán – mivel foci már régóta nincs – nem is maradt ott semmi, amiért érdemes lenne kijárni.

„Nagyon helyes dolog a vénaszkenner, amely visszatéríti a családokat, gyermekeket egy minőségi szórakozásra” – mondta még Muszbek. Itt azért álljunk meg egy pillanatra: minőségi szórakozás? Az NB I-ben? Ööö… izé… sprechen Sie Deutsch? Mert például a német Bundesliga valóban minőségi szórakozás, de egy Paks–Debrecen? Bevallom, nekem már ez a „visszatéríteni a családokat & gyermekeket” szöveg is gyanús. Ezt úgy kell érteni, hogy régen a foci családi szórakozás volt? Apa, anya, gyerekek, chill-out a lelátón? Nyugis nézelődés kólával és pattogatott kukoricával? Lehet, hogy én emlékszem rosszul, de nekem semmi ilyesmi nem rémlik. Pontosabban: rémlik, de azt mozinak hívták, nem?

Az sem világos számomra, hogy ha a vénaszkennernek, szurkolói kártyáknak és szigorított beléptetőrendszereknek köszönhetően immár családbarát környezet, tiszta udvar és rendes ház várja a magyar futball iránt érdeklődőket, akkor miért üresek mégis a stadionok. Hol vannak azok a tömegek, amelyek eddig – legalábbis a hivatalos kommunikáció szerint – a csúf és gonosz ultrák miatt maradtak távol? S vajon milyen elképzelt univerzumban lebegtek az MLSZ szakértői, akik néhány éve A megújulás évtizede: 2010–2020 című stratégiai tervezetükben nyolcezres átlagnézőszámot irányoztak elő az idei szezonra?

„Ön téved, hatezer alatti nézőszám volt erre az évre előirányozva” – mondta Muszbek. Lássuk hát, pontosan mi is szerepel az MLSZ stratégiai tervezetében: „A nézőszámot fokozatosan emelve 2014 évben [sic!] már el kell érnünk a mérkőzésenkénti 6000 fős átlagot, amelyet 2018 évre [sic!] 10 000 fő fölé kell emelni.” Ez egyszerű matek, nekem 8000 jön ki 2016-ra, de végül is tök mindegy, hogy avatott szakértőink nyolcezres vagy hatezres nézőszámot álmodtak-e meg, ha jelenleg a háromezret sem éri el az átlag, a kozmetikázott adatok ellenére sem (lásd a kispesti „holt lelkeket” etc.).

„A Ferencváros szurkolótábora folyamatosan nő” – mondta Muszbek. Ezt a paradoxont már ismerjük, nem is olyan régen az MLSZ is így kommunikálta a szurkolói kártya sikerét. A drukkerek száma egyre nő, a grafikonok görbéi lassan már a sztratoszféránál tartanak – csak a nézőszám csökken folyamatosan. Néha egy egész NB I-es fordulóra nem kíváncsiak annyian, ahányan (több mint tízezren!) márciusban kint voltak az idény legjobb hangulatú meccsén, amikor a Csepel a Fradi tartalékcsapatát fogadta az NB III-ban.

„Azon a csepeli meccsen olyanok hangzottak el Kubatov Gáborra vonatkozóan, ami tűrhetetlen” – mondta Muszbek. Ha nem lettem volna ott Csepelen, talán hinnék neki, de ott voltam, ezért tudom, hogy pont azon a meccsen semmilyen vulgáris rigmus nem hangzott el, már amennyiben a „Hajrá, Fradi!” vagy a „Szép volt, Csepel!” nem tartozik a káromkodás kategóriájába, mert újabban már semmiben sem lehetünk biztosak.

„A Csepelt 300 ezer forintra büntették rendezési hiányosságok miatt” – mondta erre Muszbek, ami speciel igaz, de ez a büntetés is csak azt jelezte, hogy az MLSZ illetékeseinek lövésük sincs a futball szellemiségéről.

Most például – „versenysemlegességre” hivatkozva – Dunaújvárosba vitetik az MTK–Vasas-meccset, amelyre összesen 378 (igen, háromszázhetvennyolc) vendégszurkoló válthat jegyet, több egy szál sem, nehogy a Vasas „versenyelőnybe” kerüljön a Felcsúttal szemben.

Ma játsszák ugyanis az NB I utolsó fordulóját, s ezen a mérkőzésen dől el, hogy a Vasas vagy a taótámogatások abszolút nyertese, a Felcsút esik-e ki az élvonalból – ezt azok kedvéért teszem hozzá, akik nem figyelik a magyar focit (ők vannak többségben, és igazuk van, miért is figyelnék, egy NB I-es meccsnél olykor még a Duna Tv akváriumos éjjeli csendélete is eseménydúsabb).

Bárki esik is ki, a lényegen nem változtat: az illetékesek végzik a dolgukat, a magyar futballreformok működnek; s ha nem is öles léptekkel, de napról napra haladunk.

A kérdés csak az, hogy milyen irányba.

mno


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2014.05.26, 19:07 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.02, 09:30
Hozzászólások: 331
Kép
Kép
forrás: http://amigeleken.hu/magyar-kupa-donto-fotok-es-videok


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2013.07.03, 21:02 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 19:53
Hozzászólások: 157
Az osztályozókra egy gondolat erejéig visszatérnék. Az ötlet alapvetően jó, ám életidegen. Sajnos a klubok bizonytalan anyagi háttere miatt gyakorlatilag 2013-ban is ugyanúgy csődöt mondott az "osztályozás", ahogyan 5, 10, 15 vagy 20 évvel ezelőtt tette (volna). Végül minden esetben minen klub oda nyert besorolást, ahova a büdzséjének megfelelően már az osztályozók előtt is tartozni szándékozott. Egyedül a Kisvárda-Szeged helycsere igazolta és indokolta az osztályozó szerepét, sajnos ismét keservesen lesörpörve a harmadik legnagyobb városunkat a futballtérképről.
Szomorú az is, hogy milyen kevesen tekintették meg az év legfontosabb meccseinek kikiáltott osztályozókat a helyszínen. A vastagon fogó újsáírói toll okos találmány, de sajnos nem pótolja az elmaradó tömeget.
A parasztvakítás pedig folytatódik! Ahhoz, hogy jobbra foduljon a helyzet, el kellene már zavarni a sok élősködő kártevőt a klubok aurájából! Talán akkor végre rend lesz és nem dilletáns módon töltögetik fel a félprofi és full-amatőr bajnokságok mezőnyét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2013.06.20, 22:47 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.05, 23:40
Hozzászólások: 597
Lehet, hogy engem ezért sokan megköveznek, de szerintem semmi gond (egy-két apró kidolgozatlanságon kívül) nem volt ezzel az osztályozós rendszerrel.
Most, hogy csökkent az első három osztály létszáma, így mindenki színvonal emelkedést vár.
Megpróbálták azt elérni, hogy valóban az arra érdemes csapatok küzdjenek magasabb osztályokban. Ne fordulhasson olyan elő, mint ami régebben többször is, hogy egy megyei bajnok belevág fedezet nélkül a magasabb osztályba, és a végére visszalép a bajnokságtól.
Most valóban azok a csapatok kerültek oda különböző osztályokba akik oda valók, és a létszámcsökkentéssel minimalizálódott a "férgese".
Akiknek idén nem sikerült az új szezonban újra nekivághatnak.
Ezzel a lépéssel szorosabb bajnokságokat és egy kicsi színvonal emelkedést is várok.
Így olyan sem lesz remélem, hogy aki megnyeri az NB III valamelyik csoportját, nem vállalja az NB II-es indulást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2013.06.19, 06:31 
Offline
Site Admin

Csatlakozott: 2010.02.01, 02:48
Hozzászólások: 1867
Én maximum 2 évet adok ennek az új rendszernek, aztán jön az újabb reform és visszaállítanak mindent, lesz megint keleti/nyugati NB II stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2013.06.18, 09:07 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 07:45
Hozzászólások: 778
Számomra igen csak dühítő volt ez a bajnoki kiírás mind NBII, mind NBIII terén. Valami magyar sajátosság révén sokadszorra nem adják meg a feljutás lehetőségét egy bajnokságot nyert csapat számára, mind az NBIII-ban mind a megyei csapatok részére. A feljebb lépési lehetőség is nem kicsit eltorzulva osztályozó formájában. Az NBIII-as bajnokoknak NBII-es középcsapat jutott. Itt 6-ból kettőnek sikerült a bravúr... Míg a megyei bajnokoknak NBIII első feléből (3-6 hely) jutott ellenfél. 20 bajnokból mindössze 5 !!!-nek sikerült a feljebb lépés. Bravó MLSZ....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2013.05.21, 19:15 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.02, 09:30
Hozzászólások: 331
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2012.11.17, 22:30 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.02, 09:30
Hozzászólások: 331
Kép

szendrői ultra


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Magyar foci én így szeretlek
HozzászólásElküldve: 2012.07.25, 21:27 
Offline

Csatlakozott: 2010.02.01, 07:45
Hozzászólások: 778
Videoton - slovan

"Felhívjuk szurkolóink figyelmét, hogy a biztonsági szolgálatok minden olyan drapériát, feliratot, szimbólumot elkobozhatnak, amelyek sérthetik Szlovákia államiságát vagy nemzeti érzelmeit." :twisted:

Forrás: http://www.vidi.hu/2012/07/24/fontos-in ... oknek.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 31 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group | Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség