1951. 05. 14. Gyömrő - Bp. Dózsa 1:11 (1:6)
    Gyömrői Sporttelep, 3.500 néző. Vezette: Ligeti.

Gyömrői ÁGSK: Smuta - Nánai, Boris, Ferenc - Oláh, Szabó - Hambrik, Bujáki, Smodra, Kovács, Szabó.
    Bp. Dózsa: Henni (Gulyás) - Balogh II., Horváth K., Farsang (Sólyom) - Kajos (Várhidi), Kirádi - Egresi, Virágh, Szusza, Fejes, Tóth.

Gólszerzők: Smodra illetve Szusza (4), Egresi (4), Fejes (2), Boris (öngól).

Népsport, 1951. május 15.

2015.05.07, 13:00
    Mihalusz Gyula: Nem tudom hogy máshol ez hogy van de itt minden korosztályocs csapatban lévő gyerek havonta 5000 Ft-t fízet a felnőttcsapat játékosai 3000-t-én már ezt sem értettem.Ebből a pénzből gyakorlatilag csak a nagycsapat részesűl és az edzőket fízetik.A kicsik a felettük lévő korosztály kinőtt mezét viselik.TAO-s pénzre állítólag egyszer pályáztak de azt sem igazán tudják mire költötték.Amennyiben utaznak valahova azt a szülők kalapozzák össze.Ráadásul most állítólag a pályát is megakarják szüntetni,mert mivel a központban van jó építési telek.Az új pálya a városhatárban lenne.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2011.03.30, 12:04
    Még néhány adat a pályánkról a honlapukra:
    -sportpályánkon 215 ülőhely van (ezek padok, összesen 58méter)
    -világítás: edzésekhez elegendő van
    -átadás éve: 1949.
    -Hivatalos pályaavató: 1949.augusztus 20. ; ellenfél: Újpesti Dózsa

Köszönettel és Sporttársi üdvözlettel:

Komáromi László (technikai és marketing vezető)

4. avatar: pirospont

5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.16, 16:01 (szerk.: 2010.01.16, 16:01)
    gmap-pedometerrel mérve a pálya mérete: 110m*64m

A 115*55 valószínűleg innen jött:
    A gyömrői sportélet egyik jelentős értéke a gyömrői sporttelep, mivel városunk igen nagy labdarúgó múltra tekint vissza. (ez késöbbiekben ismertetve). Ez a létesítmény több száz fiatalnak nyújtotta már második otthonát, hiszen elég sokan nevelkedtek itt egészen 1912. óta. A pálya talán a megye legnagyobb méretű pályája, kb.: 115 m*55 m. A régi időkben, amikor a csapat fénykorát élte a telep akár 5000 néző befogadására is képes volt, ami 1953.-ban egy Gyömrő-Magyarország mérkőzésen igen hasznos volt, bár azon a mérkőzésen a csapat kikapott (1:11), de a szurkolóknak hatalmas örömöt nyújtott az az élmény, hogy a gyömrőiek büszkeségén lépett pályára az aranycsapat. A pálya talajtípusa természetes füves, ami mára elég rossz minőségüre romlott az átlaghoz képest! A pálya köré terveztek még egy futópályát is, de az a mai napig nem készült el. A helyiek azért is kedvelik annyira a sportpálya területét, mert mindenhez közel van, gyönyörű környezetben, közel a strand, amit 2006-ban elkezdtek felújítani, és nem utolsó sorban a központban van. Volt szerencsénk már olyan mérkőzést is lejátszani, amikor a közeli pihenőparkból horváth, holland cseh, vagy francia túristák figyelték a fiatalok labdajátékát, és csodálkozva nézték, hogy mennyi a tehetség ebben a városban. Sajnos ők azt nem tudhatták, hogy milyenek a körülmények, amiben ezek a srácok hétről hétre dolgoztak, és minde álldott hétvégén igyekeztek a lehető legjobb teljesítményt nyújtani. A pálya jelenlegi állapotát valószínüleg az okozhatta, hogy ez az egy pályánk van, és a felkészülést is, az edzéseket, edzőmérkőzéseket is ott kellett lebonyolítani, mivel nem volt másik pálya e cél érdekében.
    Nagy összefogás, és csapatmunka szükséges mind a mai, és mind a régebbi játékosok, és szurkolók részéről ahhoz, hogy helyrerázzuk azt, ami mindannyiunk számára annyira fontos!

6. avatar: magyarfutball.hu
    2009.10.27, 09:57
    4-es képen megtalálja valaki Waldo-t?

7. avatar: Golyó
    2008.12.21, 20:56 (szerk.: 2010.01.16, 16:02)
    A korabeli feljegyzések szerint a labdarúgók már az új pályán edzenek és játszanak az 1948-1949-es idényben.

Az 1953. év nagy eseménye volt, amikor a magyar labdarúgó válogatott az angliai (évszázad) mérkőzés előtt egy héttel Gyömrőn vendégszerepelt. Az eredmény 11:1 volt az "Aranycsapat" javára. A gólzáporos mérkőzést 5 000 helyi és környékbeli néző látta.