hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
helyszín : Ramat Gan, Itstadyon Ramat Gan
játékvezető : Borski Marcin (Lengyelország)
  3. mlsz.hu: 9.500
  4. nb1.hu: 10.000

1. avatar: fgymat
    2013.06.08, 19:14 (szerk.: 2018.02.11, 10:05)
    Tel-Aviv, 2009. február 11., szerda (MTI) - A magyar labdarúgó-válogatott idei első mérkőzésén, felkészülési találkozón 1-0-s vereséget szenvedett az izraeli csapattól Tel-Avivban. A szerdai összecsapás egyetlen gólját az FC Liverpool futballistája, Josszi Benajun szerezte a 77. percben.
    Eredmény:

Izrael-Magyarország 1-0 (0-0)
    Ramat Gan Stadion, 9211 néző, v.: Marcin Borski (lengyel)
    gólszerző: Josszi Benajun (77.)
    sárga lap: Ben Haim (7.), illetve Juhász (48.)

Izrael:
    Dudu Avat (Nir Davidovics, a szünetben) - Joav Zsiv, Dekel Kejnan, Tal Ben Haim, Dedi Ben Dajan - Josszi Benajun (Biram Kijal, 90.), Gal Alberman, Mose Ohajon (Klemi Saban, a szünetben), Szalim Tuama (Maor Buzaglo, 60.) - Omer Golan, Roberto Kolautti (Ben Sahar, a szünetben)

Magyarország:
    Fülöp Márton - Szélesi Zoltán (Szalai Ádám, 84.), Juhász Roland (Tímár Krisztián, 75.), Vanczák Vilmos, Bodor Boldizsár (Halmosi Péter, 84.) - Vadócz Krisztián (Tóth Balázs, 65.)- Gera Zoltán, Hajnal Tamás, Huszti Szabolcs, Dzsudzsák Balázs (Rudolf Gergely, 70.) - Torghelle Sándor

I. félidő:
    20. perc: Vadócz próbálkozott 30 méterről, lövése a jobb kapufa mellett ment el.
    33. perc: Hajnal passzolt a bal oldalon felfutó Dzsudzsák elé, aki 18 méterről kiszorított helyzetből lőtt, de Avat könnyedén ölelte magához a labdát.
    39. perc: Benajun játszotta át Bodort a jobb oldalon, középre passzolt, a labda Szélesi lábáról felpattant, de Kolautti elképesztő helyzetben a kapu fölé fejelt.

II. félidő:
    49. perc: Tuama 17 méterről elvégzett szabadrúgását Fülöp nagy bravúrral tornázta ki a bal felső sarokból.
    55. perc: Gera hozta volna helyzetbe Torghellét a 16-oson belül, egy hazai védő kezében azonban elakadt a labda, de a játékvezető nem adott büntetőt.
    72. perc: Hajnal lágy beívelését az előre húzódó Juhász fejelte kapura, de a labda Davidovics és a kapufa segítségével szögletre ment.
    77. perc: egy gyors baloldali támadás végén a középre tett labdát Golan lőtte kapura, ráadásul Benajun még közvetlen közelről beleszúrt, így Fülöp már nem tudott hárítani (1-0).
    82. perc: Torghelle lőhetett 15 méterről, de Davidovics lábbal hárított.

Az első félidőt gyakorlatilag kidolgozott helyzet nélkül tudták le a csapatok, a magyar középpályás sor eredményesen szűrt, így az izraeli támadók az első 45 percben csak egy hatalmas védelmi hiba révén kerültek helyzetbe, igaz, ezzel könnyen megszerezhették volna a vezetést. Erwin Koeman csapata főként a távoli lövésekkel próbálkozott, sikertelenül.

A folytatásban nagyobb tempóra kapcsolt az izraeli csapat, de a védelem jól helyt állt, így Fülöpnek csak egy szabadrúgásnál kellett komolyabb bravúrt bemutatnia. Az első komoly magyar lehetőségre a 72. percig kellett várni, ekkor Juhász Roland fejesét tolta a kapufára a hazaiak cserekapusa.

Az izraeli fölény végül a 77. percben érett góllá, igaz, ehhez egy jó adag szerencsére is szükségük volt a vendéglátóknak. A hátralevő időben Erwin Koeman a cserékkel mindent megpróbált - Szalai Ádám első válogatottságát ünnepelhette -, de egyenlíteni már nem sikerült.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.11, 22:28 (szerk.: 2018.02.11, 12:00)
    Erwin Koeman: Az volt a legbosszantóbb, hogy sok lehetőségünk adódott, több, mint a hazaiaknak, de ezekből egyetlen gólt sem tudtunk szerezni. A vereség hozzátartozik a sporthoz, de mivel az albánok ellen már tétre megy a játék, mindenkinek el kell gondolkoznia azon, hogy mit csinált rosszul. Sok szempontból volt tanulságos ez a meccs, többek között a keret összetételét illetően is. Valamennyi játékosnak törekednie kell arra, hogy klubjában a lehető legtöbbet játsszon, mert ennek hiánya is látszott ezen a barátságos összecsapáson.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.10, 18:21 (szerk.: 2018.02.11, 10:36)
    Hétfő délután kiderült, Vaskó Tamást klubja, az Avellino megszegve az alapvető előírásokat (amelyek szerint a hivatalos FIFA-napokon sorra kerülő mérkőzéseket megelőzően 48 órával az adott ország válogatottjának rendelkezésére kell bocsátani a játékosokat) a hétfő esti, Cittadelle elleni bajnokijára hivatkozva nem engedte el, így a védő szerdai szerepeltetéséről Erwin Koeman le is mondott. Az ügy miatt az MLSZ hivatalosan tiltakozott Vaskó klubjának illetékeseinél és ugyanezt megteszi a FIFA felé is.

5. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.08, 18:35 (szerk.: 2018.02.11, 10:07)
    Miután Vermes Krisztián lesérült, így Horváth Gábor mégis elutazik a magyar válogatottal Izraelbe. A hátvéd holnap reggel 8 órakor csatlakozik a csapathoz a Ferihegyi reptéren.

vidi.hu

6. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.05, 19:29 (szerk.: 2018.01.13, 17:07)

7. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.05, 18:58 (szerk.: 2018.02.11, 11:58)
    IFA decided to be generous. Prices for the friendly match against Hungary wil be symbolic: 10 shekels. The intention is to pack up the stadium and give support for the players for the crucial clashes against Greece in March and April.

In another news, Istvan Pisont, who played many years in Israel and was adored by both Beitar and Hapoel fans, is meant to come with the U-21 team.

9. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.02, 12:34 (szerk.: 2018.02.11, 10:36)
    Gyepes Gábor combizom-szakadást szenvedett csapata, a Cardiff City szombati bajnokiján, előreláthatólag 2-3 hétig nem léphet pályára, azaz ki kell hagynia a magyar labdarúgó-válogatott február 11-i, Izrael elleni idegenbeli barátságos találkozóját...
    Gyepesre főként azért számított volna Erwin Koeman szövetségi kapitány, mert Juhász Roland eltiltás miatt biztosan kihagyja majd az albánok elleni világbajnoki selejtezőt, így őt mindenképpen pótolnia kell.

10. avatar: magyarfutball.hu
    2009.02.02, 12:33 (szerk.: 2018.02.11, 10:09)
    Nagy kihívás az izraeli meccs, nem véletlenül állnak a FIFA-világranglista 19. helyén. Stílusuk inkább a dél-európai országokéhoz hasonlít, de jó felkészülési meccs lesz számunkra, mert idegenben egy kiváló gárdával találkozhatunk, így lemérhetjük, hol tartunk jelenleg és milyen formában vannak játékosaink - mondta Koeman a jövő szerdai meccsről.

11. avatar: chinaglia
    2009.01.08, 13:07
    Ha ilyenek maradnak az időjárási viszonyok,akkor kötve hiszem,hogy Budapesten lehet majd játszani.Alighanem Ciprus lesz megint a jó megoldás.

12. avatar: rambo
    2009.01.08, 05:21
    Egyszerű a dolog, játsszák le Pesten a meccset. Ide nem lő senki. Nem akarom hogy elmaradjon a mérkőzés, látni akarom játszani a fiúkat! Hajrá Magyarok!

13. avatar: magyarfutball.hu
    2008.12.31, 12:44 (szerk.: 2018.02.11, 10:09)
    Mint ismeretes, a magyar válogatott február 11-én Izraelben játszana felkészülési mérkőzést. Az a dátum ugyan még messze van, mégis: a térségből érkező "hadijelentések" - több száz halott csak karácsonykor - arra késztették honlapunkat, hogy feltegye a kérdést: tényleg muszáj nekünk ott meccset játszani, ahol például 2009 első hétvégéjének teljes bajnoki fordulóját elhalasztották a Gáza övezet folyamatos rakétatűz alatt tartása miatt.
    A kérdést Elbert Gábornak, az MLSZ főtitkárának tettük fel, de akkor még mi magunk sem tudtuk, hogy tegnap az egyik rakéta az Askhelon pályájának a kellős közepén robbant fel, néhány perccel az edzés kezdete előtt, a játékosok szerencsére még az öltözőben voltak...
    - Egyelőre nem tudok mit mondani az üggyel kapcsolatban - válaszolt honlapunk kérdésére Elbert Gábor -, de az bizonyos, hogy a kialakult helyzet miatt rögtön az újévi ünnepek végén, azaz már hétfőn felvesszük a kapcsolatot az ottani szövetség illetékeseivel. Reméljük, hogy február közepéig megoldódik a helyzet, ugyanakkor garantálom, hogy az MLSZ nem küldi rizikós területre focizni a legjobb magyar játékosokat.

nb1.hu

Először is a post címe már eleve hazugság, hiszen soha nem robbant semmilyen rakéta semmilyen izraeli pálya közepén.
    Emellett a mérkőzéseket Ramat-Ganban vagy Jeruzsálemben rendezik és addig nem tudnak ellőni Gázából.
    Azoknak, pedig, akiknek nem tetszik, hogy lövik Gázát azoknak javaslom, hogy irány Gáza és harcoljatok Izrael ellen. És ne felejtsétek el megnézni a FIFA ranglistát, hogy hol áll Izrael és hol áll Magyarország.

nb1.hu fórum - csipabandi

14. avatar: magyarfutball.hu
    2008.10.02, 15:44 (szerk.: 2018.02.11, 10:08)
    Alakul A-válogatottunk jövő évi programja: mint ismeretes, Erwin Koeman együttese 2009 tavaszán két vb-selejtezőt játszik, március 28-án idegenben Albániával, április 1-jén hazai pályán Máltával. Most pont került az egyeztető tárgyalások végére, s eldőlt, hogy ezeket a találkozókat megelőzően, február 11-én Izraelben szerepel csapatunk barátságos mérkőzésen, a világranglistán jelenleg az előkelő 19. helyet elfoglaló házigazdák legjobbjai ellen.

- Remek lehetőség lesz az izraeli vendégszereplés a világbajnoki selejtezők előtt, mert erős ellenféllel kerülünk szembe és persze nem utolsó szempont, hogy kedvező időjárási körülmények között játszhatunk - foglalta össze a jövő évi nyitó meccsel kapcsolatos véleményét honlapunknak Erwin Koeman.

Leendő riválisunk eddig két vb-selejtezőt játszott, otthon 2-2-es döntetlent Svájccal, majd idegenben 2-1-re verte Moldovát, s pillanatnyilag a második helyen áll viszonylag könnyű csoportjában. A februári felkészülési találkozót követően ők kétszer egymás után a görögök ellen próbálnak majd szerencsét.