FC Sopron - Rákospalotai EAC 0 : 1 18:00

2017.03.12, 11:14
    Sopron, 2006. április 29., szombat (tud) - A REAC egy góllal nyert Sopronban a labdarúgó Borsodi Liga 25. fordulójában.
    FC Sopron-Rákospalotai EAC 0-1 (0-1)

Sopron, 1500 néző, V: Solymosi
    gólszerző: Török (1.)
    sárga lap: Horváth G. (4.), Somorjai (8.), Kovács B. (50.)

Sopron:
    Kozma - Ibric, Bagoly, Radu, László - Sartor, Sifter, Silvestri (Munteanu 64.), Horváth A. - Demjén (Cotan 76.), Cigan

REAC:
    Szentpéteri - Dinka, Nagy I G., Cseri, Horváth G. - Kapcsos - Somorjai (Földvári 84.), Kovács B., Polonkai (Virágh 80.), Török (Szirtesi 89.) - Nyerges

I. félidő:
    1. perc: Radu Bagolyhoz akart passzolni, de a hazai 16-os előterében elakadt egy tócsában a labda, Török rácsapott, rávezette a kapujából kiinduló Kozmára, és mellette, 14 m-ről a bal alsó sarokba helyezett (0-1).

II. félidő:
    50. perc: egy jobbról elvégzett szabadrúgás után a vendégek kapujának előterében Kovács B. lerántotta Radut, Solymosi játékvezető büntetőt ítélt, Horváth A. azonban a bal felső sarok fölé és mellé lőtte a labdát.

A szakadó esőben Török szemfülessége révén gyorsan vezetést szerzett a REAC. A nehéz talajon igazán folyamatos játék nem alakult ki, ez pedig a hamar előnyhöz jutó és attól kezdve szinte kizárólag a védekezésre összpontosító fővárosiaknak kedvezett. A hazaiak beívelésekkel próbálkoztak - kevés sikerrel.

Irreális körülmények között hősiesen és önfeláldozóan futballozva őrizte meg az előnyét a REAC, amelynek a második félidőben a kihagyott hazai büntetőnél szerencséje is volt. A körülmények egyértelműen a védekező együttest segítették.