MATÁV Compaq-Sopron - Kispest-Honvéd FC 2 : 1 17:00

1. avatar: fgymat
    2023.01.22, 08:14
    Reszeli Soós István betegség miatt hiányzott, pályaedzője, Fedor Sándor helyettesítette.
    Egy alattomos vérrög alaposan fölforgatta Fedor Sándor hétvégéjét. Az 52 esztendős tréner péntek délben még úgy készült, hogy Reszeli Soós Istvánnal párban levezényli a Matáv Compaq együttesének a Kispest elleni találkozót megelőző utolsó taktikai foglalkozását, ám egy órával a tréning előtt kávézgatás közben Reszeli erős fájdalmat érzett a lábában, ezért kivizsgálásra bement a soproni kórházba. Az orvosok mélyvénás trombózist állapítottak meg a 39 éves szakembernél, és azonnal infúzióra kötötték. E drámai fordulattal Fedor nyakába szakadt a kiesés ellen menekülő soproni csapat szakmai ráhangolása a kulcsfontosságú szombati összecsapáson. Fedor rutinos edző, 1994-ben és 1995-ben öszszesen 15 mérkőzésen dirigálta a Haladás akkor még élvonalbeli együttesét, és egyik győzelmét, egy 3-1 -es sikert éppen - az azóta már megszűnt - Soproni LC ellen jegyezte, de volt Novák Dezső és Sárosi László segítője is. Mielőtt Sopronba szerződött volna Reszeli munkatársának, bajnokságra vezette a megyei első osztályban a Sárvárt, illetve az NB III-ban a Celldömölköt meg a Büköt is.

Nemzeti Sport
    2001.05.20.

2017.07.05, 09:21
    Sopron, 2001. május 19., szombat (tud) - Labdarúgó NB I, 17. forduló:

Matáv Compaq-Sopron - Kispest-Honvéd 2-1 (1-0)
    Sopron, 3500 néző, V: Bukovics
    gólszerzők: Lőrincz (5., öngól), Sira (80.), illetve Sasu (87.)
    sárga lap: Somogyi (25.), Nagy T. (79.), illetve Sasu (27.), Füzi (49.), Téger (61.), Müller (70.)

Matáv Compaq-Sopron:
    Horváth T. - Vincze, Szabados, Horváth R. - Perger (Bausz 89.), Orabinec, Somogyi, Tóth M., Salagean - Tüske (Sira 57.), Preisinger (Nagy T. 71.)

Kispest-Honvéd:
    Nota - Babos Á. (Kovács B. a szünetben), Lőrincz, Téger, Müller - Pintér, Piroska, Szabó (Németh 71.), Füzi (Torghelle 56.) - Faragó, Sasu

5. perc: Jobb oldali soproni támadás során Orabinec adott középre, a labda Lőrincz lábáról a kiinduló Nota mellett a hálóba pattant (1-0, öngól).
    12. perc: Tüske 11 m-ről ollózva kapura emelt, a labda a felső lécről pattant játéktéren kívülre.
    43. perc: Sasu 20 m-ről a bal kapufát találta telibe.
    70. perc: Orabinecet Müller buktatta, a megítélt büntetőt Tóth M. a kapu közepén álló Notába lőtte.
    80. perc: Sira lépett ki a kispesti védők közül, Lőrincz, majd a kifutó Nota mellett egyaránt elrúgta a labdát, ami a hálóba gurult (2-0).
    87. perc: Sasu 17 m-ről a kapujából kint álló Horváth T. felett a hálóba emelte a labdát (2-1).

Kezdés után a Sopron nagy lendülettel támadott, gólt is lőtt, majd a 15. perctől a szünetig a Honvéd uralta a játékot. A második játékrész kiegyenlített volt, mindkét oldalon voltak helyzetek.