Ferencvárosi TC - Kispest-Honvéd FC 1 : 2 16:45

Üllői út, 12 000 néző, V: Hanacsek
    gólszerzők: Gera (18.), illetve Kovács B. (24.), Pintér (39.)
    sárga lap: Keller (32.), Dragóner (78.), illetve Faragó (21.), Téger (40.), Lőrinc (72.), Pintér (78.)

Ferencváros:
    Szűcs L. - Hrutka (Lipcsei, 61.), Dragóner, Balog - Pinte, Csiszár, Gera, Vén (Schultz, 75.), Keller - Tóth M., Alex M. Arruda (Gyepes, a szünetben)

Kispest-Honvéd:
    Nota - Plókai, Lőrinc, Téger, Szekeres - Füzi K., Pintér, Szabó T., Németh - Faragó (Sasu, 81.), Kovács B.

18. perc: Alex M. Arruda a kispesti térfél közepéről ugratta ki Gerát, aki lerázta magáról Plókait, majd 13 m-ről a vetődő Nota mellett a kapu közepébe gurított (1-0).
    24. perc: Füzi K. átadására Németh és Kovács B. rajtolt, a labda egy ferencvárosi védőről Kovács B. elé pattant, aki higgadtan kicselezte Hrutkát és 14 m-ről a jobb sarokba lőtt (1-1).
    39. perc: Faragó tört ki a ferencvárosi védők között, lövése kijött Szűcsről, majd Pintér ismételt 22 m-ről és a földön megpattanó labda Szűcs hóna alatt a jobb sarokba vánszorgott (1-2).
    87. perc: Tóth M jobboldali beadása után Lipcsei 7 méterről, tiszta helyzetből Nota kezébe fejelte a labdát.

A Ferencváros hatalmas fölényt harcolt ki magának, s ennek révén gyorsan vezetést is szerzett, ám a váratlan kispesti egyenlítést követően szétesett a játéka. A vendég együttes vezető gólját követően hősiesen, időnként 11 emberrel védekezett és megőrizte minimális előnyét.

A ferencvárosiak utoljára az alapszakasz záró, 14. fordulójában október 29-én 1-0-ra kaptak ki a Lombardtól Tatabányán. Az Üllői úton az alapszakasz 3. körében - 2000. augusztus 5-én 1-3 a Győr ellen - szenvedtek legutóbb vereséget.