szakasz. Jövőre úgy kell készülnünk, hogy hasonlóan eredményes

2010.01.22, 20:50 (szerk.: 2018.01.13, 13:38)
    1998-as programfüzet:

3. avatar: magyarfutball.hu
    2010.01.10, 19:05
    A MÉRKŐZÉS

1. perc: Góllal kezdett a magyar válogatott. Pisont végzett el szögletrúgást a bal oldalról. A labda a bal kapufával szemben helyezkedő Hrutkához szállt, aki magasra ugorva, Jeanneret mellől, nyolc méterről a kapu jobb oldala irányába fejelt. A svájci kapus elvetődött, és a kapu előterébe berobbanó Korsós György két méterről a kapu bal oldalába helyezett.

1-0

7. perc: Somogyi indította remek labdával a bal oldalon Egressyt. A támadó vezette a labdát, majd a tizenegyes magasságából remekül ívelt a középen egyedül érkező Sebők Józsefhez, és a ZTE csatára kissé jobbról, öt méterről Hilfiker lába között a kapu bal oldalába fejelt.

2-0

23. perc: Szabadrúgáshoz jutott a vendégegyüttes középről, 28 méterre a magyar kaputól. A labdának Sesa futott neki, ám jobbal jócskán a bal felső sarok mellé lőtt.

25. perc: Bühlmann szerzett labdát a felezővonalnál, de már a magyar térfélen Korsós Györgytől, majd a mellette induló Chapuisathoz adott, akitől remekül kapta vissza a labdát a balösszekötő helyén. Bevezette a tizenhatoson belülre, ám Hrutka ragyogó ütemu becsúszással szerelte, Korsós pedig ,,begyujtötte" a lecsorgó labdát.

34. perc: Wicky került helyzetbe középen, a tizenhatos vonalánál. Korsós György mellett balra tett egy cselt, majd ballal 14 méterről félmagasan a jobb kapufa mellé lőtt.

36. perc: Pisont forgatta meg a svájci védőket a vendégek tizenhatosának előterében, majd három ember gyurujéből jó ütemben pöccintett a tőle kissé balra kiugró Fehér Miklóshoz. A csatár egy lövőcselt követően 12 méterről Hilfiker mellett ugyan a kapuba talált, ám a játékvezető - tévesen - les miatt kifelé ítélt szabadrúgást.

42. perc: Újabb látványos magyar támadás futott a pályán. Dárdai jól ívelt jobbról, a felezővonal közeléből a középen helyezkedő Somogyi elé, aki a labdát azonnal továbbcsúsztatta balra, Egressyhez. A csatár a balösszekötő helyén akár le is vehette volna a labdát, ám végül kapásból, 18 méterről ballal a jobb kapufa mellé ,,durrantott".

44. perc: Sesa adott a kapu elé a jobb oldalról, az oldalvonal mellől, és Chassot Sebők mellől, kissé jobbról, tíz méterről jobbal belsőzött a bal alsó sarok mellé.

48. perc: Sesa adott középre szabadrúgásból, a bal oldalról. Wicky nyolc méterről, kissé balról megpróbált kapura csúsztatni, ám a mögötte felugró Mátyus fejéről a labda az alapvonalon túlra pattant.

50. perc: Chapuisat lőtte középre a labdát a jobb oldalról, szögletből, Wicky balról, nyolc méterről a jobb kapufa mellé fejelt.

53. perc: Egressy csapta be a bal oldalon Henchozt, majd estében Fehérhez játszott vissza középre. A csatár megtartotta a labdát, majd lövésre kínálta fel az érkező Somogyinak: a győri középpályás 19 méterről a bal felső sarok mellé lőtt.

58. perc: Sesa csapta be egy csellel a jobbösszekötő helyén, a tizenhatoson belül Sebők Vilmost, majd jobbal nyolc méterről lőtt, Király azonban az alapvonalon túlra öklözte a kapu közepénél, a léc alá tartó labdát.

66. perc: Gyorsan elvégzett jobb oldali bedobást követően Fehér Miklós fejelt a jobbról balra mozgó Pisont elé, aki még tolt egyet a labdán, majd középről, 19 méterről a jobb alsó sarkot célozta meg. Pascolo gyors vetődéssel védett.

68. perc: Chapuisat nyeste ballal kapura a labdát a bal oldalról, a tizenhatos sarkától, ám Királyt nem tudta meglepni: a magyar kapus előrevetődve védett a kapu jobb oldalánál.

71. perc: Somogyi pontosan emelt a balösszekötő helyén a jobb oldalon kilépő Hrutkához, aki hét méterről, jobbal centiméterekkel lőtt a jobb kapufa mellé.

72. perc: Sesa bal oldali szögletét követően egymásra vártak a magyar védők, és így a labda a bal kapufával szemben érkező Jeannerethez jutott. A svájci labdarúgó azonban három lépésről úgy fejelt a kapu fölé, hogy a labda a lécet is érintette.

76. perc: Bühlmann adott a kapu elé a bal szélről. Chapuisat hét méterről a kapu bal oldala irányába fejelt, ám Király vetődött és a gólvonalon elcsípte a labdát.

79. perc: Sesa küldött pattogós lövést a a magyar kapu bal oldalára középről, húsz méterről, ám Király ezúttal is a helyén volt, elvetődve fogta meg a labdát.

83. perc: Chapuisat, Lonfat, Rey volt a labda útja a magyar térfél jobb oldalán, majd utóbbi játékos a jobbösszekötő helyéről, 17 méterről gyatrán a bal kapufa mellé lőtt.

85. perc: Dárdai jobb oldali beadását követően Fehér Miklós lőtt kissé elhamarkodottan kapásból, 23 méterről, jobbal a jobb alsó sarok mellé.

88. perc: Jeanneret lőtte a magyar kapu elé a jobb szélről a labdát, és a bal kapufánál berobbanó Rey elől Hrutka az utolsó pillanatban becsúszva szögletre mentett.

90. perc: Újoncot avatott a magyar válogatott. Fehér Miklós helyett a Videoton fiatal csatára, Waltner Róbert lépett pályára.

Miután Illés Béla sérült , és Halmai Gábor sem volt ezúttal kerettag, a mérkőzésre rendhagyó módon csapatkapitányt kellett választania a magyar válogatottnak. A ,,megbízott" csapatkapitány a huszadik válogatottságát ünneplő Sebők Vilmos lett.

KAPITÁNYI NYILATKOZATOK

BICSKEI BERTALAN: - Ahogyan azt előzetesen várni lehetett, ezen a mérkőzésen végig nagy küzdelem folyt a pályán. A nagyszeru kezdésnek köszönhetően megérdemelten nyertük meg a talulkozót. Úgy érzem, a játékunkkal ezen az estén sem okoztunk csalódást a szurkolóknak.

GILBERT GRESS: - Rendkívül jól kezdtek a magyarok, és ez, bevallom, alaposan meglepett bennünket. A későbbiekben a mérkőzésen hiába játszottunk mezőnyfölényben, a helyzeteinket, sajnos, nem tudtuk értékesíteni. Csak gratulálni tudok a magyaroknak.

ÍGY JÁTSZOTTAK A MIEINK

KIRÁLY GÁBOR (6) a Hertha néhány elvesztett mérkőzése miatt ,,kikerült a kosárból" - legalább is, ami a német sportsajtót illeti. Edzője azonban kiállt mellette, és ez a bizalom a válogatottsága szempontjából is jól jött. Az első félidőben túl nyugodtnak tunt, mert bár védenie alig kellett, az időt olykor indokolatlanul húzta. A szünet után néhányszor megdolgoztatták őt a svájciak, és ekkor egy-két megmozdulásán érződött a berlini kritika.

SEBőK VILMOS (6) kicsit talán az őt figyelő bristoliaknak is játszott, ami ugyan természetes, ám nem feltétlenül jár könnyelmusködéssel. Egyszer-kétszer ugyanis bántó távolságra került az ellenféltől, akit ha utolért, keményen - olykor túlzottan is - ,,megbüntetett". Ettől függetlenül az első félidőben nem lógott ki a védelemből. A szünet után már kevesebbszer kalandozhatott előre. Összességében a kötelezőt hozta, a plusz benne maradt.

KORSÓS GYÖRGY (6) kezdőcsapatba állítását klubjában, az ETO-ban hétről-hétre nyújtott remek teljesítménye, gólerős játéka indokolta. A győri védő már az első percben meghálálta Bicskei Bertalan bizalmát, csatárokat megszégyenítő helyzetfelismerése a vezető gólunkat eredményezte. Hátul, azaz a védelem jobb oldalán is majdnem ilyen magas szintu játékot produkált, csak ritkán tudták átjátszani

HRUTKA JÁNOS (7) nem, vagy csak perceket játszik klubcsapatában, az 1 FC Kaiserslauternben, a meccshiány azonban nem látszik meg a válogatottban nyújtott teljesítményén. A svájciak ellen is ugyanazt az erőteljes, határozott védőjátékot mutatta, mint amilyent ebben az esztendőben már többször is láthattunk tőle a válogatottban. Az pedig, hogy a támadásokat is a tőle megszokott módon segítette, az első gól előtti megmozdulása is bizonyítja.

MÁTYUS JÁNOS (6) a jelenlegi magyar labdarúgó-válogatott talán legbiztosabb pontja, hiszen a bécsi siker óta valamennyi mérkőzést végigjátszotta. Az éppen aktuális ellenfelünk jobb szélsője soha nem futballozhatott kedvére mellette. Most sem, sőt amikor a Fradi-védője túljutott - általában szabályosan - az elsőszámú feladatán, befutotta a bal oldalt, és többször a svájci tizenhatoson belül próbálta helyzetbe hozni a társakat.

DÁRDAI PÁL (6) becsülettel elbirkózgatott a középpályán az éppen aktuális ellenfelével, talán az ő játéka nevezhető a legkevésbé látványosnak, a hasznossága viszont megkérdőjelezhetetlen. Bizonyítja ezt, hogy a svájciak meglehetősen ,,sótlanul" futballoztak a bal oldalon. Átjászani, lefutni szinte egyszer sem tudták őt a fehér mezesek, ha pedig labdát szerzett tőlük, túlnyomó részben jól is játszotta meg azokat.

PISONT ISTVÁN (6) az utóbbi időben szintén kevesebb lehetőséget kapott az Eintracht Frankfurtban, ez azonban egyáltalán nem látszott meg a a svájciak ellen nyújtott teljesítményén. Rengeteget futott, cselezett, labdáinak szeme volt, a Fehér Miklósnak adott passza pedig már.már az álomkategóriába sorolható. A második félidőben többször kellett ugyan részt vennie a védekezésben, ám az akciózásra is maradt energiája, továbbra is jól mozgatta a csapatot.

SOMOGYI JÓZSEF (8) Korsós Györgyhöz hasonlóan hosszú ideje remekel az ETO-ban, a válogatott középpályás-sorába állítása tehát ,,adta magát". Remekül összedolgozott Egressyvel, akit többször is kiszolgált, ugyanakkor arról sem feledkezett meg, hogy neki is veszélyes bal lába van. Atletikus felépítését a labdaszerzéseknél kiválóan kamatoztatta, és a támadás-szervezésben is magas szintu produkciót nyújtott. Erőtől duzzadó, technikás futballt produkált.

SEBŐK JÓZSEF (5) negyedik válogatottságát góllal ünnepelhette, a fejese egyszerre volt erőteljes és szemtelen, hiszen Hilfiker lába között juttatta a labdát a svájci kapuba. A félidő felétől ugyan visszafogottabban futballozott, már nem volt olyan aktív mint korábban, ám néhány felvillanásával azért zavarba tudta hozni a védőjét. A második játékrészben csak percekre ,,került elő". Herczeg Miklós (-) alig negyedórára kapott lehetőséget.

FEHÉR MIKLÓS (6) Portóban a tartalékok nem éppen irigylésre méltó helyzetébe került, ám erre akár büszke is lehet, hiszen nem kisebb csatáregyéniség futballozik előtte, mint Jardel. Centerjátéka jó néhányszor gondot okozott a svájci védelemnek, rendszeresen visszalépett a labdákért, jól is tartotta illetve játszotta meg azokat. Hogy nem iratkozhatott fel a góllövők közé, az elsősorban a partjelző bune. Waltner Róbert (-) személyében újoncot köszönthetett a közönség.

EGRESSY GÁBOR (5) Diósgyőrött a két-három évvel ezelőtti formáját idézgeti fordulóról-fordulóra, ott ,,toporog" Illés mögött a góllövőlistán. Az Üllői úton viszont nem toporgott az eslő félidőben, lendületesen, veszélyesen futballozott a bal szélen, s bár néhány támadásunk megakadt rajta, a védője egyetlen percre sem téveszthette szem elől. ő viszont, sajnos - főként szünet után -, a labdaátvételnél többször tévesztett, és ez rontott a teljesítményén.

4. avatar: fgymat
    2009.05.24, 21:29
    A svájci válogatott az elmúlt években, különösen tétmérkőzéseken sok gondot okozott nekünk. Még itthon is csak egy-egy döntetlenre futotta ellenük. De ez most nem tétmérkőzés volt.

Hihetetlenül jól kezdődött a találkozó. Az első percben vezetést szereztünk és a hetedikben már kétgólos volt az előnyünk. Először Pisont baloldali szögletét Hrutka fejelte kapura és a bevetődő Korsós a hálóba is juttatta. Majd Somogyi indítása után Egressy hozta fel a labdát. Sebők Józsefhez továbbított, aki középen egyedül érkezett és a kapus lába között fejelt a hálóba. Ezután svájci helyzetek következtek, de nem maradtunk adósak mi sem a veszélyes akciókkal.
    A második félidő első felében továbbra is kiegyensúlyozott küzdelem folyt. A mérkőzés utolsó negyedében azonban a vendégek kerültek fölénybe. Szerencsénkre a védelmünk magabiztosan hárította a támadásokat. Alkalmanként még ebben az időszakban is akadtak helyzeteink.

A kezdés nagyon bíztató volt, ami pedig utána következett az azt igazolta, hogy valóban formálódóban van egy csapa.
    Bár jobban szerettük volna, ha a válogatott végig hajtja a mérkőzést és még több gólt rúgva arat győzelmet, de ez a győzelem így is nagyon értékes volt.