Videoton FC Fehérvár - Ferencvárosi TC 1 : 1 19:00

Székesfehérvár, 1998. április 15., szerda (tud.) - Labdarúgó NB I., 26. forduló:

Videoton FC Fehérvár - Ferencváros 1-1 (1-0)
    Székesfehérvár, 10 000 néző, V: Kiss G.

gólszerző: Urbonas (9.), illetve Zavadszky (60.)
    sárga lap: Takács (31.), Waltner (44.), Urbonas (54.), illetve Milovanovics (22.), Lipcsei (28.), Vincze (71.)
    csere: Miklós Z. helyett Róth (74.), Györök helyett Domján (84.), Waltner helyett Pálfi (90.), illetve Milovanovics helyett Vámosi (a szünetben), Nicsenko helyett Zavadszky (szünetben), Nagy N. helyett Schultz (58.)
    jók: Tóth A., Dvéri, Urbonas, illetve Vincze, Schultz, Szűcs

Videoton:
    Mitring - Schindler, Tóth A., Szabó B. - Takács, Györök, Urbonas, Dvéri, Schneider - Waltner, Miklós Z.

Ferencváros:
    Hajdu - Szűcs, Dragóner, Milovanovics - Jagodics, Vincze, Lipcsei, Albert, Nagy N. - Horváth, Nicsenko

Bátor támadójátékkal kezdett a Videoton, az 5. percben Miklós Z. tört kapura, amikor Milovanovics buktatta a kaputól 18 m-re. Dvéri szabadrúgása a bal oldali kapufát érintve hagyta el a játékteret. A 9. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat: Schneider átadását Urbonas ballal, 14 m-ről a kapu bal oldalába lőtte (1-0).

Ezt követően egyre magabiztosabbá vált a Ferencváros, többet támadtak a vendégek, beszorult a Videoton. A 20. percben Vincze szögletét Albert 7 m-ről fejelte kapura, a labda a bal oldali kapufáról pattant ki. A 37. percben Jagodics szerezte meg a labdát Szabó Bélától, 16 m-ről kapura emelt, Mitring bravúrral ütötte ki a léc alá tartó labdát.

A szünet után is nagy erővel támadott a Ferencváros. Az 52. percben mégis Hajdunak akadt dolga, Györök 22 m-es bal alsó sarokra tartó lövését védte. A 60. percben kiegyenlített a Ferencváros: Zavadszky a jobb oldalról, 14 m-ről kapura lőtt, a labda Tóth Attilán irányt változtatva vágódott a kapu bal oldalába (1-1). A 62. percben Vámosi 3 m-ről lőtt kapura, Mitring azonban bravúrral kiütötte a labdát. A 78. percben Zavadszky futott fel, ügyesen visszagurított, Vincze 11 m-ről lőtt kapura, Mitring kiütötte azt, Horváth a földön ülve még kapura fejelt, de ezt a fehérvári kapuvédő már megfogta.

A Videoton idei legjobb játékával megérdemelten szerzett pontot a Ferencvárossal szemben.