Dunaújvárosi Kohász SE - Békéscsabai Előre Spartacus SC 0 : 0* 17:00 * büntetőkkel 2-4

2022.02.01, 21:31 (szerk.: 2022.02.01, 21:43)
    Dunaújváros - Békéscsaba 0-0
    (11-esekkel: 2:4)

Dunaújváros, 2000 néző
    Vezette: Nagy L. (***), (Ma­kó, Vankó)
    Dunaújvárosi Kohász: Bita 6 — Dupai 5, Boldóczki 5, Gróf 6, Miskovicz 6 — Kerepeczky 5, Márkus 5, Zombori 5 — Zsinka 5, László 5, Romanek 5. Edző: Vági István.
    Békéscsaba: Gulyás 6 — Szenti 5, Ottlakán 5, Bánfi 5, Mracskó 6 — Belvon 6, Csató 5, Csanálosi 5, Horváth L. 6 — Oroszki 5, Szekeres 7. Edző: Csank János.
    Csere: Szenti helyett Pápa (5) az 52., László helyett Simon (5) az 59., Belvon helyett Csernus (—) a 87.percben.
    Sárga lap: Oroszki a 32,, Ottlakán a 34., Gróf a 66.percben.
    Szögletarány: 10:7 (4:3) a Dunaújváros javára.

Egyperces gyászszünettel kezdődött a találkozó a Du­naújváros játékosa, László János édesanyjának elhuny­ta alkalmából.

A 4. percben Zsinka beadása nyomán László került nagy helyzet­be, de fejjel roszul találta el a labdát és azt elcsípte Gu­lyás.
    A 18. percben Oroszki elől mentettek a hazai vé­dők.
    Egy perc múlva Miskovicz ugrott meg egyedül a labdával, a partbíró azonban, tévesen lest intett.
    A 25.percben Szenti vágta fel 20 méterre a kaputól Kerepeczkyt. A szabadrúgást Márkus a sorfal felett kapura csa­varta, Gulyás azonban résen volt és kiöklözte a labdát
    Félórás dunaújvárosi fölény után csökkent az iram.
    A 32. percben Oroszki szö­vegért, két perccel később Ottlakán Romanek elbuktatásáért kapott sárga lapot.
    A 42. percben a felfutó Mis­kovicz előtt adódott óriási gólszerzési lehetőség, de nagy erővel a léc fölé bombázott.
    SZÜNET UTÁN az 51. percben a felfutó Mis­kovicz került jó helyzetbe,de a lövés pillanatában lá­báról elpattant a labda.
    A megsérült Szenti az 52. perc­ben lebicegett a pályáról és helyére Pápa állt be.
    Nagy küzdelem közepette a 60. percben a Dunaújváros csereembere, Simon középen 20 m-­ről kapásból a felső kapufát találta el.
    A másik oldalon Szekeres beadása Csató elé került, aki azonban nagy helyzetben az égbe lőtt.
    Egy­re többet birtokolta ebben az időszakban a labdát a Bé­késcsaba, és egy időre be­szorult a hazai csapat.
    Gróf terítette le a 66. percben Oroszkit, ezért sárga lapot kapott.
    A 73. percben Roma­nek ugratta ki középen Zsinkát, aki azonban a kifutó Gu­lyásba lőtt.
    A 76. percben zúgott a hazai közönség Vankó partbíró újabb téves be­intése miatt.
    A Dunaújváros is magára talált, és egyre jobban alakította ki helyze­teit.
    Simon került lövőhely­zetbe, de gyengén találta el a labdát és a védők felsza­badítottak.
    A 82. percben Miskovicz az alapvonalról jól adott vissza, Romanek vi­szont a kapu torkában el­csúszott a lövés pillanatában.
    Az ellentámadás során a gyors Szekeres 14 m-ről le­adott lövését védte Bita.
    Az utolsó percben állt a játék, Nagy László magához kéret­te a főrendezőt, mert papír­szalagokat dobáltak a nézők Vankó partbíró felé.
    11-esek
    Csanálosi biztosan lőtt a kapu közepébe, Boldóczki vi­szont a bal kapufát találta el.
    Ottlakán jobb alsó sarokba tartó labdáját Bita kiütötte. Gróf biztosan lőtt a bal alsó sarokba.
    Csató is ugyanoda talált. Zsinka lapos jobb al­só sarokba tartó labdáját Gu­lyás kivédte.
    Horváth L. biz­tosan lőtt a hálóba. Zombori becsapva Gulyást, a bal alsó sarokba gurított.
    Csernus la­pos lövése a hálóban kötött ki. Az utolsó lövésre már nem volt szükség.

★ ★ ★

Rövid kóstolgatás után a Kohász lépett fel támadó­lag, de a játékosok pontat­lan lövései elkerülték a ka­put, vagy a jól védő Gu­lyás mentett.
    Fél óra eltel­te után a vendégek főleg a gyors Szekeres révén te­remtettek gólhelyzetet a dunaújvárosi kapu előtt.
    A második félidőben nagy küzdelem közepette a Du­naújvárosnak akadtak elő­ször helyzetei, de ahogy a középpályás sor elfáradt, úgy a csabaiak főleg a szé­leken vezetett gyors táma­dásokkal teremtettek hely­zeteket.
    A befejezés előtt a hazaiak kétszer is megsze­rezhették volna a győzel­met, de a lövéseik pontat­lanok voltak.

Vági István:
    — Az elmúlthetekben jól játszottunk,most azonban vészes gólsze-génységünk miatt vesztet­tünk.
    Csank János:
    — Gólokban gazdag mérkőzés lehetett volna, ha a játékosok ponto­sabban lőnek. Az eredménynyel mégis elégedett vagyok.