Two goals in each half were enough for the world champions to ease their way past Hungary. Maradona scored twice.

2. avatar: ingersheim

3. avatar: ingersheim

4. avatar: magyarfutball.hu
    2014.02.24, 15:14
    verkri: Azt hiszem, Végh Antal írta meg, hogy közvetlen közelről nézte a lelátóról a magyarok bemelegítését a 82-es világbajnokságon, az argentinok elleni meccs előtt, és látta, annyira sokkos állapotba kerültek a görcsös erőfeszítéstől, hogy a maximumot tudják nyújtani, hogy egy sprintet képtelenek voltak levágni. A mérkőzésen pedig nyolc magyar játékos a tizenhatosunkon a koncentrációtól eltorzult arccal és földbe gyökerezett lábakkal nézte, ahogy egy argentin (Bertoni) belibben közéjük, és bepöccinti az első gólt.

5. avatar: magyarfutball.hu
    2013.02.07, 14:03 (szerk.: 2017.06.18, 10:39)
    ARGENTINA vs HUNGARY WC82 #14 OLGUIN MATCH WORN SHIRT WORLD CUP LEGEND COA!
    Price:£1,999.00

6. avatar: magyarfutball.hu
    2011.02.08, 11:25 (szerk.: 2018.02.02, 19:36)
    Az 1982-es VB labdája:

7. avatar: magyarfutball.hu
    2010.10.06, 23:07
    azért a Szőke Sziklát is nyugodtan elő lehetett volna venni a VB után, hogy az argentín meccs előtt miért forgatta fel a Salvador ellen győztes csapatot és miért küldött az argentínok ellen egy abszolut védekező felfogású csapatot a pályára egy nemzetközi szinten rutintalan Rab Tibivel és Sallaival.

A belgák elleni cseréit is meg lehetett volna kritizálni.

No de ki mert volna szólni egy Szőke Sziklának?...smiley))))

8. avatar: magyarfutball.hu
    2010.08.12, 10:54 (szerk.: 2018.02.02, 19:34)

9. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.09, 17:39 (szerk.: 2018.02.02, 19:32)
    1982-es VB-re kiadott Panini album

10. avatar: magyarfutball.hu
    2010.04.09, 17:30 (szerk.: 2018.02.02, 19:31)

11. avatar: fgymat
    2009.05.23, 20:02
    Az argentin csapat nagyon erős volt. Kilenc már világbajnokságot nyert labdarúgó játszott a válogatottban. A szövetségi kapitány attól tartott, hogy megpróbálnak lerohanni bennünket. Ezért nyomatékosan felhívta a gárda figyelmét arra, hogy próbálják meg az első 15-20 percet gól nélkül kihúzni. Azt is kérte, ha sikerült megszerezni a labdát támadjanak bátran, ne ijedjenek meg a lehetőségtől.

Nézzük, ezek után hogyan alakult a mérkőzés:

Az első félidő elején valóban nagy erejű támadásokat indítottak az argentinok, de hősies védekezéssel sikerült hárítani minden próbálkozásukat. Csakhogy hiába múlt el 15-20 perc a rohamok csak nem akartak alább hagyni.

27. perc: Nyilasi csak szabálytalanul tudta akadályozni a bal oldalon a 16-osra betörni akaró Ardilest. A szabadrúgást Kempes ívelte keresztbe a kapu előtt és Gallegó magasra ugorva lefejelte az 5-ösön álló Bertoni elé, aki jobbal a kapu jobb oldalába lőtt. 1-0

29. perc: A bal oldalon Bertoni kapott labdát. Kilépett a védők közül és 15 méterről, nagy erővel, laposan lőtt kapura. Mészáros vetődve ugyan elérte a labdát, de csak beleütni tudott. A labda felfelé pörgött ugyan, de továbbra is a kapu felé tartott. Maradona utána vetette magát és hiába próbálta Sallai minden eszközzel megakadályozni, mégis a jobb sarokba fejelt. 2-0

57.perc: Kempes kiváló labdát adott Maradonának. Ő váratlanul és óriási sebességgel indult meg, majd 12 méterről hatalmas erejű ballábas bombát küldött kapura. A rendkívül gyors labdába Mészáros csak éppen beleérni tudott. A kezéről a labda a jobboldali kapufára, onnan pedig a kapu bal oldalába vágódott. 3-0

62.perc: Most Olguin tört előre és 16 méterről célozta meg a kapunkat. A labdát Mészáros óriási bravúrral kapufára tolta, ami onnan kifelé pattant éppen Bálint elé. A védő fejjel akart hazaadni kapusának, de nem vette észre az érkező Ardilest, aki közelről a hálóba lőtt. 4-0

76.perc: Végre egy igazi magyar támadás futott. Pölöskei úgy húsz méterre az argentin kaputól kapott labdát. Olguin megpróbálta zavarni, de a csatár egy remek csellel becsapta és 17 méterről teljes erővel bombázott a jobb alsó sarokba. 4-1

Az egész találkozó jellegére jellemző, hogy a magyar gólt eredményező lövés mindössze a második volt, ami az argentin kapura ment. Mindent összevetve nem voltunk egyenlő ellenfelei az argentin válogatottnak.