HNK Hajduk Split - Diósgyőri VTK Miskolc 2 : 1* 16:30 * 11-esekkel 4-3

2. avatar: szvoboda
    2015.07.01, 11:08
    Néhány megjegyzés:
    - Nem Duje Čop, hanem az ő apja, Davor volt a Hajduk cseréje. Duje egy évtizeddel később született smiley
    - A Poljud stadiont 1979-ben adták át, úgyhogy ez a meccs biztosan nem ott volt. A legvalószínűbb helyszín a Hajduk akkori pályája, a Stadion Stari plac. Ez a cikk is azt említi:
    - A játékvezető szatmári születésű, magyar nemzetiségű: Anderkó Ottó.

- Surjak és Oláh Feri is magabiztosan értékesíti. 3-3
    - Zungul belövi, Szántó a lécre bikáz, a gólvonal elé csapódik a labda. 4-3, kiesett a DVTK. A játékosok sírva mennek az öltözőbe.

4. avatar: pirospont
    2009.06.17, 21:21 (szerk.: 2009.06.17, 21:22)
    A két héttel későbbi visszavágón a 17. percben ledolgozták hátrányukat a jugoszlávok. A diósgyőrivel azonos eredmény (2:1) miatt hosszabbításra került sor. Ekkor akadtak diósgyőri helyzetek, de kimaradtak, s a túlórázás második negyedórájában már minden játékos a 11-es rúgásokra készülődött. Az első sorozatban Fükő, Tatár, Oláh betalált a Split kapujába, de Váradi és Magyar hibázott. A párbaj ekkor 3-3-ra állt, s az első hibáig folytatták a büntető rúgásokat. A jugoszlávok játékosa a felső sarokba bombázott, Szántó lövése azonban a kapufán csattant. A nap hőse Veréb volt. Egy sereg veszélyes lövést tett ártalmatlanná és két 11-est is hárított. A mérkőzésen a vártnál sokkal jobban helyt állt a DVTK, ám ez is kevésnek bizonyult, s a balszerencse miatt búcsúra is kényszerült

forrás: Diósgyőri futballtörténet 1910-1996

5. avatar: pirospont
    2009.06.02, 13:09