2017.05.18, 09:32
    képSzabó Ferenc győztes gólja.képNyilasi és Szabó a kupával. Forrás: ftcbk

2. avatar: ingersheim
    2011.04.22, 22:39
    A lenti képen szereplő (#2) kupagyőztes csapat névsora, álló sor, balról jobbra: Martos, Vépi, Rab, Bálint, Mucha, Viczkó, Hajdú. Guggol: Kelemen, Nyilasi, Szabó, Magyar.

3. avatar: ingersheim
    2011.04.22, 22:25
    Lassan szállingóztak a szurkolók szombaton a Népstadion felé, de az MNK döntő kezdetére csak összejöttek vagy 15 ezren, s akik eljöttek, nem bánták meg. Nagy lehetőség kapujában állt az MTK-VM. Amennyiben sikerül győznie, újra kilép a nemzetközi porondra: -A Ferencváros esélyesebb - mondta Keszthelyi edző. -Csakhogy mi nagyon elszántak vagyunk.
    A Ferencváros "kettőzésre" készült: -Először az MNK-t szeretnénk megnyerni, aztán a bajnokságot. Egyik sem lesz könnyű - így Dalnoki edző.
    Valóban elszánt csapat az MTK-VM. Úgy rohamoz, hogy ilyet ritkán látni. Rohamoz, támad az MTK-VM tehát, néhány nagy lövés megy Hajdú kapujára, de gólhelyzeteket az ellenfél teremt. Szabó az egyiket értékesíti. (1:0).
    A második félidőben sem sokat változik a kép, csak most már az MTK-VM előtt is adódnak gólszerzési lehetőségek, viszont Hajdú ritka jó napot fog ki, nem lehet neki gólt rúgni. A mérkőzés utolsó perceinek egyikén Rab kézzel ér a büntető területen belül a labdához. Hámori játékvezető közel van az esethez, de nem látja. Kiss Tibor túl hevesen reklamál. Kiállítás a büntetése. Csetényit az öltözőben állítja ki a játékvezető.
    Ez a jelenet egyúttal válasz a jósolgatóknak, akik még a mérkőzés előtt "jólértesülten" mondták: "Egygólos Fradi-győzelem. Biztos. Az mind a kettőnek jó. A Fradi megnyeri a bajnokságot, az MTK-VM indulhat a KEK-ben". A kék-fehérek azonban biztos-ami-biztos, szerették volna a vitrinjükbe tenni az MNK-t és így biztosítani a KEK szereplést. Kimondhatatlanul örültek viszont a Fradisták, hogy nekik sikerült a tervük. Az öltözőben kisebbfajta népünnepély, nagyobbfajta tolongás.
    -Igazi kupaküzdelem volt. Izgalmas, változatos. Végre valahára megérjük, hogy az MNK döntőnek rangja lesz. Talán jövőre már több néző is kijön - jelentette ki Dalnoki a mérkőzés után.