2018.02.15, 08:57
    képBene lőtte az első gólt (is). Kép: Labdarúgás arhívuma

2. avatar: fgymat
    2009.05.23, 08:25
    A legutóbbi találkozó döntetlenje előtt négy győzelem mutatta, hogy az utóbbi időben jól ment nekünk a "sógorok" ellen.
    Készültek is nagyon a hazaiak, hogy végre megszakítsák ezt a rossz szériát.
    Csapatunk összeállításában szinte szenzáció számba ment, hogy közel két év, tizenhárom válogatott találkozó kihagyása után ismét a játékosok között üdvözölhették a szurkolók Albert Flóriánt.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott. Jól játszottunk, de nem voltunk nagyon veszélyesek a kapura. A védelmünk pedig megbízhatóan kapcsolta le a hazaiak támadásait.
    A második félidőben azután fokozatosan felülkerekedtünk. A két bravúros gól azonban csak az utolsó húsz percben született. Különösen a második volt rendkívül látványos, a csatár helyzetfelismerését és rúgótechnikáját dicsérő. 35-40 méterre járt az osztrák kaputól, amikor észrevette, hogy az osztrák kapus éppen a 16-os környékén ácsorgott. Lövésre szánta el magát és a kapus mellett a sarokba lőtt.

A találkozó után a brazil szövetség elnöke, Joao Havelange meghívta a válogatottat egy júliusi összecsapásra.
    Külön öröm volt, hogy az aznap játszott másik két osztrák-magyart is megnyertük. Az utánpótlás 2-0, az ifjúságiak pedig 5-0 arányban diadalmaskodtak.