hivatalos, barátságos válogatott mérkőzés
helyszín : Moszkva, Central Lenin Stadium
játékvezető : Lartola Antero (Finnország)
  1. rusteam.permian.ru: 63.000
  2. nso.hu: 85.000

1. avatar: Zolibácsi
    2017.03.06, 09:48
    Csak azt szeretném megjegyezni, hogy a 72. percben lecserélt Fenyvesi nem szerezhette a magyar gólt. Valójában a cseréje, Machos volt a gólszerző; ezt javítani kellene!

2. avatar: wmisharin
    2016.06.26, 17:31 (szerk.: 2016.06.26, 17:49)

3. avatar: wmisharin
    2014.07.21, 09:37 (szerk.: 2017.03.06, 11:27)

4. avatar: wmisharin
    2014.02.26, 23:12 (szerk.: 2018.01.14, 14:40)

5. avatar: magyarfutball.hu
    2010.06.13, 17:22 (szerk.: 2018.01.14, 14:32)
    Az 1963. szept. 21-ei szovjet-magyar (1-1) meccs után küldték. Néhány aláíró: Baróti Lajos (mint Lajos), Fenyvessy, Barcs Sándor, Machos, Szentmihályi, Sándor, Tichy, Palotás, Illovszky, Szepesi.

6. avatar: fgymat
    2009.05.22, 20:39 (szerk.: 2017.03.06, 11:25)
    A szovjet csapatban négy újonc is helyet kapott. A hírek szerint azért, mert a szövetségi kapitány nem akarta a jelenlévő nemzetközi kupa ellenfelek megfigyelői előtt megmutatni, milyen is az igazi csapat.

Az első félidőben nagyon nagy nyomás nehezedett a védelmünkre. A szovjet támadások nagyon gyorsan követték egymást. Ezt megkönnyítette, hogy csatáraink nem hogy gólhelyzeteket nem alakítottak ki, de még elől megtartani sem tudták a labdát. Alig jutottunk át a felező vonalon. Szerencsére a védelem derekasan helytállt és meghiúsított minden gólszerzési próbálkozást.
    A második félidőre kiegyenlítetté vált a játék, sőt több lehetőségünk is volt a vezetés megszerzésére. Érzékelhető volt, hogy a szovjet kapusnak nincs jó napja, nem valami magabiztosan véd. Lőttünk két kapufát és kétszer is sikerült közvetlen közelről a kapu mellé rúgni a labdát. Ezek után persze a hazaiak szerezték meg a vezetést. Az igaz, hogy ez a gól több méteres leshelyzetből esett, de a partjelző nem jelezte, a bíró nem látta, így 1-0 lett az eredmény. (A mérkőzés után még a Szovjet Labdarúgó Szövetség elnöke is elismerte, hogy a gól leshelyzetből született.) A csereként beállt Machos, felismerte, hogy jól záró, tömör védelem ellen, főleg egy bizonytalankodó kapus mellett, legjobb átlövéssel próbálkozni. 25 méterről küldött pontos lövése meg is találta az utat a kapuba. Ezzel a góllal sikerült az egyenlítés.

A küzdelmes, sportszerű találkozón az erőviszonyoknak megfelelő döntetlen született.