1. avatar: tibor6908
    2016.05.22, 16:32 (szerk.: 2016.08.25, 17:48)
    A SIÓFOKI SPORT ÜNNEPÉN

Magyar válogatott - Siófok 16:2 (10:1)
    A hétköznap ellenére is ünnepi külsőt öltött tegnap Siófok. Már a kora délutáni órákban megindult a népvándorlás az újjáépített, csinos küllemű siófoki sporttelep felé. Amikor Dobszay játékvezető sípjelére Machos, a válogatott középcsatára elindította a labdát, mintegy 7000 néző övezte a játékteret. Jutott a szurkolókból a környező házak és a fák tetejére is.

Hiába, nagy ünnep az a kis Siófok sportja számára, amikor legjobb labdarúgó tizenegyünk játékában gyönyörködhet az igen hálás szurkolótábor. Fel is csattant hamarosan a taps, hisz Tichy egykettőre három gólt rúgott a siófoki kapuba. Még nagyobb volt a tetszésnyilvánítás, amikor 4:0 után Tóth, a siófoki gólzsák Grosics hálójába bombázott. Aztán, mint az a válogatott edzőmérkőzésein lenni szokott, a hazai csapat lelkesedése kevésnek bizonyult az igen ötletesen, és jól játszó válogatottal szemben. Az első félidőben Tichyék tíz góllal terhelték meg Soós hálóját.
    Szünet után felfrissítették a siófoki csapatot, ekkor főként. Kepler jóvoltából már kevesebb gól esett. Nagy sikere volt válogatott csapatunk siófoki vendégjátékának, legjobb labdarúgóink valóban ünneppé varázsolták ezt a napol Siófokon.

A válogatott a következő összeállításban szerepelt: Grosics (Szentmihályi) — Mátrai,
    Sipos, Dalnoki (Sárosi) — Sólymosi (Nagy), Kotász — Göröcs (Kuharszky), Albert, Machos, Tichy, dr. Fenyvesi.
    A siófoki csapat: Soós — Egyed, Balogh, Farkas — Búza, Nagy — Németh, Sier, Tóth, Szabó, Horváth, Szünet után: Kepler — Balogh, Fehér, Farkas — Győrfi, Laki — Kovács, Puha, Faludi, Peresztegi, Sebestyén.
    A 18 gól szerzője: Tichy 5, Machos 4, Albert 3, Göröcs, Fenyvesi, Kuharszky, Nagy, illetve Tóth, Sebestyén.

Forrás: Somogyi Néplap, XVIII. évfolyam, 127. szám. Csütörtök, 1961. június 1.