helyszín : Solna, Råsunda Fotbollstadion

2017.12.11, 13:12
    Sweden 2 Hungary 1
    Råsunda Stadium, Solna (40,000)
    12 June 1958

Sweden booked their place in the quarter-finals with a stylish and competent win. Hungary were on top in the first half hour but then fell behind to a goal from Hamrin, who made it 2-0 ten minutes into the second half. Tichy pulled one back for Hungary in the 77th minute.

3. avatar: magyarfutball.hu
    2011.02.08, 11:12 (szerk.: 2018.02.01, 21:57)

4. avatar: magyarfutball.hu
    2010.02.26, 15:28 (szerk.: 2018.02.01, 21:56)

5. avatar: magyarfutball.hu

6. avatar: fgymat
    2009.05.20, 21:02
    Mindenképpen pontot kellett szereznie a válogatottnak. A gyengén teljesítő Hidegkuti helyére átkerült Tichy és középcsatárnak előre hozták az eddig rendkívül jól szereplő Bozsikot. De sokan már előre kételkedtek, hogy két középpályás (a másik Bundzsák) szerepeltetése a csatársorban meghozhatja-e a kívánt eredményt.
    Azt is tudta mindenki, hogy a hazai csapattal szemben mindig nehéz játszani. Ráadásul a svédeknek erős csapatuk volt ezen a VB-n. Többen is Olaszországból tértek haza erősíteni a hazai gárdát.

Az első félidő meglehetősen egyoldalú képet mutatott. Szinte csak a hazaiak támadtak. Egy-két húzásos akciók, gyorsan szőtt támadások voltak jellemzők játékukra. Mindig találtak szabad embert és gyakran volt gólhelyzetük a magyar kapu előtt. Igaz ezekből csak egy gól született, de nekünk még annyi sem volt. A mi válogatottunk már nem először játszott rendkívül körülményesen, ide-oda tologatva a labdát, mint akik nem tudják mit is kéne vele kezdeni. Cselezgettek, passzolgattak és közben eltelt az első játékrész.
    A második félidő elején mintha történt volna valami. A 9. percben Tichy a kapufát találta el és a levágódó labda többek szerint a gólvonal mögött ért földet. De a játékvezető szerint nem így történt. Szomorú, de nem egyenlítettünk. Ami még ennél is szomorúbb, az eset után még egy perc sem telt el és a hazaiak növelték előnyüket. A svéd támadásnál ugyanis Grosics nem a védésre összpontosított, hanem lest reklamált, miközben Hamrin már másodszor talált a hálónkba. Ezután még egy büntetőt is rúghattak ellenünk, de ezt Liedholm a kapu mellé vágta. A mérkőzés végéhez közeledve legalább a becsületgólt megszereztük.

Egyöntetű volt a vélemény a magyar labdarúgást ismerő és szerető, hazai és külföldi szakemberek között: " Szomorú volt nézni a magyar csapat játékát."