Népsport, 1973. 08. 19.

3. avatar: ingersheim

4. avatar: ingersheim
    2014.12.07, 14:13
    Targa ricordo partita Nazionale Italiana: Budapest 27 Novembre 1955 Ungheria-Italia 2-0 all' interno della scatola sono presenti sette firme autografe di calciatori tra cui di distinguono: Bassetto, Boniperti, Bozsik, Tichy, misure: 13 x 15. Peso con scatola g. 380. Ottimo stato di conservazione. Per estero pagamento solo con bonifico bancario.

5. avatar: ingersheim

6. avatar: magyarfutball.hu

7. avatar: magyarfutball.hu

8. avatar: magyarfutball.hu
    2009.07.09, 18:22 (szerk.: 2017.09.06, 18:08)
    jegy:

9. avatar: magyarfutball.hu
    2009.07.09, 18:20 (szerk.: 2017.09.06, 18:07)
    programfüzet:

10. avatar: fgymat
    2009.05.20, 18:55 (szerk.: 2017.09.06, 18:04)
    A 6. Európa-kupa sorozat ötödik mérkőzése.
    Puskás ezen a találkozón ünnepelte 75. válogatottságát.
    Az olasz csapat azzal a taktikával érkezett, hogy nem szabad gólt kapni. Ez önmagában nem valami különleges, de ezt úgy vélte megvalósíthatónak, ha kilenc (!) játékossal védekezik. Tehát döntetlenre játszottak. Persze ha nagy szerencséjük van a győzelem elől sem ugrottak volna félre.

Védekeztek is az egész mérkőzés alatt. Semmilyen módszertől nem riadtak vissza. Védekeztek lábbal, kézzel, a szabályokat betartva és azokat áthágva is. Mi pedig támadtunk és támadtunk és támadtunk és....
    Úgy tűnt minden hiába nem sikerül gólt szerezni. A kilenc védő játékos nagyon megnehezítette a dolgunkat, a kapusuk pedig remekül védett.
    Hogy az utolsó tíz percre még válogatottunk tudta fokozni a tempót, vagy az olaszok idegei fáradtak már el senki sem tudja, de Tóth II. beadásából Puskás fejéről a labda végre megtalálta az utat a hálóba. A szurkolók óriási tapssal fogadták, hogy megtört a jég. Ettől nekünk visszatért a hitünk, míg az olaszok megijedtek, kicsit összezavarodtak. Most nem működött minden olyan pontosan és három perccel az első gól után az imént jól beadó Tóth II. talált a kapujukba. Az egész stadion örömmámorban úszott.

31 év után győztük le az olasz válogatottat magyar földön újra. Tulajdonképpen a mérkőzés mind a 90 percében mi támadtunk. Jellemző hihetetlen fölényünkre, hogy a második félidőben kapusunknak egyetlen egyszer sem kellett játékba avatkoznia.