játékvezető : Iliescu Constantin (Románia)

Beograd, 28.06., Balkanski kup,stadion:JNA,gledalaca:30.000,sudija: Iliescu (Rom).

JUGOSLAVIJA: Zvonko Monsider (Dzg) 6, Miroslav Brozović (Par) 10, Branko Stanković (Czv) 4, Zlatko Čajkovski (Par) 7, Ivan Horvat (Dzg) 7, Aleksandar Atanacković (Par) 6, Zvonimir Cimermančić (Dzg) 5, Frane Matošić (Haj) 15, Jovan Jezerkić (Czv) 2, Stjepan Bobek (Par) 7, Kiril Simonovski (Par) 8 – Selektori: Milorad Arsenijević 8 i Aleksandar Tirnanić 8
    ZAMENE: 46' Prvoslav Mihajlović (Par) 4 umesto Cimermančića, 50' Franjo Welfl (Dzg) 6 umesto Bobeka

MAĐARSKA: Karolyi, Balogh II, Laborcz, Kiradi, S. Szücs, Rakosi, Egressi, Szuszy, Szilagyi, Puskas, Vezer.

STRELCI: 0-1 Szilagyi (34'), 1-1 Zvonimir Cimermančić (2) (36'), 1-2 Puskas (57'), 2-2 Prvoslav Mihajlović (1) (62'), 2-3 Vezer (83').

2. avatar: fgymat

3. avatar: fgymat
    2009.01.09, 17:08
    A mérkőzés, a Balkán-kupa (1. sorozat) része volt.

4. avatar: fgymat
    2009.01.09, 17:06
    Mindkét csapat esélyes volt a végső győzelemre is.

Óriási küzdelem folyt a pályán. Mind a két válogatott nagyon akarta a győzelmet. Félóra után mi szereztünk vezetést, de szinte azonnal válaszoltak a hazaiak. A második félidőben is mi szereztük meg az előnyt jelentő találatot, de most is azonnal jött az egyenlítő gól. Igaz ebben az esetben ez a labda is magyar lábról szállt a kapuba. A nagy igyekezetben Puskás belenyúlt egy jugoszláv szabadrúgásba és a labda a kapust becsapva került a kapunkba.
    Nagy csatában hat perccel a befejezés előtt szerezte meg a magyar csapat az értékes győzelmet jelentő gólt. Szusza Ferenc fantasztikus labdát adott Mike Istvánnak és egy jótanácsot is: "Menj egyedül!" Mit lehetett tenni? Megfogadta a tanácsot és öt méter futás után a kaputól húsz méterre lövésre szánta el magát. Hatalmasra sikeredett az a lövés! Annyira, hogy átszakította a hálót a jobb felső sarokban. Még a jugoszláv szúrkolók is sokáig emlegették ezt a "hálószaggató" találatot.