1. Magyarország - Németország 1942

2021.06.21, 17:57

2. avatar: Coimbra
    2016.02.01, 10:16

A 3. perctől 3:55-ig részletek a meccsből. Érdemes lenne kivágni, és külön feltenni youtube-ra. Volt pár néző. És Fritz Walter a vb-döntő előtt 12 évvel már beköszönt (sőt, 1941-ben is).

3. avatar: fgymat
    2011.06.06, 20:53 (szerk.: 2014.03.27, 13:34)
    A mérkőzés utáni nyilatkozata Herbergernek (aki, még az 1954-es német válogatottnak is a szövetségi kapitánya lesz):

Nemzeti Sport
    1942.05.05.

4. avatar: magyarfutball.hu
    2010.12.07, 17:28
    Az első idei budapesti nemzetközi labdarúgó-mérkőzés iránt óriási érdeklődés nyilvánult meg. A jegyeket már a hét elején eladták, rengeteg régi meccslátogatónak már nem is jutott. Hatalmas tömegekben özönlik a közönség, a pályát rendőrkordon veszi körül, a kordonon kívül pedig „aratnak” a jegyüzérek.

Az egyik 10 pengőért kínál egy pengő hatvanas állóhelyet. Bent a pályán a rendezéssel van baj, sokan csak veszekedés árán találják meg a helyüket, vagy még így sem.

5. avatar: fgymat
    2009.01.04, 22:31 (szerk.: 2021.06.21, 18:06)
    Több mint egy év telt el (bár csak egy találkozót játszott közben a csapat) az előző évi csúfos vereség óta (1941, Németország - Magyarország 7:0). A szövetségi kapitány is ugyan az, pedig a közben lejátszott egy találkozón Ginzery váltotta fel.
    Most legalább igyekeztek alaposan felkészíteni a csapatot. Edzőmérkőzéseket játszottak, majd ötnapos edzőtáborozáson vettek részt Diósgyőrben. De a taktikai felkészítés most sem volt kielégítő.

Az első játékrészben úgy tűnt: sikerül visszavágni az előző évi kölni 0:7-ért. Az első gólt ugyan a németek érték el, de ezt gyorsan sikerült kiegyenlítenünk, egy teljesen jogos büntető értékesítésével. Ezekután negyedóránként betaláltunk a német kapuba. Amikor lefújta a játékvezető a félidőt, már 3-1-re vezettünk.
    Szünet után azonban érthetetlenül visszaesett a magyar csapat. A vendégek nagyobb fokozatba kapcsoltak. Szinte akadálytalanul száguldottak végig a pályán. A középhátvéd Szücs teljesen összeroppant. A németek négyszer találtak a hálóba és megfordították az eredményt.

Csak páran merték feszegetni, hogy a vereség okai nem kizárólag a pályán és az elavult játékrendszerben, hanem a sportvezetés körében is keresendők. Az MLSZ későbbi elnöke Barcs Sándor, még mint fiatal újságíró ezek közé a kevesek közé tartozott.