1. avatar: fgymat
    2015.01.29, 21:07
    1941. december 7. Újpest FC- Gamma 1:2 (0:1)
    Megyeri út, 8.000 néző V:Rubint
    Újpest: Sziklai-Balogh II.,Bíró-Nagymarosi,Mészáros,Kármán-Ádám,Szusza,Zsengellér,
    Győrvári,Kalocsay dr.
    Gólszerző: 1:1 Zsengellér (60p.).

A Gamma kemény küzdelemben, de megérdemelten győzött az Ujpest csapata ellen. Az első félidőt az Ujpest támadásai vezették be, az 5. percben azonban Mészáros a 16-oson belül kézzel ütötte le a labdát, a játékvezető nem ítélt 11-est és azért a közönség nagy tüntetésbe fogott. A Gamma támadásai során a 14. percben Nagymarosi veszélyes hazaadását Biró fejelte ki az üres kapuból. A 15. percben csapkodó játék után Ujpest két sarokrúgást ért el. A 20. percben Kincses kapás lövését védte Sziklai. A 22. percben Kónya szabadrúgását Hárai Palatinus elé játszotta, aki csapatának vezető gólját szerezte meg. 0:1. A gól után Ujpest támadott, azonban a 35. percben elért két eredménytelen sarokrúgáson kívűl mást elérni nem tudott.
    A második félidőt az ujpesti támadások vezették be és a 15. percben Ádám szabadrúgása Zsengellértől Nagymarosihoz került, aki újból Zsengellért szöktette és az utóbbi lövése a hálóban kötött ki. 1:1. Ujpest most nagyon beszorította ellenfelét, s a 18. percben Szusza lövése a kapufáról pattant ki. A 20. percben Gamma támadások során Hárai három méterről is a kapufát találta el. A 27. percben dőlt el a mérkőzés sorsa, amikor is a kitörő Palatinust Mészáros felvágta és a megítélt 11-est Tóth I. juttatta rendeltetési helyére. 1:2. A következő percben Hárai-Palatinus-Kincses támadás futott végig a pályán, ezt a közönség nagy tapssal jutalmazta. A 36. percben Tóth II.-t a játékvezető kiállította és ugyanakkor a Gamma hátvédje Kónya is megsérült. Ujpest végig támadott, azonban a kilenc emberrel védekező Gamma mindent hárított.
    A Gammából Hárai és Tóth I. játéka tűnt ki.