Világbajnokság 1938, Franciaország, negyeddöntő
játékvezető : Barlassina Rinaldo (Olaszország)
  2. fifa.com: 15.000
  3. nso.hu: 20.000

1. avatar: Longinus
    2022.12.08, 15:26
    képA magyar csapat balról: Szabó, Zsengellér, Lázár, Kohut, Turay, Sas, Vincze, Szalay, Bíró, Korányi, Sárosi dr. Kép: mlsz.hu Facebook

2. avatar: Zsorzsinju
    2017.12.11, 13:04
    Hungary 2 Switzerland 0
    Stade Victor Boucquey, Lille (14,000)
    12 June 1938

Goals in each half from György Sárosi and Gyula Zsengellér were enough for Hungary to see off Switzerland.

(André Silva)

3. avatar: magyarfutball.hu
    2011.02.08, 11:08 (szerk.: 2018.01.31, 20:26)

4. avatar: fgymat
    2009.01.01, 21:49
    A svájci csapat némi hátránnyal kezdett, mert nehezebb ellenféllel került szembe az első fordulóban. A német csapattal játszottak. Döntetlent (1-1, ennyi maradt a hosszabbítás után is) értek el és a találkozót meg kellett ismételni (ezen 4-2-re nyertek).

Az ellenfél minden előzmény ellenére keményen tartotta magát és remekül állt ellen a magyar támadásoknak. Az első félidőnek már majdnem vége volt, amikor egy Zsengellér lövésbe Sárosi belefejelt és így a labda a kapust becsapva a hálóban landolt.
    A szünet után továbbra is meddő fölényben játszottunk. Sehogyan sem sikerült újabb gól elérnünk. Már le is telt a kilencven perc. A bíró azonban nem jelezte a mérkőzés végét, így hát Zsengellér a 16-osról megeresztett egy búcsú lövést, ami a kapufáról bevágódott a kapuba. Most tényleg vége volt a találkozónak. Kiderült, hogy a játékvezető elnézte az óráját. A találat természetesen érvényben maradt, de hiába született ténylegesen a 91. pecben a 90.-re lett könyvelve.

Túl jutottunk egy nehéz akadályon. De aggasztó volt, hogy csatáraink az egész találkozó alatt meglévő fölényünket nem tudták gólokra váltani. (Talán igazuk volt a keretet kritizálóknak és hiányzott Cseh II.?)

A találkozó előtti napon földrengés volt a városban. Szerencsére senki sem sérült meg.