Magyarország - Ausztria 4 : 3 15:00

1. avatar: Longinus
    2018.04.23, 21:10 (szerk.: 2018.04.23, 21:40)
    képA magyar csapat, balról: Rumbold, Zsák, Kertész II., Hlavay, Dobó, Vágó, Schlosser, Pataky, Tóth-Potya, Szendrő, Bíró. via: ftcbk

2017.10.02, 21:42 (szerk.: 2017.10.02, 21:56)
    A sportkedvelők nagy érdeklődése mellett mérkőztek meg a múlt héten egymással az osztrák válogatott és a magyar válogatott football-csapatok. A Hungária-uti pályán volt a verseny, melyet rendkívül nagyszámú közönség nézett végig. Osztrák sportemberek is nagyszámmal jöttek ez alkalomból Budapestre. A küzdelem egyike volt a legszebb sportlátványoknak. A magyarok (bordó sportingben, fehér nadrágban) remekül dolgoztak és végül ki is vívták a győzelmet 4:3 eredménynyel. Képünk a versenynek egyik legérdekesebb jelenetét mutatja, amikor korner beadásból Kertész II. az első goalt rúgja.

Tolnai Világlapja, 1913. november 09.

3. avatar: bd10
    2013.06.28, 20:02
    A magyarvalogatott.hu szerint Dobó Gyula lőtte a gólt a 40' percben

4. avatar: fgymat

5. avatar: fgymat
    2009.05.10, 17:58 (szerk.: 2016.05.15, 13:45)
    A csapatot a válogató bizottság állította össze. Ez volt a Wagner-Trophy (Wagner-serleg) ötödik mérkőzése.

Hatalmas iramban kezdődött a találkozó és ez a tempó nem is nagyon csökkent a mérkőzés végéig. Már 4-1-re vezettünk, de a vendégek feltámadtak és szorossá tették a találkozót. Az utolsó tíz percben volt miért izgulnunk. Lőttek négy perc alatt két gólt és továbbra is veszélyesen rohamoztak. A győzelmet Zsák Károly kapus mentette meg a teljesen kifáradt magyar együttesnek, kitűnő védéseivel borzolva az osztrákok idegeit.