2017.04.23, 13:40 (szerk.: 2017.04.23, 21:10)
    Néztem én is az MLSZ oldalát. Szerintem ugyan az a csapat dolgozik akik szerkesztik a NELA-t.

7. avatar: Mlszati
    2017.04.23, 11:05
    Az MLSZ oldalát nem tudom ki szerkeszti, de ugy érzem komolyabban kéne végeznie a munkáját..ugyanis azt is világosan leírja hogy a félidőben 3:0 volt az eredmény, annak ellenére, hogy négy gólszerző neve mellett, elsö félidei perc-szám van feltüntetve....a gólszerzők nevei pedig teljes mértékben eltérnek a valóságtól. Oriási felelötlenségnek tartom, hogy a legilletékesebb szervezet oldalán, nem hiteles adatok vannak közölve. Egyébként valahol megvan az MLSz hivatalos meccsjegyzökönyvének másolata, bár a gólok ideje nincs rajta feltüntetve, a valodi gólszerzők szerepelnek rajta.

8. avatar: fgymat
    2017.02.09, 14:50 (szerk.: 2017.04.23, 21:10)
    Az MLSz oldalán a következők a gólszerzők:
    10' Wachuda, 23' Eipel, 30' Eipel, 33' Blässy, 50' Wiesner

Ezzel szemben a mérkőzésről tudósító Sport-Világ teljesen más góllövőkről ír:
    Sport-Világ
    1902.10.12.

9. avatar: Mlszati
    2016.03.02, 10:42
    Valoban a megnevezett kulfoldi oldalon 34. perc szerepel. Érdekes mert sokáig itt is ismeretlen volt mind a golok sorrendje, mind az idöpont. Számomra a kulföldön lejátszott válogatott mérközések esetén mérvadobb a hazai csapat statisztikaja és valahogy ez a 34 szám, nem becsult hanem konkrét idöpontnak tűnik. A 40. Perc vélhetöleg az egyik meccstudositáshoz köthetö becsult idöpont, amelyben vhogy igy fogalmaznak: -a félidö vége felé az Osztrákok ujabb golt érnek el Huber révén....

10. avatar: fgymat
    2016.03.02, 04:53 (szerk.: 2017.04.23, 21:16)
    Lehetséges, hogy a két kiadványnak ugyanaz volt a forrása, vagy akár az is, hogy a Hegyi Iván könyv volt, a A magyar labdarúgás történetének forrása. Azt mondjuk érdekesnek tartom, hogy több mint 100 évig senki sem tudta, majd valaki hirtelen megvilágosodott..
    Osztrák testvéroldalunk, az austriasoccer.at szerint 34. percben volt, lehet, hogy ők tudják jól?
    Szerintem ennyi év távlatából, már soha sem fogjuk teljes bizonyossággal megmondani, hogy pontosan mikor esett a harmadik gól (valamikor a 34. perc és a félidő vége közötti időben), ezért nálunk marad a kérdőjel.

11. avatar: Mlszati
    2016.03.02, 02:09
    "Dénes-Sándor-Bába - A magyar labdarugás története I." c. Kiadvány is megemliti hogy a harmadik kapott golunk szerzöje Huber a 40. Percben. A " Válogatott gyűjtemény” c. Hegyi Iván könyv után ez már a második utalás a harmadik kapott golunk pontos idejére.

12. avatar: Mlszati
    2016.02.08, 22:21
    Hegyi Iván egyik most megjelenő válogatottal kapcsolatos könyvében kész tényként szerepel hogy Huber az Osztrák válogatott harmadik gólját a 40. percben szerezte. Kiváncsi vagyok hogy ez amolyan becsült időpont, vagy tényleges forráson alapul....

13. avatar: mrati
    2015.10.25, 16:18
    A harmadik osztrák gólt Huber szerezte a félidő vége előtt. Ezt több forrás is említi.. Tehát a gólok sorrendje egyértelmű..

14. avatar: Zsorzsinju
    2015.03.12, 10:59 (szerk.: 2017.04.23, 21:14)
    Miért nem játszottak a kerettagok a kezdőben?
    Ordódy Béla (BTC) - katonai kötelezettség
    Lill - kapus - indiszpozíció
    Gorszky Tivadar (FTC) - ?
    Minder Frigyes (Postás SE) - elfoglaltság

RIA! RIA! HUNGÁRIA! Hofmann Péter - Kopácsi Ferenc - Nagy Zoltán, Budapest 2000.
    54. oldal
    SPORT-VILÁG

15. avatar: Zsorzsinju
    2015.03.12, 10:53 (szerk.: 2017.04.23, 21:14)

2011.05.23, 00:31
    Az osztrákok harmadik gólját szerezte Huber méghozzá az első félidő végén. Ennél többet nem tudunk a mérkőzés góljairól..sajnos. A másik szívfájdalom de egyben érdekes és furcsának találom, hogy ezidáig nem találtam fotót a mérkőzésről. Pedig több forrás is megemlíti hogy nagy felhajtás volt a meccs elött... Ezidőtájt sokkal érdektelenebb meccsekről (pl: Rambler mérkőzések) is készültek fotók, főképpen közös csapatképek meccs előtt.

17. avatar: fgymat
    2011.02.20, 06:08 (szerk.: 2017.04.23, 21:13)
    Mint láthatod nálunk Bayer Jenő neve szerepel, ezt több forrás is megerősíti:
    Antal Zoltán és Hoffer József - Alberttől-Zsákig

Komáromi János Mafocijában:
    Bayer Jenő

1884

2-szer húzhatta magára a címeres mezt.

A Magyar Athletikai Club-ból került a válogatottba.
    Válogatottunk 1. és 3. mérkőzésén szerepelt a balfedezetet játszó, apró termetű "Cuci".

Az osztrákokkal játszottuk az első válogatott mérkőzésünket. A találkozó után Hajós Alfréd a Sport Világban megjelent elemzésében azt írta, hogy csak Bayer játszott jól. A közönség kedvelte a kor színvonalához képest technikailag is jól képzett, gyors, okosan helyezkedő, emberileg szimpatikus játékost.

ezenkívül még ezek a források is megerősítik ezt:
    austriasoccer.at
    iffhs.de
    Dr. Földessy János - A magyar válogatott futballisták könyve (1926)
    Dr. Földessy János - A magyar labrúgás 60 éve (1958)

Tudomásom szerint Bayer Jenőn kívül nem szerepelt más Bayer nevű a válogatott csapatban. Gondolom a wikipedian találtad, de szerintem ezt elnézték. Valószínűleg az lehetett az oka, hogy a MAC csak 1903-tól szerepel az élvonalban (érdekes, hogy az 1903 bajnoksággal foglalkozó wikipedia oldalon már jól szerepel Bayer Jenő neve).

18. avatar: Zsorzsinju
    2011.02.19, 22:23 (szerk.: 2017.04.23, 21:18)
    Bayer Jenő (1884.) MAC vagy Bayer Róbert (1878.) MAC netalántán Bayer Rezső MAC játszott végül is a mérkőzésen?

19. avatar: magyarfutball.hu
    2008.12.05, 01:56 (szerk.: 2017.04.23, 21:12)
    Az első mérkőzésre a játékosok válogatását a szövetségi kapitány közreműködésével az MLSZ Igazgató Tanácsa hajtotta végre.

Az Österreichischer Football Unio (ÖFU) már félévvel korábban, április 8-án Svájc ellen (4-0-ra nyertek) játszották első mérkőzésüket de ez volt az első hivatalos nemzetközi találkozójuk. Megállapodás született abban, hogy ezentúl minden évben két találkozóra kerül sor, egyszer Budapesten, egyszer Bécsben. Ez az első találkozó Bécsben 500 néző előtt zajlott.

Külön érdekesség, hogy ekkor még javában létezett az Osztrák-magyar Monarchia. Ezért hát mind a két csapat hazafias ügynek is tekintette az összecsapást. A mérkőzés egyébként Wien-Budapest néven lett megrendezve. Ennek bizonyára az említett államberendezkedésen kívül oka volt az is, hogy a fővárosokon kívül még nemigen folyt labdarúgó élet.

A magyar csapat összeállításával és felkészítésével is gondok voltak. Az MLSZ tanácsa "szavazással" döntött és így inkább a kiegyensúlyozottság, mint a valódi játéktudás döntöttek. Ezt az is mutatja, hogy az akkor legjobbnak számító középfedezetet Ordódyt kihagyták. Némiképpen ellentmond a fent említett hazafias érzéseknek, hogy a kijelölt csapatból Gilly, Gorszky és Linder különösebb ok nélkül itthon maradtak, nem volt kedvük utzgatni a borongós időben. Egyébként is elmondható, hogy Budapesten nem érezték át a mérkőzés történelmi voltát. Akkoriban már sok nemzetközi mérkőzést játszottak a fővárosban és az MLSZ nem csapott megfelelő hírverést az eseménynek, sőt mondhatni semmilyet sem csapott. Nem így a "sógorok"! Már az állomáson ünnepélyesen fogadták az érkezőket. Majd vadászkocsikon végigvonultak a városon. A kocsis mellett udvari vadász ült, aki kürtjén magyar nótákat játszott. A kocsik oldalán a mérkőzés plakátjai és reklámtáblák lógtak. Néha megálltak és a vadász kiáltozva jelentette be, hogy délután a Práterban labdarúgó mérkőzés lesz a legjobb bécsi és budapesti labdarúgók részvételével. A mérkőzés után azonban már nem sokat törődtek a vendégekkel. A díszvacsorán is csak öt osztrák volt jelen és éjfélre már csak magukban énekelgettek a magyarok.

A mérkőzésről a csapat jobbszélsője, Hajós Alfréd írt elemzést a Sport Világban. Megállapított, hogy az osztrák csapat sokkal egységesebb volt. A csatársoruk négy tagját azonos együttesből a WAC-ból válogatták és ennek megfelelő összeszokottsággal szerepeltek. A magyaroknak pedig ez volt a leggyengébb részük. A balszélső Oláh ugyan megfelelően szerepelt, de a többiek nem értették meg egymást. Az Ordódy helyén játszó Pozsonyi, Steiner nem váltak be. Csak Bayer játszott jól. A hátvéd Berán nagyszerűen küzdött, de Gabrovitz gyenge teljesítményt nyújtott. Bádonyi pedig a kapott gólokból háromban is benne volt.

Mérkőzés közben a közönségnek nem sok érdemlegeset mutattunk, jobbára az osztárkok támadtak. Velünk csak akkor törődtek a szurkolók, ha például Koltai fellökött valakit. Ilyenkor nem csak kiáltozás hangzott, de kavicsokkal meg is dobálták.

A mérkőzés vezetője, az az angol származású Shires volt, aki a BTC-Cricketter első mérkőzésén az osztrák csapatban játszott balösszekötőt. Később cége képviselőjeként Budapestre került és az MTK-ban lett tanítómestere a labdarúgás mellett az asztalitenisznek is.