Kispest-Honvéd FC - Békéscsabai Előre FC 1 : 1 17:00

2017.01.16, 11:01 (szerk.: 2021.08.07, 23:25)
    Kispest-Honvéd FC - Békéscsabai Előre FC 1-1 (1-0)

NB I-es labdarúgó-mérkőzés, Budapest, Bozsik-stadion, 3000 néző
    V.: Molnár L. (Márton, Gergely)
    Kispest: Brockhauser 0 — Bánfi 5 — Hahn 5, Mátyus 6 — Kovács B. 5 — Warzycha 4, Gabala 5, Duró 4, Piroska 6 — Bárányos 6, Ghinda 4. Edző: Török Péter
    Békéscsaba: Udvarácz 5 — Csató S. 6 — Szenti 5, Balogh Z. 4, — Mracskó 5, Fodor 5, Major 5, Kasik 4, Kovács T. 5 — Szarvas 4, Kulcsár 4. Edző: Pásztor József
    Csere: Kasik helyett Stancu (4) az 58., Ghinda h. Tóth M. (-) a 63., Szarvas h. Nagy L. (-) a 74., Balogh Z. h. Usmajev (-) a 88. percben.
    Gólszerző: Bárányos a 28., Csató S. a 73. percben.
    Sárga lap: Piroska (Csató Sándorral dulakodott) a 49., Szenti (felrúgta Piroskát) a 64. percben.
    Szögletarány: 6:5 (5:0)

A békéscsabaiaknál a korábban sérültek közül Szarvas vállalta a játékot, így a góllövőlista-vezető kezdett Stancu helyett. A hazaiaknál hosszú idő után Brockhauser visszakerült a kapuba, míg Hahn kapott bizalmat a védelemben Török Péter edzőtől.

24. perc: Hahn jobb oldali beadását Bárányos középről szabadon kapura fejelhette, a labda a keresztlécről pattant vissza a mezőnybe.
    28. perc: Ami előbb nem sikerült a hazaiaknak, most igen, Piroska jobb oldali szögletét Bárányos az ötösön belül tömörülő védők között fejelte a kapu jobb oldalába, 1-0.
    31. perc: Kasikot terítették le a védők, ezért a csabaiak középpályását az alapvonalon túl ápolták egy ideig.
    39. perc: Warzycha keverte meg a vendégjátékosokat a középpályán, pontos átadását azonban a fiatal Kovács Béla 20 méterről jócskán a kapu fölé lőtte.
    40. perc: Gabala távoli lövése Udvarácz melléről kipattant, a meglepett Piroska azonban néhány lépésről elvétette a labdát, így az az üres kapu helyett a bal kapufa töve mentén az alapvonalon túlra gurult.
    44. perc: Szarvas szabadrúgását Major a kapu mellé-fölé fejelte. Brockhausemek ezúttal sem akadt dolga.
    45. perc: Duró bal oldali beadását Bárányos szabadon fejelhette kapura, de a léc alá tartó labdát Udvarácz könnyedén fogta.
    52. perc: A békéscsabaiak ekkor találták el először a kaput, igaz, Major a 16-osról olyan lágyan gurított Brockhauser kapujára, hogy a portásnak arra is volt ideje, hogy egy jó mélyet szippantson az esti friss levegőből, majd lehajolt, s egy kézzel felemelte a labdát.
    53. perc: Mracskó „jóvoltából” ismét Bárányos került gólhelyzetbe, aki lövés helyett néhány csel után középre gurított, így a védők kivágták a labdát.
    61. perc: Fodor beadását Kulcsár 10 méterről emelte jóval a kapu fölé.
    67. perc: Mracskó hazaadása okozott gondot a csabaiaknak. A pattogó labdát Udvarácz csak röviden tudta kirúgni, Bárányos rácsapott, de Tóth M. rosszul találta el a labdát, így az a kapu előtt gurult el.
    69. perc: Tóth M. jobb oldali beadását Bárányos ollózta kapu fölé.
    71. perc: Bárányos lőtt 25 méterről, de ismét kapu fölé.
    73. perc: Váratlanul egyenlített a Békéscsaba. Kisszöglet után Szarvas beadását az egyedül álló Csató S. védhetetlenül fejelte az ötösről a jobb felső sarokba, 1-1.
    78. perc: Kovács B. 25 méterről küldött éles lövését ölelte magához Udvarácz kapus.

Csípős, szeles, hideg idő fogadta a csapatokat, a hazai szurkolók viszont abban bíztak, hogy nem lesz csípős a csabai.
    Nos, ahogy a mérkőzés elkezdődött, egyre inkább úgy tűnt, az erős paprika „kimarad a játékból”. Persze, e téren a Kispest sem jeleskedett, hiszen meglehetősen lagymatag támadásokkal próbálkoztak az első játékrészben. Ritkán jutottak a 16-oson belülre, a távoli lövéseiket pedig csúnyán fölé és mellé bombázgatták. Ettől függetlenül ők legalább támadtak.
    Ugyanis a Békéscsaba az első 45 percben egyetlenegy alkalommal sem találta el az ellenfél kapuját. A 16-osig is olyan ritkán jutottak el, mint ahogy az éjfél utáni nagykörúti 6-os villamos jár. A házigazdák egy igencsak talált góllal sokáig zsebükben érezhették a három pontot.
    A második játékrészben viszont a Kispest gondolta úgy, elégedett az eredménnyel, ezért az addig sem túl magas színvonalú játék még gyengébb lett. Fújolt a közönség, gurigázott a húsz mezőnyjátékos, és igazán nem történt semmi a pályán.
    Aztán a Békéscsaba is talált egy gólt, és mindenki arra gondolt, kezdődik minden elölről. Már ami a három pont megragadását illeti. Nem úgy történt, a Kispest nem tudott ritmust váltani, a Békéscsaba elégedett volt az egy ponttal, ezért továbbra is csak tili-tolit láthatott a publikum.
    A maroknyi békéscsabai szurkolósereg idő előtt „bevonta” lila zászlóit a pályát övező kerítésről, és szép lassan elszivárogtak a kispesti szurkolókkal egyetemben. (Lehet, hogy a szomszédos, fűtött kocsmában egy-két jó féldecivel melengették magukat, és vigasztalták egymást: jutott neked is pont, pajtás, s maradt nekünk is.)
    Egy biztos, nem láthattunk magas röptű játékot, semmi nem tudta kedvre deríteni a mezőnyben kocogó labdarúgókat, így a szurkolókat sem. Ezért győzelmet egyik fél sem érdemelt volna.

Edzői nyilatkozatok
    Török Péter, a Kispest edzője:
    — Biztos győzelmet engedtünk ki a kezünkből, a védelem megingása két pontunkba került. Változatlanul gondjaink vannak a befejezésekkel, a helyzetekig eljutunk, de azokat nem tudjuk értékesíteni. Végtelenül csalódott vagyok.
    Pásztor József, a Békéscsaba edzője:
    — Nem volt jó mérkőzés, mi sem játszottunk jól, de megérdemelten szereztünk egy pontot. Azt hiszem, nincs szégyenkezni valónk, hiszen a Bozsik-stadionból „pontosan” távozni, mindenképpen dicséretes.