Videoton FC Fehérvár - Debreceni VSC-Epona 3 : 2 19:00

2018.08.14, 18:54
    1997. május 7., szerda (tud) - Labdarúgó NB I., 29. forduló:

Videoton FC-Fehérvár - DVSC-Epona 3-2 (0-0)
    Székesfehérvár, 5000 néző, V: Ábrahám

gólszerzők: Korsós (57., 76.), Róth (88.), illetve Sándor T. (85.), Benczik (91.)
    sárga lap: Korsós (29.), Vancsa (81.), illetve Böőr (7.)
    cserék: Tóth N. helyett Róth (66.), Dvéri helyett Horváth A. (75.), Korsós helyett Csordás (87.), illetve Madar T. helyett Benczik (77.)
    jók: Monye, Korsós, Takács, Dulic, illetve Sándor T., Ilea, Böőr

Videoton FCF:
    Bíró - Pető, Makrickij, Dulic, Schindler - Dvéri, Monye, Vancsa - Takács, Korsós, Tóth N.

DVSC-Epona:
    Kövesfalvi - Bernát, Gojan, Frida, Szatmári - Ilea, Sándor T., Böőr - Dombi, Sira, Madar T.

Mindkét együttes hasonló taktikát választott, mégpedig a szoros emberfogást. Ezzel igyekeztek főleg a fehérváriak a debreceniek kitűnő góllövőjét, Sándor T.-t és Ileát semlegesíteni. Az első percben viszont a Videoton megszerezhette volna a vezetést, mert Takács Fridától "ellopta" a labdát, egyedül tört kapura, a debreceni védő azonban az utolsó pillanatban szögletre mentett. Folytatódott a nagy taktikai csata, a szoros védekezés, és ebből előbb a Videoton játékosai szabadultak ki, és támadtak többet, alakítottak ki gólhelyzeteket. A 17. percben Dvéri beadását Korsós 11 m-ről fejelte a jobb alsó sarokra, Kövesfalvi azonban bravúrral szögletre mentett. Két perc múlva Takács 5 m-ről kapásból lőtt kapura, s a labda egy védőről pattant szögletre. Állandósult a hazai csapat mezőnyfölénye, s a 27. percben Dvéri indításával Vancsa tört kapura. Az ötösön azonban Bernát az utolsó pillanatban szögletre hárított. A 36. percben maradt ki a mérkőzés legnagyobb helyzete. Pető jobboldali beadása teljesen tisztán találta az ötösön Korsóst és Dvérit. A két fehérvári játékos egymást zavarta, végül Dvéri fejelt óriási helyzetben kapu mellé.

Szünet után aktívabb lett a játék, és az 57. percben a hazaiak szerezték meg a vezetést. Monye remekül indította Takácsot a jobb oldalon és beadását Korsós 5 m-ről fejelte a kapu közepébe (1-0). A gól után még jobban kitámadott a hajdúsági csapat, nagy erőfeszítéseket tettek Sándorék az egyenlítésért, de közben fellazult a védelmük és a 76. percben Monye pontos beadását Korsós fejelte 7 m-ről a kapu jobb oldalába (2-0). A 79. percben Sira fejelt 3 m-ről a kapuba, de előtte már a partjelző lest jelzett, így nem lett gól. Úgy tűnt, hogy a véghajrában már nem történik változás, de erre rácáfoltak a csapatok, mert az utolsó percekben is remek labdarúgást mutattak be. A 85. percben szépített a Debrecen: Szatmári baloldali beadását Sándor T. 22 m-ről kapásból lőtte a bal alsó sarokba (2-1). A 88. percben növelte előnyét a Videoton. Ezúttal Horváth jobboldali beadását Róth 7 m-ről lőtte a kapu jobb oldalába (3-1). Jókor jött a fehérváriak újabb gólja, mert a 91. percben Benczik 20 m-ről óriási gólt lőtt a bal alsó sarokba (3-2).

Az első félidő tapogatózó taktikai harca után a második játékrészben már jobban előtérbe került mindkét együttesnél a támadójáték. Ebben a Videoton volt a jobb. Így a fehérvári együttes a változatos, jó színvonalú mérkőzésen megérdemelten győzött.