Kispest-Honvéd FC - Videoton FC Fehérvár 3 : 0 17:00

Kispest-Honvéd FC - Videoton FCF 3-0 (1-0)
    Bozsik-stadion, 1000 néző, V: Hanacsek

gólszerzők: Bárányos (13. perc), Tóth M. (48.), Farkas A. (82.)
    sárga lapok: Csordás T. (42. perc), Urbonas (56.)
    cserék: Jovanovic helyett Faragó I. (71.), Plókai M. helyett Csőke G. (82.), Moses helyett Mátyus (82.) illetve Tóth A. helyett Csordás T. (36.), Vancsa helyett Róth F. (67.)
    jók: Plókai A., Bárányos, Tóth M., illetve Monye

A mérkőzés előtt Mirko Jovanovicot lepték meg ajándékkal abból az alkalomból, hogy a kispestiek légiósa lőtte az 56 ezredik gólt a honi élvonalban; legalábbis Honvéd-statisztikusok szerint.

A "Tóthok mérkőzése" (három ilyen családnevű futballista is tüsténkedett a gyepen) egyenlő erők párviadalával indult. A hazaiak távoli lövésekkel próbálkoztak, de Takács L. közeli perdítése - ez Vezér nagy megkönnyebbülésére a kapu fölé került - volt az első veszélyes mozzanat az ismerkedős időszakban.

Amit a 13. percben mégis a hazai legénység zárt jól. Bárányos a jobb oldalon került a fehérvári védők mögé, s bár Bíró kiindult a játékszervező elé, "Bari" jobbal ügyesen emelt keresztben a kapu jobb oldalába (1-0).

A 21. percben Tóth M. szorongatott helyzetből visszagurított Jovanovic felé, aki azonban rosszul célzott, s hét méterről centiméterekkel gurított a jobb alsó sarok mellé. Két perc múlva Korsós A. elé könnyelműen futott ki Vezér; a vidéki támadó ballal (nem éppen előírt higgadtsággal) fölé emelt. Kisvártatva Monye mellkassal Bárányos elé tette a bőrgolyót. A Honvéd-gólszerző elemi erejű bombáját Bíró kiütötte, majd a kavarodást is megúszta valahogy, tudniillik a szabad labdára vércseként csaptak le a hazai játékosok.

S miközben a Honvéd szorgos hadműveleteket vezetett, Korsós ismét tökéletes helyzetről bizonyította be, hogy az ilyesmit igenis el lehet hibázni. A 32. percben középen lépett ki, 15 méterről gurítani próbált, de a kirobogó, pompás ütemben vetődő Vezér testén elhalt a lövés. Két percre rá a kaputól hét méternyire helyezkedő Tóth M. fejese elcsúszott a jobb kapufa mellett. Egyszerűbb lett volna a hálóba fejelnie...

S miközben egyesek még azt silabizálgatták, mi áll a megszokott Honvéd-transzparensek egyikén (Meglehetősen közvetlen hangnemben a következő szöveg volt olvasható rajta: "Szétesik a stadion, szétszedted a csapatot, Komora, takarodj "smiley, a 48. percben növelte előnyét a vezetőedzőjét, Bicskei Bertalant méltó módon búcsúztatni kívánó Honvéd. Tóth M. középen robbant ki a védelmi gyűrűből, és 14 méterről egészséges, lapos bombát küldött a jobb alsó sarokba (2-0).

Az 54. percben ismét menetrendszerűen kihagyott egy "ziccert" a vendégcsapat. Balról Vancsa elé perdült egy labda, ő ballal, tiszta helyzetből fölé durrantott. Tette mindezt 11 méterről... Némileg módosult a játékkép, amennyiben a "fehérvári huszárok" kezdtek vágtába, a hazai gárda pedig az úgynevezett kontraakciókkal igyekezett veszélyt teremteni.

Nyolc perccel a lefújás előtt Faragó I. a jobb oldalon az alapvonalig verekedte magát előre, kiválóan tálalt Farkas A. elé, aki futtából, jobb belsővel az ötös vonaláról ügyesen helyezett a kapu közepébe (3-0). A 91. percben Csőke G.-t játszották tisztára társai, a csereember 16 méterről jobbal mellé lőtt.

Amit csapatjáték terén mutatott a Videoton FCF, amiatt nem szégyenkezhet, de a gólhelyzetek kihasználását tekintve okkal érheti elmarasztalás a vidéki együttest. A Honvéd annak köszönheti győzelmét, hogy viszonylag kevés lehetőségével igen jól élt. Ily módon Bicskei második XIX. kerületi búcsúja kedvesre sikeredett.