Gázszer FC-Agárd - Újpesti TE 1 : 2 19:00

Gázszer FC Agárd - Újpesti TE 1-2 (1-0)
    Székesfehérvár, 4000 néző, V: Varga S.

gólszerző: Bekő (21.), illetve Monye (65.), Véber (90. - 11-esből)
    sárga lap: Bekő (43.), Salacz J. (90.), illetve Monye (27.), Fehér (57.), Sebők (82.)
    cserék: Tieber helyett Toldi (57.), Nagy L. helyett Varga I. (74.), Medvid helyett Varga E. (80.), illetve Babati helyett Tóth N. (46.), Kozma helyett Zombori (63.),
    jók: Matus, Bekő, Salacz, illetve Szanyó, Monye, Véber

Kezdőcsapatok:

Gázszer:
    Matus - Lőrincz, Szalai, Salacz Z. - Salacz J., Nagy L., Vincze G., Bekő, Medvid - Földes, Tieber

ÚTE:
    Szűcs Lajos - Fehér Cs., Kozma, Sebők V. - Babati, Szanyó, Véber, Monye, Szlezák - Herczeg M., Kovács Z.

Az újpest a várakozásnak megfelelően magabiztosan kezdett, ügyesen szervezte a játékot a középpályán. Aztán meglepetésre sorozatban alakította ki jobbnál jobb helyzeteit a Gázszer és akár négy-öt góllal is vezethettek volna már a kék-sárgák. Földes azonban a "százszázalékos" helyzeteket is kihagyta.

A 21. percben a hatodik lehetőségét már értékesítette az NB I. újonca. Salacz J. baloldali beadását az ellenkező oldalról, az alapvonal közeléből Medvid visszafejelte és a kitűnően érkező Bekő 12 m-ről, ballal a léc alá vágta a labdát (1-0). Továbbra is az újpestiek birtokolták többet a labdát, de a hazaiak voltak veszélyesebbek. A 28. percben Babati és Medvid ütközött a 16-os oldalvonalának közelében - sokak szerint belül -, Varga játékvezető azonban csak szabadrúgást ítélt. A 38. percben egyenlíthetett volna az újpest. Véber baloldali szögletét Szanyó a felső kapufára fejelte, majd a kipattanó labdát Kovács Z. fejelte a kapu fölé. A szünet előtti hajrában beszorult a Gázszer, ekkor már egyre-jobban szorongatott az Újpest, de a hallatlan lelkesedéssel és akarattal játszó hazaiak tartották az eredményt.

Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt az Újpest, hatalmas fölényben játszott és a 65. percben Véber szögletét Monye 6 méterről vágta a léc alá (1-1). Úgy tűnt, hogy döntetlen lesz a találkozó, amikor a 90. percben egy előrevágott labdára Salacz J. és Kovács Z. futott test-test elleni küzdelemben. Kovács elesett, Varga játékvezető pedig 11-est ítélt, amit Véber értékesített (1-2).

Küzdelmes, jó mérkőzésen, ha a Gázszer kihasználta volna helyzeteit, akkor már szünet előtt bebiztosíthatta volna győzelmét. A hajrában viszont egy vitatható büntetőből az Újpest szerezte meg a győzelmet.